O2 Wi-fi volaní, už je to tady, čili vowifi.

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod boriscz 20. 11. 2019 14:44

Citace z ceníku strana 6 :
"Síť O2 podporuje Wi-Fi volání: v ČR můžete volat ze zařízení schválených O2 (aktuální seznam na http://www.o2.cz), i když signál mobilní sítě O2 není k dispozici nebo nedosahuje potřebné kvality, a to prostřednictvím Wi-Fi sítě. Tato síť musí disponovat přenosovou rychlostí odesílání i stahování minimálně 100 kb/s po celou dobu připojení; nesmí mít nastaveno omezení bránící využití Wi-Fi volání a router musí podporovat IPSec a funkci NAT Traversal."

Pochlubte se komu to funguje.

Odkaz ceníku :
https://www.o2.cz/file_conver/616483
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 11. 2019 17:26

S O2 mi nefunguje ani VoLTE ani VoWiFi. Xiaomi Mi 8.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 20. 2. 2020 17:38

Komici z O2 to po trech mesicich od prvni zminky v dokumentech konecne spustili a funguje to na trech telefonech. Povedena taskarice.
- SMS/MMS nelze (jak se cekalo)
- pouze v CR
- podpora O2 CZ/ O2 Family /emtéčko
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 2. 3. 2020 09:12

" Chytrá síť. Síť, na kterou se můžete spolehnout " ... jeden by zaplakal.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 2. 3. 2020 21:15

Tak uz to umi ctyri pristroje. Pridali nekdy min. tyden jakesi obskurni ZTE.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 29. 4. 2020 10:32

Wi-Fi volani po dvou mesicich od spusteni umi u O2 devet pristroju, gratulujeme.
Sedm Samsungu a dve ZTE.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 4. 2020 12:49

Me obecne prijde volani pres wifi dost nepovedene (bez ohledu na operatora). Kdyz zalezi na typu telefonu, casto je potreba uprava FW, takze musi byt zakoupeny primo u konkretniho operatora a naopak nesmi byt zakoupeny u jineho...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod copper 29. 4. 2020 14:30

To ale neni bezpodminecne pravda. U Vodafone aktualne podporuji Wi-Fi calling na 125 pristrojich, z toho 54 ma podminku zakoupeni u tohoto operatora. A to v tech 54 kusech je obsazeno 13 ks jejich obrandovanych Smart pristroju.

Ale jinak mas pravdu v tom, ze pokud uz operator v minulosti prodaval dany typ s operatorsky zprasenym firmwarem, tak uz neusiluje o to, aby doslo k podpore na strane vyrobce pro vsechny, ale resi si jen ten svuj vlastni fw. Tohle zpusobuje u Androidu opet fragmentaci.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 4. 2020 18:05

zivan píše:Me obecne prijde volani pres wifi dost nepovedene (bez ohledu na operatora). Kdyz zalezi na typu telefonu, casto je potreba uprava FW, takze musi byt zakoupeny primo u konkretniho operatora a naopak nesmi byt zakoupeny u jineho...


Stačí mít iPhone a nemusíte řešit operátora. :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 4. 2020 19:05

Fakt? Co O2, ktere tam nema ani jeden iPhone? :)

Ale uznavam, ze u iPhonu je to asi nejlepsi.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 6. 2020 13:38

Zkoušel někdo O2 Wifi volání ze zahraničí mimo EU? Funguje to jako u Vodafone? Konkrétně u T-Mobile jsou wifi hovory ze zahraničí blokované.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod ondrejlo 22. 6. 2020 16:44

Na stránkách O2 je napsáno, že to funguje pouze na území České republiky, takže bude s největší pravděpodobností stejné, jako je u TM.

Já jsem každopádně rád i za to, v domě nemám prakticky vůbec žádný signál, takže konečně nemusím běhat s telefonem na terasu.
ondrejlo
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 6. 2020 17:51

Zkoušel jsem se připojit k WiFi, zapnout NordVPN s Tureckou IP a hovor se spojil. Fyzicky jsem byl ale v ČR, takže si nejsem 100% jistý, zda-li to bude fungovat takto i v zahraničí. Někdo psal, že se to u T-Mobile dá obejít českou VPN.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 6. 2020 20:00

VPN je řešení, ale může být problém s kvalitou hovoru kvůli kolísání odezvy.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 17. 1. 2021 13:01

Náhodou jsem řešil spojení pro známou ze zahraničí a jejích operátor to řeší přes jednoduchou aplikací, která funguje na každém Android a asi i iOS telefonu a funguje bezvadně i v zahraničí, a to včetně SMS. Je happy jak 2 grepy!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků