Vodafone Připojení bez kabelu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod jokerit 22. 7. 2014 10:48

@Pav
-Hele já to nevěděl, a tak mi ta SIM funguje jak v obou modemech, tak i v Xperii!!! :shock:
&tomikkkk
- dá se to najít v samoobsluze - chytrý přehled -čerpání služeb - zobrazit detail
jokerit
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 23. 7. 2014 09:58

@jokerit tak to je fajn :) já to sám nezkoušel, jen sem psla co je v ofiko podmínkách
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 18:45

Může mi někdo vysvětlit ten jejich Clever FUP? Má to být 30GB... všude se mluví o tom, že se vztahuje jen na youtube, P2P atd. Ale když se připojím do rozhraní toho jejich huawei routeru, tak se tam načítají do FUP veškerá příchozí a odchozí data. To je správně? Díky
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskar444 24. 2. 2015 20:43

počítadlo v routeru načítá vše . po vyčerpání 30GB se zpomalí pávě youtube atd.
oskar444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 20:53

"Do měsíčního limitu 30 GB se započítávají pouze služby, které mohou být omezeny" - http://www.vodafone.cz/pripojeni-bez-kabelu/
Tak jak se asi "FUP" může rovnat veškerému datovému provozu z routeru?
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskar444 24. 2. 2015 20:58

tak jinak to cose počítá do 30GB se odehráva někde na ustředně Vodafonu router to nerozlišuje
,takže třeba v mém případě jesm na počítadle vrouteru natočil 32,5GB než mě zpomalili
oskar444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 21:05

Dobře, tak jinak. Teoreticky jsi prohlížel čistý web (plus služby, co se po FUPU nezpomalují)-2,5GB a zbylých 30GB z routeru bylo "zakázaných" služeb. Je tak?
Všude se prostě prezentuje, že do FUP 30GB se načítají pouze ty zpomalené protokoly...
Dá se někde zjistit aktutální a reálný FUP? Díky za info
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskar444 24. 2. 2015 21:11

reálnou spotřebu FUPU asi nezjistíš protože v samoobsluze to píše blábol neomezeně a jinak jeto jakjsi psal 2,5 běžné www a 30GB youtube + ulozto atd.
oskar444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 21:18

Na lince *077 týpek říká, že se do FUPu počítá vše s odkazem na router, slečna na chatu podpory psala, že taky a že ten dotaz mi radši zodpoví "erudovaní z Vodafonu" na email. Takže si počkám na vyjádření...
Každopádně, jestli se FUP načítá veškerým datovým provozem, tak to beru jako podraz.
Jak je použitelný internet po FUPu? Rychlost? Pohodlnost? Díky
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskar444 24. 2. 2015 21:26

kromě youtubu ulozto streamu a podobnych stranek nepoznaš jakekoliv zpomaleni a kdyz to zpomali na těch youtubech atd tak na 256kb/s a vnoci od pulnoci nevím do kdy rano to jede rychleji ,ale to jsem nějak přesně nezkoušel

-- 24. 2. 2015 20:31 --

každopádně na trhu nic lepšího u nás asi nenajdeš zatím jsem nic lepšího nenašel a to mám vyzkoušené všechny možné operatory a jejich různé technologie (3g CDMA EDGE) poměr výkon cena je dle mého ok
oskar444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 21:34

A jinak spokojenost? Mám to teprve týden a zkouším, jestli mi to na běžné brouzdání vystačí. Mno, abych si zapnul notebook na stahování filmu mezi půlnocí a šestou ranní, to už tady bylo před x lety :D
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskar444 24. 2. 2015 21:39

no ve městě to jede na3G síti a na chalupě 4G LTE mám to cca půl roku a nemám zatím žadnej problem a naopak router navíc umí VOIP telefoni tak jsem v něm nastavil učet a slouží jako běžná
pevná linka(ale moc ji nepoužívám)
oskar444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonynek 24. 2. 2015 22:03

Za 349Kč je ta mobilita výborná věc. Uvidíme, jak se budou měnit průběžně podmínky této služby
Jonynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Firestone 1. 4. 2015 11:01

Zdravím, je pravdou, že nelze Připojení bez kabelu od VDF pořídit bez jejich koncového zařízení (Wi-Fi routeru)? Tj. že bych si pořídil jen SIMku a strčil si ji do něčeho již stávajícího, co umí 2G/3G/LTE/...?
Máte někdo v tomto nějaké zkušenosti?
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod pokudos 1. 4. 2015 12:00

@Firestone: Ano, mám s tím zkušenosti. Opravdu to nejde. I já jsem si myslel, že bych jednoduše koupil SIMku a dal ji třeba do MiFi modemu nebo telefonu, ale datové služby v telefonu i modemu prostě nefungují.

Dokonce jsem se snažil najít nějaký způsob jak to obejít, ale nepovedlo se mi to. Po pravdě by se mi líbilo, kdyby se to někomu povedlo a uvedl by návod...
pokudos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka