VoLTE v síti T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod procom99 19. 10. 2015 11:07

T-Mobile spustil VoLTE pro několik mobilních terminálů.

K 19.10.2015 je to konkrétně:
Samsung Galaxy S5
Microsoft Lumia 640 LTE
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 EDGE

Aby jste mohli VoLTE využít je třeba splnit několik podmínek.
1. vlastnit některý z výše jmenovaných mobilů
2. tento mobil musí být z distribuce T-Mobile CZ
3. aktuální FW v mobilu
3. aktivní LTE - s tím je spojena SIM s podporou LTE
4. aktivní VoLTE

Osobně mám Galaxy S6, ale CZ distribuce, tedy ETL. Vzhledem k tomu, že jsem VoLTE chtěl, tak jsem podstoupil změnu FW na TMZ což je FW pro mobily z distribuce T-Mobile CZ.

Zde vám popíši jak na to.

Předně bych rád vyjmenoval klady a prozatím i zápory VoLTE.
Klady:
1. Hovor je mnohem rychleji sestaven. Při pokrytí 3G/LTE je prodleva zanedbatelná, ale při pokrytí 2G/LTE je velice znatelné a při pokrytí jen LTE je to zásadní. Osobně mě nejvíc štvalo, že pokud jsem na LTE tak to protistraně zvoní a mě až když dojde k změně sítě na 3G/2G a to mohou být dlouhé sekundy.
2. při hovoru lze použít data. (navigace, web...)
3. lepší zvuk za předpokladu, že druhá strana je na 3G nebo VoLTE
4. údajně menší spotřeba, nemohu posoudit ...

Zápory:
1. Vzhledem k tomu, že je zatím stále malé pokrytí LTE, tak je sem tam problém s HandOvery, tedy předání pokud vyjíždíte z pokrytí LTE, ale to se každým dnem, jak se dorývá, zlepšuje.

Tak teď ten návod pro Galaxy S6:
1. Stáhněte si poslední FW pro SM-G920F a TMZ z sammobile.com: http://www.sammobile.com/firmwares/data ... G920F/TMZ/
2. Dále Odin: http://dl.sammobile.com/Odin3_v3.10.7.zip
3. Flashněte FW pro TMZ - pokud použijete originální Samsung FW tak nepřicházíte o záruku, návodů je na netu spousty
4. osobně jsem se u tohoto kroku zasekl a to už mám nafleshováno :-) Zaseklo se to u HIDDEN. Pokud se vám to také stane, tak je třeba HIDDEN z TARu vyexportovat a flashnout znovu jen hidden.img.tar
5. zapnout podporu v nastavení/mobilní sitě/Hovor VoLTE
6. čekat až vám to T-Mobile aktivuje, děje se to postupně. Já čekal cca 14 dní.

Snad to někomu pomůže :-)

Rád bych upozornil, že vše je na vaše riziko, nenesu žádnou odpovědnost za škody které si způsobíte neodborným zásahem do FW.
procom99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Libb 10. 12. 2015 08:56

Jsem to včera zkoušel bez znalosti tohoto návodu. Taky jsem se sekl u toho hidden.img, tak jsem to prostě z TARu smazal, flashnul ROM bez hidden.img a ono to jede a ani to nesmazalo původní nastavení :) Jen těžko říct, co to udělá při OTA :\
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 12. 1. 2017 09:53

U Samsungu S7 - ETL funkcni i bez T-Mobile firmware ;-) VoWifi bohuzel ne.
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 1. 2017 10:43

Ještě tu chybí iPhony - 5c a 5s jen VoWifi a od šestky už i VoLTE (technicky vzato VoLTE podporují i ty první dva, ale Apple to bojkotuje).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 13. 1. 2017 15:56

Kolega ma 5S a VoLTE ma v menu (4g data i hlas)
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 2. 2017 11:48

To je zvláštní, 5Ska sice technicky vzato VoLTE podporuje, ale T-Mobile uvádí až 6 a novější.
Nemá kolega náhodou SEčko? :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 10. 8. 2017 16:53

Zdravím,
mám dotaz, můžu tedy použít volte mobilu, který není v jejich distribuci? Konkrétně jde o Zenfone 3, který volte podporuje.
TomiQ_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 10. 8. 2017 18:48

djdekl píše:U Samsungu S7 - ETL funkcni i bez T-Mobile firmware ;-) VoWifi bohuzel ne.


S androidem 7.0 jiz i VoWifi funkcni ;-)
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 8. 2017 22:10

Takže už jako na iPhonech 6 (a novějších) - komplětně funkční, paráda :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 11. 8. 2017 19:48

Samsung A3/2016, zrejme prisel nejaky update a po nem plne funkcni VoWifi i VoLTE. Telefon z distribuce TM, rok stary. Potesujici...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 11. 8. 2017 21:31

Rozhodně, dneska už to podporuje kdejaká plečka :-) hlavně u T-Mobile, který seznam podporovaných poměrně hodně rozšiřuje.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuchi 5. 1. 2018 08:34

Ahoj, mám Samsung J5 2016 z volné distribuce, Android 7. V menu mám možnost zapnout VoLTE i VoWiFi, bohužel hovory jsou stále pouze přes 3G/2G, LTE signal mám. Neporadíte jak to rozchodit?
kuchi
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 5. 1. 2018 09:06

zavolat na operatora a nechat aktivovat oboje.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 5. 1. 2018 09:51

kuchi píše:Ahoj, mám Samsung J5 2016 z volné distribuce, Android 7. V menu mám možnost zapnout VoLTE i VoWiFi, bohužel hovory jsou stále pouze přes 3G/2G, LTE signal mám. Neporadíte jak to rozchodit?

Jestli je to u TM tak opravdu zavolat na linku nebo jim napsat přes FB messenger o aktivaci. Máme doma 4 telefony a u všech jsem musel žádat o ruční aktivaci i když operátor na TM lince tvrdil že se to aktivuje automaticky do 24 hodin od vložení simky do telefonu s podporou VoLTE a VoWiFi. Bohužel ani na jednom telefonu aktivace neproběhla ani po týdnu,tak jsem psal přes FB a bylo to do půl hodiny. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 5. 1. 2018 12:34

Přesně tak. Je potřeba zavolat na operátora. Aktivaci v rámci samoobsluhy umožňuje jen Vodafone.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků