Nový telefon do 15000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod adalor 8. 2. 2019 15:56

Zdravím,

přecházím z iOS na android po více jak 5ti letech a chtěl bych trochu poradit, jelikož se v androidech moc nevyznám. Jde mi hlavně o rychlost telefonu a aby mi vydržel aspoň 2 roky. Kvalitnější foťák (ale nemusí být úplně top), čtečka otisků, kolem 6'', baterka mi stačí když vydrží 1 den bez nabíjení. Hry hraju jen občas, nejčastěji jsem na internetu, takže potřebuju svižný připojení a odezvu. Počkal bych až vyjdou v březnu nový telefony, ale potřebuju ho mít do týdne max.

Zatím, co jsem tak brouzdal, tak se mi v té cenové relaci nejvíc zalíbilo:
Samsung Galaxy S9
Honor View 20
Huawei P20 pro
Huawei Mate 10 pro

Ohledně toho posledního, má ho kolega, hodně se mi líbí a aji po roce je svižnej jak novej. Myslíte, že se vyplatí ho kupovat, ikdyž je to model z roku 2017?
Dále se chci zeptat, jestli poznám rozdíl 4GB RAM A 6GB RAM, když nehraju skoro vůbec hry.

Děkuji všem za pomoc.
adalor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ambospetr 8. 2. 2019 16:36

ještě bych se být tebou podíval na OnePlus 6T jestli hledáš něco fakt svižného
ambospetr
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 8. 2. 2019 17:01

Za mě hrozný výběr, kup LG G7, ušetříš a budeš na tom nejlíp.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2019 17:04

na tvé požadavky stačí telefon za polovinu ceny, vybíral bych, pokud možno něco s čistým androidem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 2. 2019 17:13

Cisty Andorid take neni vyhra a dnes ani neni zarukou niceho, nic to pak neumi a musi clovek doinstalovat tunu balastu, aby ten Android vubec neco umel. Drive jsem take preferoval cisty Android, kdy nadstavby zpomalovaly telfony, ale ta doba je u vetsiny velkych a znackovych lidru pryc a je to naopak pomocnik.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalor 8. 2. 2019 17:13

No upřímně, teď jsem si koupil Blackview gbv6800, ale prijde mi strasne pomalej, hlavne chrome se načítá strašně pomalu, předtím jsem měl iPhone 6 a mnohem rychlejší. Takže Blackview chci vrátit a koupit si něco lepšího. BV jsem si koupil, protože jsem chtěl něco odolnějšího, ale je to moc těžký a zbytečný podle mě.
adalor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 8. 2. 2019 17:18

Odolnějšího, znovu .. G7 ... má IP68 + armádní 810g + několik gorila skel - tuhle kombinaci jinde nenajdeš + plná ***** příslušenství (obaly, skla..), váží jak každý jiný normální telefon atd. Navíc máš parádní foťák, špičkový display a co se svižnosti týče, top telefon + luxusní prostřední, LG nádstavba je považována za jednu z nejlepších na trhu.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod adalor 8. 2. 2019 17:28

Planetoid: Hm, toho LG jsem si nevšiml nikde, kde jsem brouzdal, ale docela se mi líbí a za dobrou cenu, má stejnej procesor jak ten Oneplus 6t.
Já původně přiléhal k tomu Mate10, protože mi ten kolega ukazoval, jak je fakt svižnej i po roce, ale ten LG vypadá líp.

PS: Je velký rozdíl mezi Super AMOLED displayem a IPS LCD jak je ten LG G7 například?

díky
adalor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2019 18:12

Amoled displej se při dlouhodobém používání s vysokým jasem může vypálit, např. u navigace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalor 8. 2. 2019 18:26

Ale zase barvy jsou kvalitnější a obecně působí líp ne?
adalor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2019 18:40

To je individuální, já třeba dávám přednost IPS LCD, však zajdi někam do elektra a porovnej
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 2. 2019 19:42

Ne, u Amoledu nejsou barvy kvalitnejsi, vzdy prepalene, nerealne, brzdy degradovane postupnym vypalovanim a starnutim, i bez pouzivani navigace.. A ni nastavenim a potlacenim, pokud ta moznost je v menu, nedocilis barev jako na kvalitnim IPS, ktere ma barvy verne, ale musi to byt kvalitni IPS, ne displej u nejake cinske levne sunky. Amoled ma jen tu "cernou" . Tim to zacina a taky končí.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalor 8. 2. 2019 20:25

Takže doporučujete ten LG G7? Koukal jsem na recenze a vypadá v pohodě. Jen doufam, že mě nebude nějak omezovat RAM 4gb místo 6gb, ale možná to ani nepocitim.
adalor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 8. 2. 2019 20:51

4gb staci , kdyz nehrajes.
Jen by me nestacila ta baterie.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 8. 2. 2019 21:02

Jenže procesor nemá se svižností až tak moc společného, záleží na odladění systému, stejně tak ram, jestli máš 4 nebo 6gb je uplně jedno, záleží jak ji daný telefon dokáže využívat. Jinými slovy sd 660 3 gb ram může být svižnější jak sd 835 4gb ram, třeba ...

Display .. G7 má špičkový IPS s nejvyšší svítivostí na trhu, počkej až přijde jaro/léto a ostatní budou do telefonu mžourat na slunci a pitchu tam uvidí, ty uvidíš o kus líp s G7. Navíc IPS se ti nevypálí. Je IPS a IPS. Prostě nic není černobílé, vždycky je nějaké "ale" atd. Pokud je kvalitní IPS, žádný amoled se mu nevyrovná, podívej se na ty Samsungy třeba, ti mají s Amoledy velké zkušenosti a barvy jsou furt uplně mimo.

Věř tomu, že lepší telefon za ty peníze budeš těžko shánět, nejen výbava (IP68, 810g atd), ale třeba i takové zpracování, já mám G6 a pecka. Prostě žádný šunt z Číny, ale solidní jihokorejec.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků