E-ink telefon? Případně rychlá a rozumná klasika

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 14:35

Bonžur,

včera jsem úmyslně rozsekal androidí placku a nějakou dobu se do tohodle nepovedenýho světa nechci podívat. A tak přemýšlím nad pořádným telefonem. Může (respektive asi musí být?) i bazarový kousek.

Upřímně, jako ideál si představuju jednoduchý telefon alá 3310 s e-inkovým displejem ale moderníma vnitřnostma. Ideální telefon je nejlblíže následujícím požadavkům (seřazeno dle důležitosti).
[list]
[*] Std. klávesnice, NE dotykový displej!!
[*] Velká výdrž, konvergující spíše k nekonečnu. Nejméně týden to vydržet ovšem musí!
[*] Nízká cena, konvergující spíše k nule
[*] Dostatečně velký (ideálně e-ink) displej. Nechi aligátora, takže grafický, co má víc řádků (na čtení SMS).
[*] Hlavní funkce: volání, SMS, čas, budík
[*] Rychlé, příjemné a rychle ovladatelné UI. Pokud během mazání SMS z paměti telefonu stihnu sníst oběd, je to špatně.
[*] Co nejméně zbytečných omezení (typu max 100 SMS v paměti, ač v telefonu je 10MiB na "obrázky", to mě akorát vytáčí)
[*] Malá velikost
[*] Inteligentní ovládání. Je to, uznávám, trošku vágní požadavek, ale počítám, že s nelogičnostma až debilitou UI u některých (většiny) telefonů jste se setkali taky.
[*] Mechanická odolnost
[*] 2 SIM
[*] Možnost konfigurace. Čim víc, tim líp. Jsem zvyklý si veškerý SW nastavovat, aby mi co nejlépe vyhovoval.[/
list]

Jsem ochotnej to koupit nový (pokud se to prodává a nebude stát moc), z bazaru nebo mi to klidně někdo nabídněte (stejně už takovej nikdo používat nebudete:) ). V telefonech a jejich nabídce se bohužel nevyznám a nikdy jsem to nesledoval, proto se ptám zde.

Děkuju už předem za tipy.
Naposledy upravil suk dne 12. 9. 2016 16:46, celkově upraveno 1
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrP7 12. 9. 2016 15:39

Rád bych ti poradil ale tvoje požadavky jsou ala "chytrá horákyně" ... Btw, e-ink model si můžeš koupit v akci, asi to extra pecka nebyla ... viz http://www.coolicool.com/yotaphone-2-qu ... -s-g-35832 8-) Ovšem bacha na to, že mu chybí LTE pásmo 1 i 8 ... ;-)
PetrP7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 15:45

Moje pozadavky jsou, myslim si, celkem lehko splnitelne. Ten e-ink by byl spis takova tresnicka na dortu. Jotafon nesplnuje nicmene hned prvni (a tedy nejdulezitejsi) pozadavek, takze to fakt ne. Navic je zbytecne moc drahy.

Ja castecne premyslim i nad tim, ze bych si vyrobil telefon vlastni, pak bych nemohl nadavat na nikoho jineho nez sam na sebe, jen to uz proste nemuzu stihat...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 12. 9. 2016 15:56

suk píše:Moje pozadavky jsou, myslim si, celkem lehko splnitelne.

To si fakt jen myslis...
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 16:11

Ze.Us: Co konkretne je tak tezce splnitelne?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2016 16:20

v telefonech a jejich nabidce se nevyznam ale chtel bych maximalne konfigurovatelny..
ten uz bohuzel v ruce mels, vzhledem k tomu zes ho vzteky rozstriskal, tipuji zes objevil jen zmenu vyzvaneni jako konfigurovatelnost. ui celkem jiste ne, konfiguraky 100 pro ne
Jo a ta cena k nule, to bude problem, jsou vyrobci kteri svete divse v pripade ceny blizici se nule maji motivaci k vyrobe a prodeji taky blizici se nule.
Naposledy upravil oooooooooo dne 12. 9. 2016 16:27, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 16:26

To je na poslednim miste, tedy nejmene dulezite. A zase tak moc konfigurovatelne to taky nebylo, nemluve o tom, ze to stejne moc dobre nefungovalo (u levne cina to nicmene nelze ani ocekavat). Vzasade spis tragedie. No nic, vratme se zpatky k tematu :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2016 16:30

jezis marja netvrd takovy zmaty, nic konfigurovatelnejsiho nez android neni. ver mi.zkusils treba xposed ? odpovim si sam, nikoliv.jeste sem editoval prispevek, to s tou cenou dalsi zmata.. mimochodem vis nemilou vlastnost elinku proc do smartu jako HLAVNI display neeeeee ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 16:45

Hele, mozna je android nejkonfigurovatelnejsi. Ale ja nesmysl jmenem Android (znovu) nechci! Konfigurovatelnost je na poslednim miste. Libi se mi konfigurovatelny telefon, ale netrvam na tom tolik, jako na jinych vecech.

"elink" (ma-li to byt e-ink) ma byt "tresnicka na dortu", nikoliv nutna podminka. Proste pokud neco takovyho nekdo zna (ja jsem nevygooglil), tak supr. Pokud ne, nevadi.
"smart" (myslis-li smartphone) nechci, to jsem myslel, ze je snad jasny.
"a ta cena k nule", zkusim to napsat tak, abys to pochopil i ty: Cim levnejsi, tim lepsi. Poslednich 11 let jsem utratil za telefony, kterych jsem vystridal asi 10, presne 0 korun. ( + teda ten Y100X za 2.5 kilokoruny). Takze existuje i moznost sehnat mobil za cenu, ktera se te nuly dotkla ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2016 16:49

proc si tedy nekoupis starou nokii, starou motorolu ?mas vyreseno, smart nechces, chces volat a smskovat. takze reseni mas pred nosem. zpet do roku 1998
predpokladam ze jako jsi byl nadsen z ceny telefonu, byls nadsen i z provozu. stacilo mne videt ten co zminujes - jedine ze by mi platili za to ze ho pouzivam :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2016 16:59

Kterou? Stare nokie, co jsem mel, mely casto omezene mnozstvi SMS/kontaktu, coz je pro me docela podstatny omezeni.

Jako ja chapu, ze moje otazka vypada jak z jinyho vesmiru/tisicileti. Tak si ale zkusme predstavit, ze se na ni ptam v roce 2005 - 2008 :) Prece na to tenkrat nebyla odpoved "si kup neco nad patnact litru" ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 9. 2016 17:07

V roce 1998 jsem mel mam pocit motorolu. Ze v roce 2005 jsem mel neco s omezenim na 1000 kontaktu a sms, nikoliv 100, tim jsem si jist. mam pocit ze panasonica kvuli ir, jo a stal pres 10000.Asha co byla par let spatky by ti taky stacila. Kolik muze stat ? 1500, buhvijestli. To ze musis nakupovat na spec servrech je dan za to ze chces neco co nechce nikdo defakto.
jo a dualsim ? uvedom si diky komu se rozsirily :-)

-- 12 zář 2016, 18:19 --

Presně, dualsim bude problem, mozna nekdo upresni tu vyjimku, mne se nevybavuje ale nic mimo manazersky nokie ti lip vyhovovat nebude. Treba rada E byla exzremne oblibena.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků