DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JardaSY 20. 8. 2020 08:30

Zdravím datamaniaky!
Dnes mi přišla druhá várka, a protože už je po konci akce, nedalo mi to a zeptal jsem se PPL kurýra, kolik se těch karet mohlo rozvést.
Říkal, že odhadem 20 000.
Jinak moje situace je, že jsme doma dva, takže každý vyfasoval jednu SIM a pevný internet jsem zrušil. Nepoužívám Netflix ani nic podobného, takže jednou měsíčně zajdu do kavárny a tam si stáhnu seriál na disk. 100GB na osobu v domácnosti v mém případě stačí
Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.
JardaSY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Standa_82 20. 8. 2020 08:31

MSwamp píše:Používal jsem Vodafone R218h (bílý), pak jsem SIM dal do iPhone 11 pro. Na stejných místech běhá téměř 2x rychleji. maximum kolem 60 Mbps v modemu vs. přes 120 Mbps v mobilu. Takže pokud jde o rychlost na modemu záleží.

Mam podobnou zkusenost s Vodafone R216 (Huawei). Tam kde tento modem nema zadny signal, Huawei B310 ma 2-3carky z 5ti. Takze i mezi modemy jsou rozdily.
Pokud ma clovek opravdu slaby signal dobra antena pomuze. Ja treba driv pouzival starou TV antenu (pro 61-69kanal) Kdyz je moznost dat antenu ven, tak rychlost jde rapidne nahoru.

-- 20. 8. 2020 09:33 --

JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!
Dnes mi přišla druhá várka, a protože už je po konci akce, nedalo mi to a zeptal jsem se PPL kurýra, kolik se těch karet mohlo rozvést.
Říkal, že odhadem 20 000.
Jinak moje situace je, že jsme doma dva, takže každý vyfasoval jednu SIM a pevný internet jsem zrušil. Nepoužívám Netflix ani nic podobného, takže jednou měsíčně zajdu do kavárny a tam si stáhnu seriál na disk. 100GB na osobu v domácnosti v mém případě stačí
Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

A co treba pouzit na volani VoIP? Napriklad Odorik ma docela dobre ceny.
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod Chlor2 20. 8. 2020 08:55

JardaSY píše:Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

VoLTE nepomuze - nefunguje pres pripojeni druhe SIM, hovor v kazdem pripade zrusi datove pripojeni. Navic DualSIM DualStandby vypina data z kazde hodiny tak na 30 sekund v dobe kdy sit komunikuje s voice-only SIMkou (rozptyleno ve forme 1-3s vypadku vzdycky po par minutach). Na vetsinu veci to neva, ale pokud mate otevrene SSH/Remote desktop, tak si toho dost vsimnete :-).

Pokud to je problem, jedine reseni je mit dve mobilky - at uz mobil nebo modem.

Jinak technicky vzato to jeste resi VoWIFI - ale pokud mate mobil na wifi, vetsinou je vam jedno jak je na tom LTE pripojeni...

-- 20. 8. 2020 10:17 --

Standa_82 píše:
MSwamp píše:Používal jsem Vodafone R218h (bílý), pak jsem SIM dal do iPhone 11 pro. Na stejných místech běhá téměř 2x rychleji. maximum kolem 60 Mbps v modemu vs. přes 120 Mbps v mobilu. Takže pokud jde o rychlost na modemu záleží.

Mam podobnou zkusenost s Vodafone R216 (Huawei). Tam kde tento modem nema zadny signal, Huawei B310 ma 2-3carky z 5ti. Takze i mezi modemy jsou rozdily.
Pokud ma clovek opravdu slaby signal dobra antena pomuze. Ja treba driv pouzival starou TV antenu (pro 61-69kanal) Kdyz je moznost dat antenu ven, tak rychlost jde rapidne nahoru.

Je rozdil mezi citlivosti na signal (nejlepsi byva Qualcomm modem, drzi se na mistech kde konkurence uz signal nevidi) a v rychlosti (modemy z posledni doby maji LTE-A a teoreticky az dvojnasobnou rychlost). Z pohledu citlivosti opet doporucuji pouzity TP Link MR200 v1 z aukra - ma v sobe Qualcom MDM9225, modem stejne generace jako v iPhone 6 (s vyplym 3G EV-DO, takze vam nepujde roaming v USA v siti Sprint :mrgreen: ).
Chlor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaSY 20. 8. 2020 09:18

Chlor2 píše:
JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!
Dnes mi přišla druhá várka, a protože už je po konci akce, nedalo mi to a zeptal jsem se PPL kurýra, kolik se těch karet mohlo rozvést.
Říkal, že odhadem 20 000.
Jinak moje situace je, že jsme doma dva, takže každý vyfasoval jednu SIM a pevný internet jsem zrušil. Nepoužívám Netflix ani nic podobného, takže jednou měsíčně zajdu do kavárny a tam si stáhnu seriál na disk. 100GB na osobu v domácnosti v mém případě stačí
Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

A co treba pouzit na volani VoIP? Napriklad Odorik ma docela dobre ceny.


Díky reakci. Nad VoIP jsem uvažoval, ale pár lidí psalo, že pokud jde o kvalitu, občas může být horší. Navíc by se mi hůř pendlovalo mezi operátory v případě, že by se objevila lepší nabídka. Vyloženě koukám po předplacnce. Toho volání už bude o dost méně. Předpokládám, že většinu nahradí Messenger a WhatsApp. Přesto se chci dostat cenově co nejníže, když už teď jsou jistý 300 měsíčně za data.
(Což je mimochodem o stovku méně, než jsem to teď platil za 5GB :-))

-- 20. 8. 2020 10:27 --

Chlor2 píše:
JardaSY píše:Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

VoLTE nepomuze - nefunguje pres pripojeni druhe SIM, hovor v kazdem pripade zrusi datove pripojeni. Navic DualSIM DualStandby vypina data z kazde hodiny tak na 30 sekund v dobe kdy sit komunikuje s voice-only SIMkou (rozptyleno ve forme 1-3s vypadku vzdycky po par minutach). Na vetsinu veci to neva, ale pokud mate otevrene SSH/Remote desktop, tak si toho dost vsimnete :-).

Pokud to je problem, jedine reseni je mit dve mobilky - at uz mobil nebo modem.

Jinak technicky vzato to jeste resi VoWIFI - ale pokud mate mobil na wifi, vetsinou je vam jedno jak je na tom LTE pripojeni...

Díky za informace. O tom přerušování jsem neměl tušení. Při SSH to může být problém.. na druhou stranu, vždycky jsem s výpadky počítal, pokud jsem pracoval v terénu. Budu si muset prostě asi zvyknout. Přinejhorším budu volací SIM vypínat a na svým telefonním číslem budu dostupný jen přes WhatsApp. Druhý telefon tahat nebudu...
JardaSY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chlor2 20. 8. 2020 09:39

Standa_82 píše:A co treba pouzit na volani VoIP? Napriklad Odorik ma docela dobre ceny.

Jestli me nekdo ukaze dobre fungujici SIP klient na mobil, tak rad prejdu. Ale co jsem zkousel, tak to fakt za ty nervy nestoji...

O fous lepsi, i kdyz drazsi (mezi slepymi jednooky kralem) je Skype, ale i na ten se casto neda dovolat, i kdyz je mobil na signalu...
Chlor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2020 09:48

JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Na volání koukněte na Emtéčko, pokud si ho pořídíte oba, voláte si a posíláte SMS zdarma. Pokud potřebujete neomezený tarif tak za 300 Kč. Nebo 200 minut a 40 SMS za 155 Kč. Není to ale předplacenka. VoLTE na vypínání dat nepomůže, také hledám nějaké řešení.
Naposledy upravil anonymni dne 20. 8. 2020 10:05, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod ze.us 20. 8. 2020 10:01

JardaSY píše:za dobití 300 - volání za korunu na měsíc
Vyloženě koukám po předplacnce.
Přesto se chci dostat cenově co nejníže


Jesli zvladnes provolat 50Kc za mesic, mohl by ti vyhovovat virtual Plus4U (tarif Bone) s minutovym tarifem.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 20. 8. 2020 10:05

JardaSY píše:Říkal, že odhadem 20 000.


Ti i**oti už to prodávají za 1500. S takovou ten kapitalismus nevybudujeme! >:-(


JardaSY píše:Toho volání už bude o dost méně.


To je kolik minut měsíčně?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 20. 8. 2020 10:26

tomd píše:Zkoušel už někdo prakticky, jak se to chová při vyčerpání 100GB? Přijde SMS před vyčerpáním? Musí se odeslat SMS s aktivací nového balíčku? Nastartuje nových 30 dní? Strhne to těch 15 Kč na den za pomalá data?

Strhne to 15 Kč. Pokud se tedy nezastavíš na bajt přesně na 100 GB.
(viz vyjádření O2 mnoho stránek zpět)
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2020 10:32

Izibia píše:
tomd píše:Zkoušel už někdo prakticky, jak se to chová při vyčerpání 100GB? Přijde SMS před vyčerpáním? Musí se odeslat SMS s aktivací nového balíčku? Nastartuje nových 30 dní? Strhne to těch 15 Kč na den za pomalá data?

Strhne to 15 Kč. Pokud se tedy nezastavíš na bajt přesně na 100 GB.
(viz vyjádření O2 mnoho stránek zpět)

O mnoho stránek zpět je napsáno také něco úplně jiného ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod markus-131 20. 8. 2020 10:36

tak ja sem celej 100gb projel a dobyl sem 300kč a žadnej problem.zase naskočilo 100gb.
markus-131
Junior

Odeslat příspěvekod tomd 20. 8. 2020 10:58

markus-131 píše:tak ja sem celej 100gb projel a dobyl sem 300kč a žadnej problem.zase naskočilo 100gb.


A co se stalo po tom projetí 100GB? Přišla nějaká SMS? Dobyls až po projetí a zastavení internetu?
Zkusil někdo, když tam má kredit, strhne to hned těch 15 Kč?
Tomas
tomd
Junior

Odeslat příspěvekod JardaSY 20. 8. 2020 11:04

radim píše:
JardaSY píše:Říkal, že odhadem 20 000.


Ti i**oti už to prodávají za 1500. S takovou ten kapitalismus nevybudujeme! >:-(


JardaSY píše:Toho volání už bude o dost méně.


To je kolik minut měsíčně?


Na bazoši nějaký pražák za 1900,-
Já proti tomu nic nemám. Sám už jsem jednu ze čtyř vyměnil za jinou věc daleko vyšší hodnoty:-)
...
Kolik minut měsíčně absolutně netuším. Proto se ptám po předplacnce, jestli jsem něco nepřehlédnul. Každý měsíc to můžu mít jinak, proto sháním něco bez volných minut, ale co nejlevněji, když už můžu kamkoliv přejít.
JardaSY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imaster 20. 8. 2020 11:11

JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

Tohle jsem pořešil přes Mtéčko. Navzájem si voláme zdarma a jí mám tarif mini, protože neprovolám, přítelkyně má tarif malé, 200 min. ji stačí.
https://www.emtecko.cz/trz/cenik-zame.html
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaSY 20. 8. 2020 11:12

sullaemail píše:
JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Na volání koukněte na Emtéčko, pokud si ho pořídíte oba, voláte si a posíláte SMS zdarma. Pokud potřebujete neomezený tarif tak za 300 Kč. Nebo 200 minut a 40 SMS za 155 Kč. Není to ale předplacenka. VoLTE na vypínání dat nepomůže, také hledám nějaké řešení.

Emtecko jsem zvažoval, ale volat můžeme mezi sebou přes WhatsApp nebo podobnou platformu. 200 minut je příliš. Sháním předplacenku s voláním kolem 1kč bez podmínek. Vypadá to, že opravdu neexistuje. Nejbližší je tomu Sazkamobil a GoMobil. Příkláním se k tomu druhýmu kvůli pokrytí.

-- 20. 8. 2020 12:23 --

imaster píše:
JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

Tohle jsem pořešil přes Mtéčko. Navzájem si voláme zdarma a jí mám tarif mini, protože neprovolám, přítelkyně má tarif malé, 200 min. ji stačí.
https://www.emtecko.cz/trz/cenik-zame.html


Díky za tip. Pro někoho určitě super. Já ale nikdy nebudu řešit kdo má jakou síť. Co půjde, budu volat přes WhatsApp/Messenger/Teams. Zbytek bude nutný zlo :-D
Takže nejspíše ten GoMobil. Za 300 vlastně měsíc volám zadarmo (max 150 minut) a pak za 2kč - dalších 150 minut dokud kredit nedojde (třeba dva nebo tři další měsíce).
JardaSY
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků