LG G8 /G8s ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod strny88 8. 9. 2020 15:45

Zdravím. Chci se zeptat jak to máte s voděodolností své g8s. Po měsíci používání jsem zmokl na kole. LG v kalhotách, proč taky ne, když se chlubí ip68. Dneska zamlžené všechny 3 fotoaparáty. Jak se k tomu postavit? Jak reklamovat? Co vy a ip68? Děkuji.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 8. 9. 2020 17:06

Zatím jsem ho nevykoupal, ale zjistil jsem, že u mého kousku záda v jednom místě lehce nedoléhají (je to možná tak 0,1 mm). A co jsem tak četl, asi to nebude ojedinělá závada. Zkus se kouknout, třeba to bude příčina netěsnosti. Osobně si myslím, že na reklamaci to je.

Můžu se zeptat, máš telefon v nějakém obalu, nebo bez ničeho?

Jinak, LG má na svých stránkách i chat. Takže bych je zkusil kontaktovat buď přes něj, nebo emailem. Popsat problém a ať poradí co s tím.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 8. 9. 2020 17:49

Díky za rychlou reakci. Popravdě mne to docela *****. Jelikož se tím LG pišní. A telefon používám hodně outdoorově. Člověk potřebuje fotit a fotky jsou vzhledem k zamlžení nepoužitelné. Kryt mám klasický z balení, na cestě další z aliexpressu. Psal sem tady níže příspěvek ohledně krytů pod jiným nickem. Díky za poznámku ohledně chatu. Vyzkouším.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 8. 9. 2020 17:59

Ještě mě napadlo, když jste psal že používáte původní obal, a to netěsnost krycího sklíčka čoček. V každém případě bych jim napsal.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 9. 9. 2020 08:40

Tak ten LG live chat je fakt paráda :) po otázce mi přišla odpověď že mám zkusit reklamaci u prodejce :D další otázky bez reakce. Zatím samé lepší zkušenosti s LG.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubik 9. 9. 2020 10:39

Ten telefon neni vodeodolny naporad, lepidlo muze postupne s casem povolit (staci, aby parkrat spadl, prehral se nekolikrat na slunci atd.), asi taky jeden z duvodu proc vyrobci reklamace kvuli vode neuznavaji.
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod sailor72 9. 9. 2020 12:49

strny88 píše:Tak ten LG live chat je fakt paráda :) po otázce mi přišla odpověď že mám zkusit reklamaci u prodejce :D další otázky bez reakce. Zatím samé lepší zkušenosti s LG.


Tak to reklamuj. Navíc se můžeš ohánět tím, že ti v LG řekli abys to reklamoval. Pak bude záležet na prodejci, jak je solidní. Telefon jsem ještě nereklamoval, takže zkušenosti nemám žádné.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 9. 9. 2020 16:39

Otázka je, co je lepší. Jestli si ho nechat ve stavu jaký je. V mém případě ho raději střelit na aukru bez záznamu reklamace . Nebo si ho nechat rozebrat se stanoviskem neuznání a mít telefon po servisním zákroku kdo ví kým v kdo ví jakém poservisním stavu. V případě neuznaní záruky bude veden záznam, že do telefonu vnikla kapalina a jakákoliv vada, v příštích dvou letech bude jednoznačně zamítnuta, jelikož v telefonu byla voda :D
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 9. 9. 2020 17:03

A už Vám ty čočky vyschly? Tam asi jde i o to, zda se voda/vlhkost nedostala dál do telefonu. Jde o to, že pokud by jste telefon prodal a novému majiteli a jemu to začalo nějak zlobit, aby jste z toho pak neměl problémy.

Jasně, u reklamace je riziko, že ji neuznají. Fakt se v téhle situaci těžko radí. Sám nevím jestli bych do toho šel, nebo si telefon nechal s tím, že holt bacha na vodu. Mám u svého kousku dva menší problémy, ale protože nechci být měsíc bez telefonu (nemám náhradní), nechávám to být.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 9. 9. 2020 20:47

Čočky jsou již ok. Otevřel jsem slot na sim, kde sem měl pocit, že po profouknutí jsem cítil vodu ( ale zpětně za to ruku do ohně nedám). Otázka je, zda se voda dostane do prostoru fotoaparátu například přes sim otvor. Nebo zda nedošlo ke kondenzaci vlhkosti (vysoká tělesná teplota zahřála telefon v kombinaci s chladnějším prostředím). Dále mme napadá otázka zda orošení čoček může mít po vyschnutí vliv na kvalitu fotografií ( ve smyslu "upatlaní" čočky, skla). Trochu jsem vychladl, jelikož si také nemohu dovolit být bez telefonu. Tak to prozatím nechám tak jak to je.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 10. 9. 2020 08:41

Právě vyšla aktualizace Android 10 pro LG G8s. :D
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod Travas 10. 9. 2020 08:47

sailor72 píše:Právě vyšla aktualizace Android 10 pro LG G8s. :D

Jo jo. Už to sosám :-)
Travas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod someone01 10. 9. 2020 17:37

Jaké jsou vaše první dojmy? Stabilita, rychlost, funkce..... Je to to samý jako na LG Velvet?
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod strny88 10. 9. 2020 17:52

Tak co pánové? Osobně odkojený na čistém androidu je pro mne aktualizace na android 10 a nové nastavby ux9 docela šok :D na takové omalovánky nejsem moc zvyklý. Co se týče chodu, plynulosti atd. zatím nemohu povídat. Uff snad si zvyknu.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someone01 10. 9. 2020 18:14

Neubyly nějaké funkce? Mě často kritizováná nadstavba lg docela vyhovovala. Je plná nastavení a tak. Oblibil jsem si jí víc jak miui,které jsem měl předtím. I když některé věci mě štvou, to je fakt.
someone01
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků