Focení + nahrávání, 7-9K

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 16. 6. 2015 14:15

Zdravím ve spolek,

Rád bych se tu s Vámi poradil ohledně výběru mobilního telefonu, který bude sloužit jako dárek pro mamku.
Prioritou je hlavně kvalitní focení a poté i velmi slušné nahrávání videí.
Vhodné by bylo i nějaké elegantní provedení bílé / stříbrné barvy.
Displej 4.5" - 5".
To jsou hlavní kritéria.

Co není třeba.
LTE. Internet nebude využíván.
Vysoký výkon. Je důležité, aby systém byl plynulý a reagoval rychle, ale není vyžadován žádný výrazný výkon na náročné aplikace (vyjma focení / nahrávání), jelikož hry a ani žádné speciální aplikace nebudou využívány.
Na operačním systému nezáleží, je důležitá základní výbava.

Cenová relace 7-9 000Kč.

Aktuálně se mi líbí Lumia 1020.
Jedinou nevýhodou je, že CZC je jediný seriozní obchod, kde jsem ji byl schopen sehnat v dané cenové relaci, ale pouze černé provedení mají skladem. U bílé mají datum neznámý. Tak jsem jim tam hodil požadavek, ať mi zašlou, kdy by ji mohli mít skladem, jinak bych případně musel sáhnout po té černé, což bych ale nerad.

Jinak jsem otevřen jakýmkoli dalším doporučením. ;-)
DarkMortyr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 6. 2015 14:21

Samsung Galaxy Alpha v Max-shopu za 9k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 16. 6. 2015 14:28

Pokud máte ten zájem mi poradit, poté by bylo vhodné, aby jste se trochu více rozepsali a popsali zde konstruktivně, jaké výhody by mi koupě Vámi doporučeného telefonu přinesla a popřípadě v čem je daný telefon lepší, než mnou uvedená Lumia 1020. Děkuji
DarkMortyr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmenx201 16. 6. 2015 15:35

cau 1020 je stary ***** kup si radeji 830 nebo 930......
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 6. 2015 15:40

Nj. ale Lumia 1020 má nej foto+video
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 6. 2015 15:43

Nebudu řešit obchody či případné reklamace, tak jen ke stroji:

Lumia 1020 - výše zmíněné umí výborně...slabší je výdrž na baterii, především pak v zátěži. Barvu bych až tak neřešil a místo toho pořídil barevné pouzdro. Telefon se pak lépe drží a člověk nemusí mít takovou obavu z vystouplého displeje (byť jsem tady asi jediný, kdo jej rozbil). Spouštění foťáku je dost pomalé, ostření při rychlé akci nic moc... spíš pro rozvážnější uživatele.

Lumia 830 - vejde se do limitu, není o tolik větší (vyšší), foťák je ještě dostatečný, byť nedovolí takové výřezy, přiblížení u videa a noční fotky (není to úplně extrémní, ale viditelný rozdíl...tedy bez blesku - ten sám o sobě také udělá viditelný rozdíl - xenon u l1020 oproti led bleskům výrazně lépe zmrazí pohyb) ale startuje rychleji a telefon má delší výdrž na baterii + krokoměr :o)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 16. 6. 2015 15:48

Osobně bych se přikláněl k 830 - 930, sice 1020 otrochu lépe fotí, ale je těžká a neohrabaná, 830 subjektivně vypadá lépe, je to novější model, L1020 nemá vyměnitelnou baterii...

-- 16. 6. 2015 16:50 --

Video l830 nahrává výborně a fotky také velmi dobré.
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 16. 6. 2015 17:19

930 je už vysoká cenová relace. A z žádných mě neznámých shopů nic objednávat v plánu nemám.
830 nemá výrazně lepší výdrž baterie, má o něco menší prodlevu při focení, ale žádný další plus oproti 1020 jsem se v recenzích nedočetl. (pro focení / video / běžné využívání na telefonování a sms)
Aby bylo jasno, velikost a hmotnost není problém! Stejně mamka nosí mobil v kabelce a ten telefon, co aktuálně má, je ještě stará velká kostka Nokie s dotykovým displayem.

Focení něčeho v pohybu. No, nevím. Obvykle se jedná o focení na různých výletech, různých zajímavých míst a krajiny a podobně. Takže něco moc v pohybu či nějaké rychlovky se za poslední léta, pokud vím, neděly. Navíc 1020 obsahuje jakousi funkci "smart" focení, kdy během jednoho okamžiku provede 10(?) snímků a uživatel si může vybrat ten, který se mu líbí nejvíce. Něco takového je, řekl bych, ideální na určité situace, kdy se něco pohybuje.
DarkMortyr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 16. 6. 2015 18:44

Kdybys chtěl Androida, tak Samsung galaxy S4 je v akci v mobil pohotovosti za 8888 myslím. L1020 je stará a dost pomalá, abych pravdu řekl, na běžné cvakání a prohlížení odvede 830 svou práci podobně, ale je to o prioritách, třeba bude s 1020 spokojená.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 16. 6. 2015 19:17

S4 má naprd foťák a nahrávání. Ten nechci.
DarkMortyr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 17. 6. 2015 11:19

DarkMortyr píše:Focení něčeho v pohybu. No, nevím. Obvykle se jedná o focení na různých výletech, různých zajímavých míst a krajiny a podobně. Takže něco moc v pohybu či nějaké rychlovky se za poslední léta, pokud vím, neděly.

Takže L1020.
Z buildů Windows 10 Mobile je vidět, že se u desítek podstatně zrychlilo spouštění foťáku i u 1020. Samozřejmě se nejedná o finální verzi.
Stein
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků