Telefon 5" okolo 4,5k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 6. 6. 2016 10:43

Ahoj, vybírám pro moji drahou polovičku levný telefon :-D . Požadavky na výkon jsou minimální, hry nehraje.
Jinak slušná výdrž, plynulý chod bez záseků, 2GB RAM, displej 5", možnost SD karty,
prioritou je slušný foťák a kvalitní zpracování. Všemi zmiňované LTE není podstatné, pohybuje se v pokrytí 3G.
Na Heurece jsem vybral tyto čtyři kandidáty, tak který by byl asi nejvhodnější (připadají mi dost podobné), případně nějaký jiný.

http://mobilni-telefony.heureka.cz/srov ... mclipboard

Díky.
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rade8653 6. 6. 2016 11:08

MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 6. 6. 2016 11:21

Dík. Vypadá moc pěkně. Ale jestli jsem koukal dobře, nemá možnost rozšíření paměti SD kartou a obávám se, že by časem cca 11GB nemuselo stačit.
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bkf.1 6. 6. 2016 11:31

No pokud chceš mermomoci investovat do klasických čínských krámů, tak ti to vymlouvat nebudu, ale kdybys chtěl něco solidního, tak v téhle nízké cenové katergorii je solidní tel. leda tak Samsung J5. Vybíral jsem (vč. nastavení tj. hlavně zakazování nepotřebných aplikací) pro 3 slečny, kolegu a zatím jen chvála (taky měli nějaké tyhle čínské šroty typu "Hujahej" a to kolikrát dražší (kolem 6,7) a papírově výkonější).

PS: Dual-SIM varianta má možnost druhé SIM vč. SD karty (slot není hybridní).
PS2: Bohužel baterka je na tom klasicky jak u ostatních tel. tj. dva dny a páčko :-/
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 6. 6. 2016 12:01

Dík. Tak ten vypadá také dobře. Neuvažoval jsem o něm pro méně RAM a 8 GB paměť. Ani baterka nemá moc kapacitu. Ale jak je vidět, nemusí to být zas až tak velký problém. Zahrnuji do výběru.
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 6. 6. 2016 12:07

nechci ti brat iluze ale o post vyše se znepokojujes nad málem u 11Gb a ted by jsi vzal s 8Gb kde minimalne tři ukradne system?
google App nejdou vetsinou presunout na kartu a budes mit hned ze startu problem ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bkf.1 6. 6. 2016 12:14

S místem asi takhle... pokud nebude instalováno velké množství aplikací nebo velké aplikace (hry), tak je zbytečné to řešit, když je SD karta (fotky, videa, mp3ky... nebo používají holky jiné prostorově výraznější věci? pokud se teda nebavíme o jejich pozadích, se kterými jsou často "spokojené" jen proto aby se nemusely ani hnout :D ).
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 6. 6. 2016 12:15

Dik za info. Moc se v tom nevyznám a proto sbírám rady. To s tou kartou jsem netušil a proto se vracím k původní hodnotě 16GB .

Edit: nasadili jste mi brouka do hlavy :hm . Tak to asi nedokážu posoudit, co vše bude potřebovat nainstalovat. Myslel jsem, že to půjde na tu kartu.
Budu dál pátrat, na jaké parametry se zaměřit-co je důležité.
Naposledy upravil Karel.BIV dne 6. 6. 2016 12:22, celkově upraveno 1
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majk 6. 6. 2016 12:20

1,5/8GB ve spojení se Samsungem a touchwiz je dobré tak na podložení stolu. J5 2016 by už asi připadal v úvahu, ale ten je už skoro za 6000.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bkf.1 6. 6. 2016 12:34

Karel.BIV:
Na tel. pro holku (a nehráče) 8 GB interní BOHATĚ stačí. Ale ta karta je pak rozhodně potřeba (ideálka 16GB to je asi 120 Kč, ale pokud chce hodně fotit (jako opravdu hodně nebo chce mít tuny mp3ek), možná by nebylo na škodu uvažovat o 32 GB; doporučuji A-Data). Na podložení stolu jsou tu jiné kousky z produkce "tržnicové číny" (to nemá nic společného s "kvalitní čínou"). Jinak já mám s tím tel. osobní zkušenosti, takže proto ho doporučuji...

PS: Z parametrů bych ještě zmínil, že displej je SAMOLED, takže žádné levné IPS apod. ;-)
Naposledy upravil bkf.1 dne 6. 6. 2016 12:49, celkově upraveno 1
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 6. 6. 2016 12:46

Co se týká těch 8GB, bude pro uživatele 4-5GB, po aktualizaci google a samsung aplikací to budou 3,5-4GB. Co se týká aplikací, tak FB+messanger vč. dat, to je hnedla minimálně 500MB. Přesunout kloudně na kartu nejsou a ani bych to zdůvodu stability a výkonu nedoporučoval. A počítám, že někde řekněme u 800MB místa začne systém řvát a odmítat cokoliv dalšího stahovat.
Záleží taky na tom, jak mají mapovanou SD. Pokud jako LG, je to baz šance. Některé aplikace (třeba real racing 3, ale určo budou i nějaké neherní) dávají OBB data přímo do výrobcem preferovaného umístění bez možnosti výběru. Třeba to LG to má namapované do internal SD, takže veškerá velká data cpou do interní paměti a bez rootu není pomoci. Mám tak problém i s 16GB pamětí, když pro uživatele je 8GB a jen RR3 si tam nacpe 4GB.
A 1,5GB a touchwiz, to si dřív nebo později zadělává na problémy. Ofiko android 6 pro původní J5 myslím taky ještě není a kdo ví, jestli bude, když vydali J5 2016.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 6. 6. 2016 12:49

Karel:
Doporučuji Asus ze500cl. Měl jsem půl roku a bezproblémové telefon spolehlivý doporučuji. Koupitelny všude 4000 kč. 2 GB Ram, 16 GB paměť, slušně fotí a slušný display. Zaoblená záda by se mohla líbit. Černá bílá červená varianta. Za danou cenu super koupě.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majk 6. 6. 2016 13:10

Jj, ten asus vypadá alespoň papírově, dobře. Určo lepší volba než původní j5 nebo předražený j5 2016.
A pokud bys nechtěl asus, mrknul bych na lg zero. Má alespoň 16GB paměť,zbytek (bohužel vč. ram) obdobný jako j5 a má míň agresivní nadstavbu. A je kovovej,ve zlatý velice parádní. Stojí těsně pod 4000 v cz distribuci. Ale ta baterka papírově je slabší :-(
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bkf.1 6. 6. 2016 13:13

MAJK:
Jsem se ze zajímavosti mrknul na to, jak to vypadá s J5kou co má konkrétně kolega. Zarván zbytečnými aplikacemi (3 navigace, nějaké hry, fb, instagram, twiter a blbiny co jsem zakázal a on si zase povolil i když to nevyužívá), takže volné místo 1,8 GB, ale pořád svižný z čehož vyplívá, že tahle kapacita OPRAVDU STAČÍ (jak mu to pročistím, tak se předpokládám zase dostanem aspoň na 3 GB, které ale zjevně stejně není schopen zaplnit z větší části). Fotky a ostatní bežná uživatelská data má samozřejmě na kartě kam se automaticky ukládají.

PS: Jinak znovu zopakuji, co psal ze začátku Karel: "vybírám pro moji drahou polovičku", takže řešit nějaký Real Racing je fakt mimo.
PS2: Předpokládám, že se Karel občas mrkne, co si přítelka nainstalovala za balast a po domluvě s ní jednou za čas promaže...
Naposledy upravil bkf.1 dne 6. 6. 2016 13:15, celkově upraveno 1
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2016 13:14

Huawei P8 Lite, cena 4,8k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků