Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 7. 2015 13:06

Mám dotaz: je vhodné po instalaci aktualizace systému provést Hard reset? Nebo stačí je instalovat aktualizaci..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 12. 7. 2015 13:46

Někdy to je nutné, ale většinou ne. Osobně doporučuju po instalaci aktualizace provést jeden až dva normální restarty, ať si systém "sedne". Jen jednou se mi stalo, že mi aktualizace tak rozhodila nainstalované aplikace, že to vyřešilo uvedení do továrního nastavení a reinstalace všeho. Ten telefonu jsem měl ale rootlý, takže s novým rootem a přehráním všech aplikací ze zálohy to byla otázka pár desítek minut.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 7. 2015 16:04

Díky moc..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 13. 7. 2015 21:30

Take si myslim, ze to neni nutne, pokud si system sedne. Ale aspon jeden obyc restart po instalaci to chce.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Katikakus 13. 7. 2015 22:40

Podivejme se, co k problematice uvádí samotný Google. U malých aktualizací (4.3 na 4.4, 5.0 na 5.1) by uvedeni do tovarniho nastaveni nemelo byt nutné. U major updatu (z verze 4.x na 5.x) je factory reset velmi durazne doporucovan.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 13. 7. 2015 23:09

A podle zkušeností a názorů na jiném fóru je úplně nejlepší před větší aktualizací udělat HR-aktualizovat a opět HR.Někdy i dva.Já určitě doporučuju minimálně jeden.
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 7. 2015 04:05

hard reset je nutnej, ale jistota je neprovadet ota updata, rom si stahnout, wipe data, wipe cache, wipe dalvic cache - dalvic vam facrory nedela, potom factory i kdyz wipe data dela taky, nahrani rom..no a osobne delam vzdy jeste repartition bezprostredne po te co nahraji novou rom.Nikdy a jde o spoustu telefonu nebyl problem.Pro ota jsou problemy bezna vec.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellebrand 14. 7. 2015 07:13

Naprosto souhlasím s Juniorem.
Důležité je stáhnout ROM zvlášť a potom VŽDY !! HR.
Když máte systém zálohovaný přes Google, tak je instalace vašeho sw z minulé ROM hračka.
Hellebrand
Junior

Odeslat příspěvekod JohnS 3. 8. 2015 11:39

Nevíte náhodou, co je toto za symbol ve stavové liště? Otec je na dovolené a má tablet ASUS MeMO Pad 7 a chce na dálku poradit. Já vůbec netuším. Předem díky za odpověď.
Obrázek
JohnS
Junior

Odeslat příspěvekod apollo2002 3. 8. 2015 13:21

Chtěl bych se zeptat, podle kterého údaje si mohu dohledat informace o distribuci telefonu a zda v sobě má oficiální ROM? Verze jádra? Číslo sestavení? Základní pásmo? Nějak nevím čeho se chytit.
apollo2002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslaný 3. 8. 2015 14:58

Menu > Nastaveni > Info o telefonu
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod aubycek 19. 8. 2015 14:27

Nevíte, co mám udělat s microSDHC (32GB), aby mi tam šly soubory větší než 4gb? Co sem tak hledal na netu, tak prej formátovat z FAT32 na NTFS, ale když to udělám, tak ty soubory tam jdou v poho, ale telefon (LG L9 ii) tu kartu nepřijme s tím, že je prázdná nebo špatný formát...
aubycek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 8. 2015 17:42

Exfat
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 8. 2015 20:57

pokud mas root radej zvol filesystem ntfs a posleze app od paragonu, diky ni tvuj telefon uvidi i oddil naformatovanej na ntfs, navic se odstrani par dalsich omezeni ktery nejsou na prvni pohled videt
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodge_viper 19. 8. 2015 21:36

zdravim,

prave jsem se poprve setkal s lollipopem, telefon smart prime 6. zarazi me nekolik veci:

1) listu tlacitek na rychle vypinani wifi, mobilnich dat atd. nelze nijak upravovat ? nechci instalovat aplikace k tomu urcene, chci jen zmenit 2 veci v te zakladni

2) aplikace facebook (oficialni) nelze nainstalovat ani po restartu telefonu - chyba, instalace hazi stale chybu: -504

3) na liste rychleho nastaveni chybi prepinani rezimu vybrace - hlasity ?

4) listu google z domaci obrazovky nejde odtranit jinak nez instalaci nejakeho launcheru ??

5) nejake pozdro s pruhlednym pruhem pres predni kryt jako jsem videl u lg nebo samsungu neexistuje ?
dodge_viper
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků