Vyšší kvalita hovoru u operátorů

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 2. 2016 13:51

Zdravím, projížděl jsem nabídku operátorů a pár věcí mi asi uniká a rád bych se zeptal, jak to je:

Vodafone - tam je to jasné, vyšší kvalita hovoru v 2G, 3G, na 4G má asi člověk smůlu, ale celkově to působí sympaticky.

T-mobile - lepší kvalitu v 2G nemá a asi nenabídne(?), HD Voice jen v 3G, VoLTE pro vyvolené telefony s jejich FW.

O2 - mají teď vůbec něco?

A zajímalo by mě - netušíte, proč je HD voice vázán na 3G sítě? Cožpak by takový přenos nezvládlo LTE? Nebo neumožňuje práci s takovým protokolem? Děkuji za upřesnění.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 10. 2. 2016 16:33, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název, přesunuto
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 10. 2. 2016 14:24

LTE nepřenáší hovory.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 10. 2. 2016 14:28

Přes VoLTE běžně volám - lepší zvuk, podstatně rychlejší zvonění. Úspora baterie.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 2. 2016 17:30

Roy1: LTE samozřejmě přenášet hovory umí v rámci VoLTE, ale to u nás v současnosti nabízí pouze T-Mobile na vybraných telefonech. což mě přivádí k otázce..

Sekydavid82: ...to je v rámci firmy nebo pár přátel? Přeci jen, pokud jsem se správně díval, zatím to nabízí TM jen u cca 4-5 telefonů s jejich FW?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 10. 2. 2016 17:59

LTE přenášet hovory neumí, běžný LTE telfon se přepne na 2G nebo 3G. VolTE na tom nic nemění, je to datová oklika. Vzhledem k zanedbatelnému počtu typů podprujících telefonů a použití pouze u T-Mobile je zbytečné o něm nyní uvažovat. Praktické využití mizivé, úspora baterie maximálně tak placebo efekt.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod energizer01 10. 2. 2016 18:07

O2 na to úplně peče, nechápu naprosto proč. T-Mobile by podle mě měl pustit HD voice i do 2g, ale jsem rád aspoň za tu 3g. Co je ale úchylárna největší, že to nefunguje mezi sítěma. Když volám z T-Mobilu do Vodafonu přes 3g, tak to HD neni, což by mělo. HD Voice považuju za nejlepší funkci posledních několika let. Věčný zvyšování rychlostí LTE nepotřebuju, páč zaprvé je tu limit, zadruhý to žere baterku a zatřetí na sosání mam pevnej net.
energizer01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 2. 2016 18:18

VoLTE jsou hlasové přenosy v LTE síti, kdyby ty hovory probíhaly také s přepínáním na 2G/3G, tak by koupě smartphonu s podporou VoLTE postrádala smysl, no ne?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 10. 2. 2016 18:45

Taky tady nikdo netvrdí, že VoLTE telefony se přepínají na 2G nebo 3G, chce to lépe číst...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 10. 2. 2016 18:49

Pan Kája - ne normálně osobně. A volám tak vždy v LTE.
Telefon mám iPhone 6s Plus.
Jinak bratranec to má na 640LTE a tech telefonů je dnes víc.

Když jsem v LTE hovor probíhá přes LTE na 3G nebo 2G se neprepíná - pokud to vypni tak jo, ale mám to zapnuté. Hovor to vytočí hodne rychle a baterii to taky šetří. Zvuk trochu lepsi.
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 2. 2016 18:57

Roy1: Podle mě si pleteš VoLTE s CSFB. Ta tu byla již dříve, ale v rámci LTE hovory neuměla a přepínala na 3G a nižší sítě. VoLTE již zvládá hovory přes LTE.

Ale tohle téma jsem tu příliš řešit nechtěl.

Sekydavid82: No, podle T-mobile jen poslední iphony, Samsungy S5, S6 a pak ta lumia 640 lte. A to máte oba telefony přímo od T-mobilu? Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 10. 2. 2016 19:08

No bratranec jo ja tady, ale iPhone není upraven je to trochu výjimka - telefon si stáhne nastavení sítě.
Měl jsem s tím trochu problém - nefungovalo to takže sem volal na technické oddělení ty to řešili dva týdny pak mi volali ze změnili nastaveni sítě a během dne mi to začne fungovat a uz to jelo a pohoda. U iPhone to mají 6 a 6s rada - 5s si nejsem jist (VoWiFi ale ma taky).
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 10. 2. 2016 19:40

Pan Kája, nic si nepletu, nebo snad chceš tvrdit, že LTE mobil BEZ podpory VoLTE se nepřepíná při hovoru na 2G nebo 3G? K čemu by potom VoLTE bylo?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 2. 2016 19:51

To ne, ale fakt už se ztrácím v tom, o co ti v tomto tématu jde. Napíšeš, že LTE nepřenáší hovory (což je samo o sobě nesmysl), pak začneš s tím, že telefony bez podpory VoLTE neumí VoLTE a nakonec proneseš: "LTE přenášet hovory neumí, běžný LTE telfon se přepne na 2G nebo 3G. VolTE na tom nic nemění, je to datová oklika."
A pak se divíš reakcím, jaké následují... samozřejmě mi šlo o to, proč LTE nezvládá HD voice z 3G. Možná proto ty zmatky. Ale chtěl jsem vědět proč tomu tak je. Pokud jsem tím způsobil nějaké zmatení, omlouvám se a aby bylo konečně jasno a nebylo nutné dál plýtvat písmeny. Telefony bez podpory VoLTE nepoužívají LTE sítě k normálním hovorům. Tečka.
Naposledy upravil Pan Kája dne 10. 2. 2016 19:54, celkově upraveno 1
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 10. 2. 2016 19:54

Tak a o to jde, LTE je primárně určeno pro přenos dat a ne pro hlasové hovory, proto nejde HD voice z 3G. Kapišto?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 10. 2. 2016 20:01

Ano přesně tak třeba 1020 kterou jsem mel předtím LTE má ale hovory v LTE samozřejmně neumí protože nemá VoLTE.
Je to u těch novějších telefonů.
HD Voice v 3G - VoLTE má hlasovou kvalitu, která HD Voice překonává - je tam tedy nejkvalitnější zvuk v současnosti.
Sekydavid82
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků