Telefon 5" okolo 4,5k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 6. 6. 2016 21:21

Zdravím.
Konečně jsem se dostal k PC. Odpoledne jsem vyrazil po obchodech, abych se podíval, jak jednotlivé telefony vypadají. Bohužel prodavači mi moc nepomohli, moc o nich nevěděli. Já jsem také nabyl dojmu, že budou zhruba podobné. Asi se mýlím, ale v některých případech mi to připadá, že jednotlivé značky se dělají v jedné továrně. Je to jak přes kopírák, jen lehké kosmetické změny.
Jediné, co nikde nemněli bylo Xaomi Redmi 3. Mám takové tušení, že rozhodnutí bude iracionální jen podle vzhledu.
Takže díky za vaše příspěvky, pokusím se je nějak zhodnotit a snad mi to pomůže ve výběru.
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tominas 6. 6. 2016 21:53

Já myslím, že má do jistý míry pravdu :D I proto bych se úplně neohlížel na značku, od který ten telefon budeš brát, takhle v low-endu určitě ne. Prostě jenom nebrat Samsung jenom proto, že je to Samsung. Ale ten J5 může bejt klidně fajn telefon (recenze má dobrý). Myslím, že většina toho, co tady padlo, je na svoji cenu OK, takže s ničím z toho chybu asi neuděláš.
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 6. 6. 2016 23:10

Máme doma v této ceně Asus Zenfone Ze500CL a spokojenost. Solidní podpora - velké množstíí aktualizací, plynulost OK, na danou cenu to dobře fotí, výdrž tak průměr.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 7. 6. 2016 20:54

Tak jsem dnes znovu běhal po obchodech. Dopadlo to celkem klasicky. Objevil jsem jednu prodejnu, kde měli i Xaiomi Redmi 3 a i verzi Pro - 5.5". Slečna prodavačka mi vysvětlila, že cena vyšší Pro o 1k je proto, že má lepší foťák - 16Mpx. Tak že klasika, 8mi pruhý Adidas je lepší než 5ti pruhý a 3 pruhá stojí za ho.... Asi to měla na školení.

Prošel jsem recenze na netu a je otázka, jak jsou objektivní. Proto bych se ještě zeptal na několik otázek, které mám po tom, co se zaobírám výběrem.
1) Jsou telefony z výběru - fa Lenovo, skutečně horší než ostatní?
2) Je ůdaj kapacity akumulátoru proporciální k výdrži? Chápu, že některé značky to mají lépe vyřešené, ale rozdíl skoro 100% je reálný?
A poslední nejobtížnější - který z prvotního výběru byste si zvolili. Když žádný - také informace.
Dík.
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 6. 2016 21:01

Lenova mají průměrný až podprůměrný fotoaparát, zato výdrž baterie je výborná.. Možná by byl dobrý ten Huawei Y6 Pro, škoda, že ještě nebyl testován
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel.BIV 7. 6. 2016 21:07

OK. Takže myslíš, vyřadit z hledáčku? (Lenova)
Karel.BIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 6. 2016 21:19

Nevím, jak dobrý potřebuješ foťák.. nejlíp v téhle ceně fotí třeba Samsung J5 (J500)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 6. 2016 00:15

Nejlíp fotí.... třeba, to je zase rada tak fotí nejlíp nebo sis na něj jen zrovna vzpomněl? Postni nějaké fotky co si s ním udělal a uvidíme. Ten HUAWEI co doporučuješ máš jak dlouho? Že by si testik moh napsat klidně sám, třeba do uživatelských recenzí na MM.
Pro Karel. BIV Lenovo je především známé šmírovacím softem a to jak u telefonů tak u notebooků, raději nebrat.
Vydrž závisí samozřejmě na velikosti baterie, ale také na odladeni systému, jeho vliv je velký.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 6. 2016 03:36

ten Huawei Y6 Pro si tazatel vybral sám, těžko hodnotit, když jde o novinku.. zde je test, jak fotí smartphony do 4,5tis.
http://www.mobilmania.cz/clanky/tak-fot ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 8. 6. 2016 05:58

roy1 : šmirovaci lenovo bylo jen jedno a to P1m ktere sam vyrovce vyřešil.
Lenova maji jak velkou baterku tak i odlaleny system.foto jen prumerne ;-)
Ps: kupuje telefon ne notebook či tablet ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 6. 2016 06:39

re:Karel.BIV
Jenom maličkost,děla to tak defakto každej a proto se na pojmu dobrej a kvalitní nikdy nejde shodnout nebo odpichnout.
Chceš dobrej fotak,to co někdo označi jako dobrej,jinej pravem označi jako šunt..Dám přiklad můj současny mobil ma interpolovanou dvacitku,selfi osmičku s bleskem,jinak dual blesk.Světelnost nadprůměr,diky tomu že vyrobce je sony ale není to v sonaku telefonu tak jsem ušetřen blaznive komprese ktera sony fotaky v mobilech provazí.Děla opravdu celkem solidni fotky.Tudiž nastupce pokud budu hledat lepšiho je jasny kde budu brouzdat.Požadavek na lepší fotak, pokud minulej ovšem vytvařel mazanice, splní i třeba Lenovo ktere ma z uhlu pohledu mojeho fotak nic moc.To krasně vidíš na nadšení lidí kteři měli předtim mobil kterej fotil ůděsně.Takže někdy je dobry pro představu co člověk považuje za dobrý - řeknií cos měl předtím.Protože potom jde klidně řict - to cos vybral bude takovej posun že nebudeš chápat :-)
Jinak těch keců o displayich na začatku vlakna si absolutně nevšimej,sam jsem měl superamoled i ips a oboji ma svoje.Ono momochodem co je LTPS a OGS dotyčnej co tam placal ty zmatiny se samsungem vůbec evidentně netuši a že se dnes už většinou osazují displaye od JD,sharpu a že dokonce jim dodava superamoledy sám samsung a činani s tim osazuji některy modely, tak o tom nema paru už vůbec.Takže v tomto vyhoda - nula nula nic.Co je nezpochybnitelny že na 1.5 giga ram s touchwizz u samsungu bohužel zaplače každej kdo telefon chce použivat jako smartphone..Smartphonem nemyslím že tam bude sjiždět FB a Instagram..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 6. 2016 08:03

Karel:
1. Ano
2. Ze 3/4 je proporcionální. Zbytek ovlivňuje sw management spotřeby telefonu. Ze 3/4 platí přímá umera víc Ah, větší výdrž.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bkf.1 8. 6. 2016 08:29

Tominas píše:Prostě jenom nebrat Samsung jenom proto, že je to Samsung. Ale ten J5 může bejt klidně fajn telefon (recenze má dobrý).


Jenže takhle se to v dnešní době bere, že Samsung JE ŠPATNÝ, protože to je Samsung :tleskani Podobně jak jablečníci mají rádi jabko, protože to je jabko :-D Moje zkušenosti po asi stovce telefonů co jsem držel v rukách byly ty, že u vybraných telefonů od Samsungu i v tomhle segmentu je pořád to nejspolehlivější, co se dá koupit. To že někdo zrovna má dobré zkušenosti s nějakou "tržnicí" od "hujahej", LG, Lenova apod. má pro mě stejnou váhu, jak když mi někdo chce vychvalovat Acer u notebooků.

PS: Ať si každý koupí, co chce, já sázím na spolehlivost, protože nemám čas ani nervy řešit čínské šroty ;-)
PS2: J5ka začla hlásit nedostatek místa po zaplnění pod 370 MB (je to těch 10% jak psal Roy).
PS3: Jediné co bych na tomhle telefonu řešil (krom klasického zakázání aplikací, které uživatel nepoužívá) je zakázání i office aplikací od MS a instalaci alternativních (jen Excel má celkově 200 MB... kdejaké alt. office mají max 100 MB i s daty a to je to celý balík včetně alt. Wordu, Powerpointu a kolikrát i nějakých doplňků).
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod audis 8. 6. 2016 08:35

Mám služební Samsung core prime lte za tři tisíce a je to sw neergonomicka pomsta uživateli. Samsung za mě ne.

Nevím proč tady dlouze pitvate , jestli 1,5 GB ram a 8 GB paměť je hodně nebo málo. Když za dané Prachy lze v každé větší vesnici koupit telefon s 2 a 16 GB a minimálně stejně dobrých, za mě lepších. (Asus ze500cl)
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bkf.1 8. 6. 2016 08:40

Core Prime bych nikdy nevybral ani já. Já znovu opakuji, že se bavím o VYBRANÝCH modelech...

audis píše:Samsung za mě ne.

To je přesně to, o čem jsem psal... ne "Core Prime NE" ale "Samsung NE" :tleskani
bkf.1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků