Xiaomi redmi note 8 pro nebo xiaomi mi 9?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lenka T 6. 10. 2019 09:30

Ahojky,mohl by mi prosím někdo poradit? Vybírám si mezi telefony xiaomi redmi note 8 pro a xiaomi 9. Vím, že 9 je vlajková loď a ten telefon by měl být údajně nejlepší..ale co se týká té 8...bude mít lepší foťák a bude sloužit dobře?
Prosím o radu nějakou dobrou duši, děkuji :)
Lenka T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qepos 6. 10. 2019 10:43

MTK v Note pro 8 je velke minus
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 6. 10. 2019 11:14

MTK v Note pro 8 je velke minus


Taky jsem se spálil u současného telefonu s MTK, který budu v brzké době měnit. Lákavé papírové hodnotě 8 jader CPU a 3GB RAM nešlo v roce 2015 odolat s přihlédnutím na cenu telefonu. Jednou a už nikdy více tu chybu neudělám a papír snese všechno, jak se říká. :D
Poskakující kurzor navigace po mapách (pokud někdo používá často navigaci jako já), zamrzávající OS a horší optimalizace úspory energie baterie asi taky nebude valná oproti jiným čipsetům.

Jinak první recenze na Redmi Note 8 nejsou nikterak dobré. Mezi těmito dvěma určitě ten druhý. Přece jenom srovnávat vlajkovou loď se střední třídou (ani to není vyšší střední) moc nejde.

Osobně bych dneska nekoupil ani jeden a podíval se jinam. Xiaomi mi připadá, že se v poslední době snaží šetřit všude. Ať už je to vždy chatrnější konstrukce u svých telefonů, telefon spadne na zem a z 90% se rozbije. Nebo špatný zvukový výstup při hovorech nebo mizerné vibrace telefonu. Měl jsem zapůjčený i model Note 6 a ty skryté reklamy bych nesnesl. Žádný adblock na toto neexistuje. ;-]
Tyto telefony se kupují převážně z důvodu pěkných papírových hodnot (rádoby poměr cena/výkon), ale uživatelská přívětivost se na papír nepřenese a ta není nikterak dobrá bych řekl. :-]

https://youtu.be/R-mnTVE1Yf8?t=178
R4YNE8
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků