Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vpe 24. 5. 2020 17:58

guiz píše:Jo mám přímý výhled. Podle NetMonsteru je to teda cca 2,8km, ale Nordic má sektor přímo na naši obec, takže i signál na anténě je na max.
O2 má na stejné BTS i LTE 1800 a jede to přes mobil stabilně 100-130Mbit. Ale bohužel tarif ti dá O2 na LTE na doma max 20Mbit, jinak bych zůstal. Ale i ty 2Mbit upload taky nic moc. Jak se začaly zálohovat například fotky z telefonu a byla zaplá tv, tak okamžitě zamrzla.


Od toho je qos a priority, pokud to neumis nastavit, tak si na to nekoho musis pozvat...

Btw co do uzkeho hrdla jak pises ve 4G (band 20 ma sotva 60 Mbit propustnost na sektoru), tak proto se konspiruje s 5G (laikove si pltou s 5GHz Wlan:-), protoze je poreba vsechny ovecky pripojit a aby bylo co sledovat a monitorovat :-))
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 24. 5. 2020 18:37

snoop69 píše:Dotaz na zkušenější uživatele :oboze Směruje se nějak ta venkovní jednotka B2368 nebo přijímá ze všech směrů ? Otočil sem ji diodou na opačnou stranu než byla do teď přihlášená na vysílač 8,6km/1800MHz. Teď směřuje na 4,6km/1800MHz ale povolil jsem všechny frekvencea tak se připojila na 3,6km/800MHz který je stejným směrem. Když zas nastavím 1800MHz připojí se na 8,6km/1800MHz na opačné straně :roll: Venkovní i vnitřní jednotka na tomto vzdáleném vysílači svítí oranžově ale rychlost je pro mě dostatečná 20/20 :tleskani
Obrázek



Anténa je všesměrová zjisti si DL EARFCN a bunku vysílače toho co máš 4,6km např. net monster a zapiš do tabulek. Jinak Anténa se připojuje na nejsilnější signál pokud je na automatiku což je u tebe ta 800 nejspíš.Pokud ji chceš donutit připojit se na tu 1800 4,6km musíš to udělat takhle ale asi má menší signál než ta vzdálená těch 8,6 1800 jinak by se ti na ni připojila pokud si zatrhl jenom pásmo 3.

-- 24. 5. 2020 19:47 --

Jinak jak to vypadá s pokrytím 1800 na tvojí adrese https://digi.ctu.cz/lte-pokryti/pokryti
Přílohy
zamknuti bunky.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 24. 5. 2020 21:24

Logicky pasmo 800 ma vetsi signal (ale mensi propustnost, sirku pasma), nebot ma daleko vetsi dosah signalu, nez vyssi frekvence 1800 MHz. Cim nizsi frekvence, tim vetsi vlna a vetsi “dolet”, i pres kopec, les, zdi...

Kdyz zamkne earfcn, pravdepodobne pri vypadku jedne BTS, by mu nesel net vubec?
Naposledy upravil vpe dne 24. 5. 2020 21:29, celkově upraveno 1
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 5. 2020 21:28

Mela by tam být nějaká čárka dole na válci mi ukazoval nějaký technik. Oprava- ta dioda by měla mířit na vysílač.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 24. 5. 2020 21:57

vpe píše:Logicky pasmo 800 ma vetsi signal (ale mensi propustnost, sirku pasma), nebot ma daleko vetsi dosah signalu, nez vyssi frekvence 1800 MHz. Cim nizsi frekvence, tim vetsi vlna a vetsi “dolet”, i pres kopec, les, zdi...

Kdyz zamkne earfcn, pravdepodobne pri vypadku jedne BTS, by mu nesel net vubec?


No s tím bohužel musí počítat, že když to zamkne přímo na BTS a ta vypadne tak je bez netu. Ale jinak ten modem nedonutí aby se mu tam připojil. Jak píšeš bere to co má největší signál.Bez ohledu nato, že může na slabším signálu dosáhnout větších rychlostí tím myslím tu 1800.

-- 24. 5. 2020 23:04 --

polda píše:Mela by tam být nějaká čárka dole na válci mi ukazoval nějaký technik. Oprava- ta dioda by měla mířit na vysílač.



Podle mě je to úplně jedno tady je vnitřek antény je na všechny 4 strany+Ještě ta starší anténa B2338-168

-- 24. 5. 2020 23:14 --
Přílohy
20200506_154538.jpg
20200521-214731.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 25. 5. 2020 17:23

Tak toto téma můžu opustit po dnešní odpovědi z TM jsem odkázán na O2. :-S :-S Psal jsem jim jak se s jejich modemem přihlašuju na vzdálené vysílače a měřím pro mě dostačující rychlost 20Mb.

Dobrý den,
LTE modem jste mohl připojit, ale u tohoto typu služby je důležité sledovat vytíženost lokality. Abychom stávajícím zákazníkům zaručili kvalitu služby.
V tomto případě je tedy pravděpodobně lokalita už vytížená. Proto není povoleno další připojení.


U O2 na dotaz, jestli pro mě bude platit akce na sníženou cenu za prvních 6 měsíců

Tuto akci je možné využít jen při zcela novém zřízení služby. Rozdíl v rámci migrace a novém zřízení se zrušením původní služby je ten, že při standardním rušení je nastavena výpovědní doba 30 dnů, při migraci dochází ke zrušení ve chvíli, kdy nám potvrdíte, že je připojení přes mobilní datovou síť v pořádku a přejete si původní službu zrušit. Pokud tedy budete mít zájem, aktivaci služby přes mobilní datovou síť pro vás zajistím a následně i případné zrušení stávající služby.

Tak žádám o zrušení ADSL a jako nový zákazník bych požádal o připojení přes LTE

Možnosti jsem ještě ověřovala, pokud máte zájem o O2 Internet prostřednictvím mobilní datové sítě s neomezenými daty, pak se stále jedná o O2 Internet v pevném místě, nezáleží na technologii, ale na druhu služby, v tomto případě by nebylo možné zvýhodněnou cenu nastavit, jelikož to lze jen v případě, že v posledních 3 měsících nebyla služba O2 Internetu na kterékoliv technologii na stejné adrese využívána.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasino35 26. 5. 2020 17:18

Také přispěji do diskuze. Poslední dobou se mi začalo stávat, že mi Pevný internet vzduchem od T-Mobile (Huawei B2368-66) začala přepadávat mezi Šířkou pásma. Když mám rychlost na kterou jsme zvyklý 60mbs jsem na šířce pásma 20Mhz. Ale z ničeho nic náhodně párkrár za den přepadne na 15Mhz a rychlost padne na cca 30mbs. Jakmile modem zrestartuji ihned se zpět na 20Mhz připojí a je zde opět nějakou dobu. Nějaká rada čím to je? Napadá mě vytíženost vysílače? Měl by někdo nápad, jak to vyřešit? Nebo se někdo s tímto setkal?
Moc díky
Tomasino35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 26. 5. 2020 20:25

Jedině zamknout
Přílohy
1800.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 26. 5. 2020 22:24

Presne tak. Natahl jsem podle navodu ten firmware a v nem to jde uzamknout na 1800 MHz (v mem pripade). Takze s prepinanim na 800 MHz je pokoj.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasino35 27. 5. 2020 06:04

Jasný chápu. Jen se zeptám máte někdo ten SW vyzkoušený i na Pevný internet od T-Mobile. Jde mi o to jestli to není třeba jen pro O2. A druhá věc nastavil se Vám automaticky po nahrání SW vše potřebné, jako apn a přístupové body. Ještě jednou moc díky ;-)
Tomasino35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 27. 5. 2020 07:06

Jo mám funguje i na T-mobile osobně to mám vyzkoušeno nastavíš pak jenom apn na auto nebo vyplníš.A v té tabulce co jsem ti posílal obrázek zaškrtneš band.
Přílohy
apn.jpg
apn_2.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasino35 27. 5. 2020 07:40

Super moc díky. Snad jen poslední dotaz :-) když jsi postupoval dle toho návodu, musel jsi tedy prvně nahrát ten jeden SW.bin a pak ten druhý SW.bin ale o co mi jde, musel jsi pak dat modem do továrního nastavení jak píšou? A ješte jedna věc. Uživatelské jméno a heslo ti zůstalo to, co je napsáno na modemu nebo se změní na to Admin a CPE@huawei
Ještě jednou moc díky
Tomasino35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 27. 5. 2020 08:05

No když dáš tovární reset tak heslo bude Admin a CPE@huawei to heslo co je na modemu nebude fungovat už.Bez resetu by mělo zůstat heslo to co máš ted.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasino35 27. 5. 2020 08:19

A ty jsi dělal ten reset do továrního nastavení? Nebo stačí skutečně jen nahrát oba SW.bin a tím by to bylo hotové a nemusel již dělat tovární. Nebo se nové možnosti fixace zobrazí právě až po tom továrním. Já mám právě klasicky ten modem zakoupený od T-Mobile a ne z té stránky, kde je dostupný ten SW.
Tomasino35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 27. 5. 2020 08:29

No to já mám taky od T-Mobile ten modem k tarifu.Věc se má tak, že jako první kdysi jsem nahrával O2 firmware z Velmo.cz. Tam jsem dal tovární reset. Heslo se změní na Admin a CPE@huawei. Nedávno vydal i Vodafone Firmware https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... -b2368-22/ tak jsem ho zkusil nahrát a tam už jsem reset nedával. A heslo mi zůstalo stejné. Ale tobě doporučuji nahrát jen ten co má na stránkách Velmo B2368_V100R001C00SPC085T. Protože zrovna na těch stránkách píší, že když dáš u toho Vodafone firmware reset tak není známé admin heslo. A do modemu se nedostaneš tak pozor na to!!!!!!


V tuto chvíli mám vodafone firmware
Přílohy
fw.jpg
Stosun
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků