Aktualizace map = lepsi grafika map ?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hofyul 29. 5. 2015 11:09

Ahoj,

mam obycejny dotaz. Mam cca 10 let TOMTOM GO510 a chci si aktualizovat mapove podklady.
Ale zaroven premyslim o zakoupeni nove navigace.
Proto mne zajima, zda pri aktualizaci map na me stare zarizeni se pote zmeni i graficky vzhled systemu a map, jak je ted vidam na propagacnich materialech Tomtoma?
Ptam se proto, protoze moje stredni evropa ma ted cca 450 MB a nova stredni evropa ma 1100 MB. Tak si rikam, ze to je lepsi grafikou atd.

Dekuji za odpoved
Hofy
hofyul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 30. 5. 2015 11:50

Grafikou myslíš celé zpracování SW, neboli Navcore, nebo jen zabarvení mapy ?? Kdyby to bylo zabarvení mapy, tak si můžeš postahovat různá zabarvení, přes TomTomhome. Nebo ještě existuje program na zabarvení, kde si můžeš udělat zabarvení mapy svoje. Přeložil jsem ho s vědomím tvůrce i do češtiny, a s češtinou je ke stažení na http://www.ulozto.cz. Bez češtiny kdekoliv na netu. Jmenuje se Color Scheme Editor.
Pokud myslíš kompletní grafiku navigace, tak by muselo dojít ke změně NC, neboli Navcore, což je kompletní navigační SW. A vzhledem k politice TomToma s tím nepočítej u staré řady navigace TomTom....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hofyul 1. 6. 2015 07:53

Moc dekuji za velmi obsahlou odpoved. Ja jsem totiz pred dilematem, zd apo 10 letech koupit novou navigaci a uzitvat i LIVE funkce a nebo za cca 1500 aktualizovat mapy + musim koupit 4 GB SD kartu.
hofyul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 6. 2015 10:43

Já si tohle dilema vyřešil takto : Dokud mi bude fungovat navigace TT630, tak si každý rok předplácím mapy vždy na rok, takže mám stále ty nejaktuálnější mapy. Jakmile "lehne" , tak koupím tablet 7" a do něj některou z navigačních aplikací..Tam je víc možností. Pokud TT odladí systém pro Android, tak TT, pokud ne, tak BoR, nebo Aponii...atd atd....získám ještě přidanou hodnotu, možnost přehrávání filmů, atd atd...
Naposledy upravil Gumajz dne 1. 6. 2015 14:57, celkově upraveno 1
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 1. 6. 2015 11:53

Pouze pro HOFYUL!

Byl TT 510 používán nebo ležel?
Byl používán pravidelně?
Má původní baterii?
Jakou reálnou kapacitu baterie má?
Test:
Jak dlouho trvá plné nabití a jak dlouho vydrží běžet.
Je v TT 510 původní NC?
Typ NC zjistíme jak přímo z Navi tak přes TT Home.
Je po připojení k PC s TT Home nabídnut UP na NC v951?
Pokud jsou problémy v odpovědi na otázky o baterii a ostatní nikoli, je možné věc řešit opravou.
Pokud je problém s NC, na který nelze uplatnit UP na NC V951, pak koupit novou.

Názor jiného je zde:
http://www.gpsreview.net/tomtom-go-510/
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 6. 2015 14:41

To, co jsi sem opět postoval, nemá jedinou souvislost s otázkou uživatele. Akane, sakra, už se prober !!! On se ptal jen na zabarvení map, jestli se změní po upgrade map...Na nic jiného. Co sem cpeš, jakou má baterku ?? To už ti totálně hráblo ?? A já už mu navíc odpověděl. Co se furt cpeš do každé diskuze, když už nejsi schopen dát dohromady konkrétní odpověď, ale jen obecné a nekonkrétní nesmysly a fráze....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hofyul 1. 6. 2015 15:32

Me ta 510 maka bez problemu, jen proste ma stare mapy a zda s emi pomala a ceam od nove navigace vetsi komfort i v ovladani atd.
Take mam moznos tkoupit Navigon do iPhone 4s za 80E a je klid a mam ji stale u sebe.
hofyul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 6. 2015 18:59

To je jen na tobě. Jestli maká bez problémů....
Nová řada TT se moc nezměnila, ani v ovládání. Když si odmyslíme to, že nefunguje přes TomTomHome, ale přes MyDrive. Dále to, že se neotevírá jako externí disk, ale jako síťová jednotka. To, že připojíš, dáš aktualizovat a nevíš, co dělá.....píše že probíhá aktualizace, ale to je tak vše. Spoustě lidí se stalo, že probíhala třeba tři hodiny a nic...
Rychlejší samozřejmě nové řady jsou, ale ne zase o tolik...
Já už bych za to peníze nedal....Navíc záleží na tom, jak navigaci používáš. Já ji používám pracovně, a také dělám body zájmu na http://www.poi.cz/, takže hlavně na kontrolu bodů...
Takže ji nemohu mít ve svém mobilu, protože z toho potřebuju volat, lezu z něj na net atd....
Mám v něm sice navigaci Be on Road, ale jen na to, kdyby něco...
Takže musím mít navigaci ve druhém přístroji, ale radši už půjdu do tabletu...
Jestli ji používáš jen občas, tak si myslím, že ti v mobilu bude stačit...
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 1. 6. 2015 19:45

Po 10 létech nemůže mít baterie stejnou kapacitu jako měla.
NC v951 umožňuje to co je uvedeno v dodatku o jiném názoru.
Nepleť se do odpovědi, která je určena jinému Gumajz!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 6. 2015 20:56

Je to marný, je to marný, je to marný.....
On řešil grafiku map....To je vše....
On tam poslední NC má. Má pouze staré mapy...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 2. 6. 2015 07:14

No, nechci se zastávat Akana, nakonec jeho anabáze zde je vcelku několik let známá, ale....

Z kontextu dotazů tazatele vyplývá, že o faktu, že by navcore mohlo změnit způsob zobrazení neví nic, dotazuje se na "pote zmeni i graficky vzhled systemu a map" - citace.

V prvním dotazu 29. 5. 2015 12:09 není nic verzi o navcore.
Ve druhém dotazu 1. 6. 2015 08:53 není nic o verzi navcore.
Ve třetím dotazu 1. 6. 2015 16:32 není nic o verzi navcore.

Přitom Gumajz argumentuje, že tazatel má poslední navcore. Kde je toto psáno????

Myslím, že ačkoli Akan sice opět jako obvykle odbočil, tak reakce Gumajze jsou v tomto konkretním případě poněkud zbytečně vyhrocené a ne zcela přesné a pomíjejí fakt, že za 10 let se navcore pravděpodobně změnilo, a že připojení k TOMTOM HOME by tento fakt potvrdilo nebo vyvrátilo.

Jinýmo slovy, odpovědi tazatele nedokázely nasměrovat na to nejzájkadnější a to verzi navcore.
Od výsledku tohoto jednoduchého kroku se pak mohly odvíjet další debaty a kroky.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hofyul 2. 6. 2015 08:48

Doma pripojim k PC a napisu vice info. Moc se v tom neorientuji, neni to muj konicek, jen s eletos chci s deckama dostat do te italie, kam mam :)
hofyul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 2. 6. 2015 09:19

Nemusíš pripojovat k pc, zatím by stačilo napsat číslo NC, abychom se vyhnuli nedorozuměním. Já jsem totiž vycházel z toho, že v průběhu těch deseti let byla navigace připojována k pc, a k TomTomHome, a byla pravidelně aktualizována....

-- 2. 6. 2015 10:29 --

Tonny, také jsem odpovídal, že grafické prostředí se změnou NC nezmění nijak výrazně....A v nové řadě se také o moc neliší. Myslím, že moje odpovědi byly dostatečně k věci, takže Akanovo vměšování do diskuze bylo zbytečné. Je to vidět i z toho, že uživateli mé odpovědi stačily..On totiž spíše primárně řeší, jestli koupit novou mapu, nebo navigační sw do telefonu...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 2. 6. 2015 12:04

Tazatel evidentně potřeboval širší podporu od počátku.
Proto jsem se ozval tak jak je psáno.
Děkuji Tonymu, kterého jsem někde odbyl a omlouván se za to.
Gumajz a Gebič jsou ryze prvoplánoví, reagují jak býk v aréně.
Je řada lidí, kteří sem nechodí kvůli okamžitému napadání od G+G.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod bolo365 2. 6. 2015 16:27

t: hofyul

Napíšu to stručně a snad jasně - pokud máš GO 510 toto: http://www.helkon.cz/detail/vyprodej-sk ... 0-gps.html

tak nového vzhledu nejnovějších krabiček nikdy nedosáhneš (nepomůže ti žádné navcore řady 9 a vyšší navcore tam ani pomocí warezu nenatlučeš)

Pokud chceš GO 510 a nový vzhled, jedině vyprášit pokladničku a pořídit Go 510 toto:
http://www.tomtom.com/cs_cz/drive/car/p ... index.html
bolo365
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků