Sony XPERIA Z1 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bolojang 14. 12. 2014 13:12

metyne, zase placas i necem s čím mas nulovou zkušenost.
Ja mam zkušenost dobrou, dilenske zpracování OK, perfektní odladeni prostředí, skvělá výdrž.

Mínus spatřuji v náchylnosti na poskrabani predni i zadní strany.
Vyřešeno TG vpředu a fólie vzadu.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod Patrabus 17. 12. 2014 13:51

Mohu jen doporučit, zpracování, lcd, výdrž, vše super, zvlášť za nynější cenu.
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 21. 12. 2014 13:48

peniaze vratit nechceli, vymenit za novy kus tiez nie, takze moju Z1C som mal 1 den, ani SIM kartu som do nej nedal a uz je skoro mesiac na reklamacii. Uzasne...
Ale verim ze je to vyborny mobil :-D
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 3. 1. 2015 11:52

Mám ji už skoro půl roku a jsem z toho telefonu nadšený. Přešel jsem z Xperie Arc vyladěné Cyan 10 a SuperJellyBean, změna jednoznačně pozitivní.

Telefon mi vydrží 3 dny v pohodě, rychlý a spolehlivý. Nehraju na něm hry, pracuju na wifi, mailama, webem, občas pošlu MMS. Málo volám a píšu, spíš přijimám hovory.

Co mi vadí je snadno poškrábatelná přední fólie z výroby. Je to už opravdu hrozně vidět a do léta ji vyměním za pořádnou.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod zlodej.cz 4. 1. 2015 09:47

Na Z1 Compact jsem přešel před rokem z Galaxy S2. Dílenské zpracování je velmi dobré, telefon je pevný, kovový materiál se mně jako technikovi líbí, ale je to věc názoru. Mám oficiální Android 4.4.4, telefon se neseká, reakce jsou okamžité. Využívám zejména volání (cca 2hod), emaily, web, trvalé zapnuté BT a GPS. Nabíjím každý den přes noc a večer má telefon většinou ještě 30% baterie (Galaxy S2 někdy do večera nevydržela). Foťák jsem neporovnával, fotím většinou tištěné spoje, sériová čísla, schémata a na to je dostačující. Displej mi přišel taky v pohodě, ale nedávno jsem měl v ruce Galaxy S4 nebo S5 mini a úplně mě překvapila podstatně vyšší barevnost displeje. Nicméně při běžném používání nevím k čemu by mi to bylo. Ale je pravda, že jsem spotřebitel, který telefon používá a nehledá vadné pixely, neporovnává barevnost displeje a podobné věci, které za běžného provozu nemají na nic vliv. Co je ovšem katastrofa, jsou originální folie. Telefon mám 50% času v koženém pouzdře a zbytek volně po kapsách. Rozhodně s ním nezacházím hrubě, ale ani ne "jako v bavlnce" a po roce je z obou stran silně poškrábaný. Galaxy S2 jsem nosil 2 roky bez jakékoliv ochrany, občas omylem v kapse s klíčema nebo šroubovákem a displej byl stále jako nový. Nicméně určitě zůstanu u Sony a vzhledem k doškrábaným foliím asi už nevydžím čekat rok do konce záruky a půjdu do Z3 compact. Ale to je jediný důvod, jinak telefon super.
zlodej.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 1. 2015 10:17

za rok bude Z3C za to co je ted Z1C, pak mozna prejdu taky :mrgreen: doskrabanost mam take luxusni http://www.imagehosting.cz/?v=poskrabany.jpg, telefon nikdy pouzdro nepoznal a je to znat. Ale nestve me to. Nabijim zasadne pres dobijeci stojanek, i v aute mam drzak s "kontakty", USB sem nepouzil uz hodne dlouho, sem liny sundavat krytku. Barevnost samsungu je znama, S-AmoLed display sviti jak sileny. Pokud si dam vedle sebe sony a samsung, rozdil bude patrny. Jak necham oku lahodit jen sony par minut, neprijde mi nic spatne, proste je to o zvyku. Jen bacha na klouzavost, nemel sem s tim problemy a najednou mi malem parkrat doslova vyklouzl z rukou, prece jen je v podstate cely "hladky". Znamej taky uvazuje o Z3C z nynejsi Z2. Tu si koupil po Xperii Go, coz byl prcek telefon a najednou takove padlo. Dal to do kapsy, delal co obvykle a po vytazeni praskly celni kryci sklo :lol: 4,5 tacu oprava. Od te doby si dava majzla.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zlodej.cz 4. 1. 2015 10:54

Souhlasím, je to racionální úvaha, počkat ještě rok, prodat telefon před koncem záruky a za příznivější cenu pořídit Z3C. Ty škrábance jsou vidět jen při zhaslém displeji, jinak to při běžném používání nijak nevadí. Ale když to srovnám s gorilla glass bez folie, tak to je hodně špatné.
Jinak taky nenabíjím přes USB. Nemám ale originál stojánek, ale kabel, který se magnetem "přilepí" na boční konektor. Není to ale originál, byť má na sobě logo SONY...
V autě mám jen pasivní držák s nano vrstvou. Můžu poprosit o nějaký tip na držák s nabíjením?
zlodej.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 1. 2015 11:27

me po vsech tech lacnych smejdech prestalo bavit brat nejaky mrchy a vzal sem : http://www.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-512597/brodit-drzak-do-auta-pro-sony-xperia-z1-compact-s-nabijenim-z-cig-zapalovace.html , k tomu jeste dle umisteni patricny proclip dle umisteni a typu auta http://www.sunnysoft.cz/zbozi/122PBR-802438/brodit-proclip-skoda-octavia-classic-01-04-lx-97-00-slx-97-98-montaz-vlevo-stara-pal-deska.html#alternativy-produktu Na proclip cekam, neni skladem zatim. Snad to taky nebude nejaky propadaq...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maribl 4. 1. 2015 17:00

Tento systém mám už dva roky a neměnil bych,telefon pevně drží,dá se vše ovládat a ještě vypadá sqvěle ;-) Nelíbí se mi ty uni držáky s přísavkou :-]
maribl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 5. 1. 2015 16:51

vedel by mi niekto povedat, co by ma vysla vymena krytky na USB? ...alebo ci sa to vôbec oplati davat na dobu (asi mesiac) do servisu, ze ci by to nebolo jednoduchsie objednat a urobit doma rucne?


...nestastne mi spadol na ten ,,spravny,, roh a ta krytka je trochu ohnuta a vadim mi to, ako sa furt zadrhava :/

...inak som rad, ze mam bielu variantu, bo ked vidim, ako to kolegovi svieti na tej ciernej :-l
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomko 10. 1. 2015 21:09

Ahoj všichni, nevíte někde, jak rozchodit posunutí budíka otočením? U hovoru jsem to vyřešil aplikaci Flip Silent, ale budíků jsem zkusil několik, co to podporovaly, ale u žádného to nefungovalo. Standardní rom, bez rootu, 4.4.4 sestavení 14.4.A.0.157. Díky.
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agry 5. 3. 2015 20:51

Imhotep: Mam podobny problem z medzerou na Sony Xperia Z1 Compact (White). Ako nakoniec dopadol tvoj telefon? Mate este niekto skusenosti s touto vadou?
Agry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Giggy 5. 3. 2015 23:08

Dobrý den,
Zvažuji koupi tohodle typu mobilu. Máte s ním nějaké delší zkušenosti?
Jedna otázka mi stále visí v hlavě. Zda se dají nově naistalované aplikace přesouvat do pamětove karty či nikoliv. Děkuji za odpověd
Giggy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 7. 3. 2015 08:14

presun na kartu, nektere jdou nektere ne. ale nevim proc to delat, to by clovek musel bejt maniak aby si zarval vnitrni pamet cirka 11GB. pokud by me netrapily az tak moc love,sel bych do Z3C, tim nechci rict ze Z1C je spatna, to rozhodne neni. moje prosla 2 reklamacema, vymena komplet střev, od te doby frci jak ma, cirka 3 mesice. neduh ztraceni signalu pri opousteni pokryti LTE site je vina mobilnich siti ne telefonu.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 7. 3. 2015 10:26

pcwifi píše:me po vsech tech lacnych smejdech prestalo bavit brat nejaky mrchy a vzal sem : http://www.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-512597/brodit-drzak-do-auta-pro-sony-xperia-z1-compact-s-nabijenim-z-cig-zapalovace.html , k tomu jeste dle umisteni patricny proclip dle umisteni a typu auta http://www.sunnysoft.cz/zbozi/122PBR-802438/brodit-proclip-skoda-octavia-classic-01-04-lx-97-00-slx-97-98-montaz-vlevo-stara-pal-deska.html#alternativy-produktu Na proclip cekam, neni skladem zatim. Snad to taky nebude nejaky propadaq...

Tak to ti mohu zaručit že budeš spokojen!
Sám jsem už měl na 3 mobily držák od Broditu a je fakt vidět, že Evropani ještě uměj něco kvalitního vyrobit.
Instalace velice jednoduchá, bez vrtání do auta, drží ale jako přivrtaná, mobil se nandavá a sundavá snadno, ale zároven drží že můžeš držák otočit vzhůru nohama a nevypadne, přičemž jsou všechny ovládací prvky volně dostupné.
CosiOdvedle
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků