LG G8 /G8s ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod strny88 10. 9. 2020 19:14

Líbí se mi gesta androidu 10. Trochu je upravená aplikace fotoaparátu. Řek bych, že je nová klávesnice, na které se mi píše lépe ( vybrace jsou slabé, zatím se mi je nepodařilo zesílit). Nic se mi neseká. Zdá se mi, že se zvedl maximální jas ( to se projeví až zítra ve dne). Nebál bych se toho. :)
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dikfi 10. 9. 2020 21:25

Tak za mě mi to nic moc nepřineslo. Co se týká rychlosti, tak ta mi přijde stejná. Jen jsem měl témata která už nejsou použít a menu nastavení které mi maximálně vyhovovalo, jak to bylo rozděleno do záložek je v jedné jako u ostatních androidů... Foťák atd. jsem ještě pořádně nezkoušel...
dikfi
Junior

Odeslat příspěvekod someone01 11. 9. 2020 17:35

Tak jsem aktualizoval. Subjektivně mi přijde tel. trochu pomalejší, přibyla navíc otravná animace stahovací lišty, ikony v liste jsou navic zbytecne kur*vsky velke. Super je integrovaný tmavý režim a gesta, ta jsou navykova a funguji. Subjektivně se mi zda ze display ma vic mdle barvy, mene kontrastni a pripomina vic vyblite IPS LCD. Ale to asi mozna jen nalhavam, tim jak se snazim zjistit co se podelalo a co je horsi :D ale da se to ocurat tim, ze se v nastaveni displaye da rezim hra. Pak je vse barevnejsi, kontrastnejsi. Jsem proste na omalovanky ve stylu SAmoled samsungu no. Apka fotaku a odebrání karet z nastaveni je krok zpet rekl bych. Ubyl rezim ovladani jednou rukou, kdy se okno display zmensilo, dala se upravit jeho velikost i pozice vramci fyzickeho displaye. Resp. rezim tam je ale je to jen chaba nahrada,ktterou uz asi nevyuziju. Ale vypada vic kul, to jo. Ale celkove asi vyhody prevazi negativa. Aktualizace jsem se bal, jelikoz LG sice umi udelat dobre produkty, ale semtam neco podela, neni strategie apod s tim jak se porad hledá a nemuze se najit. Jak jsem ocekaval celkovy dojem je trochu rozpacity, Ale celkove asi vyhody prevazi negativa.
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EfineSS 12. 9. 2020 10:09

O tomhle telefonu jako o nástupci G6 jsem taky uvažoval. Bál jsem se ale právě zpomalování po aktualizacích.

Měl jsem G2, G4, G6. Postupně ty telefony řady G byly spíš horší než lepší. G4 a obzvlášť G6 s každým novým updatem Androidu neskutečně zpomalila až za hranici použitelnosti. Hard reset byl po updatu samozřejmostí. Nejvíc ji teda zasekaly aplikace Facebooku. Trochu pomohla instalace "lite" verzí aplikací. Jenže jiné telefony tyto aplikace zvládají bez problémů. Zvláštní je, že manželky V30 na tom byla o poznání líp a tam k drastickému zpomalování běhu Androidu nedocházelo.
EfineSS
Junior

Odeslat příspěvekod Voci 12. 9. 2020 10:13

Tak jsem také aktualizoval a moje postřehy:

- při zadávání kódu pro biometrické ověření zbytečně blízko čísla klávesnice (staré rozložení bylo lepší)
- při hovoru VELKÁ hlasitost reproduktoru (nejde to zeslabit ani zesílit - pomalu jak kdyby to bylo na hlasitý hovor)
- celé jsou to omalovánky
- menu nastavení pro mě, méně přehledné
- hodinky se nepřipojí po ztrátě signálu bluetooth
- není VOLTE

Dnes už bych aktualizaci nedal. Za mě nepovedený paskvil. Budu asi muset zkusit tovární nastavení, ale zrovna na to nemám čas. :-(
Voci
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 12. 9. 2020 11:16

Obrázek

Obrázek

Obrázek
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someone01 12. 9. 2020 12:34

U me naopak skepse trochu vyprchala. Zpomaleni trochu asi je, ale naprosti minimalni. Ze by me to nutilo instalovat lite facebook nemuze byt rec, tel beha v pohode, snapdragon 855,je proste porad spica. Vic omalovnky ve stylu samsungu to jsou, to je fakt, ale neni to neprekonatelna tragedie. Nadstavba LG nad kterou mainstream ohrnuje nos mi vyhovovala, po aktualizaci se vic priblizuje prave vetsine populace a ostatnim vyrobcum. Cimz by mohlo LG nalakat mainstream zakazniky a ne jen delat telefony pro par nerdu a nadsencu. V tomhle LG chapu, i kdyz jak rikam, puvodni nadstavba se mi libila vic. Jen se to snazim chapat v kontextu. Je tezky se zavdecit vsem. Aktualizace jinak nelituju a prave treba gesta jsou naprosto super. Trochu se zrychlil face unlock.
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanz.nb 12. 9. 2020 21:59

Po aktualizaci na Android 10 je VoLTE i VoWiFi v síti T-Mobile stále nefunkční.
hanz.nb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Voci 13. 9. 2020 07:05

A hlasitost hovoru Vám jde všem nastavit?
Zkusím tovární nastavení a jinak jde na reklamaci.
Voci
Junior

Odeslat příspěvekod jahobova 13. 9. 2020 08:13

Můj postřeh.. Na klávesnici napsat čárku dlouhým podržením b už nejde )-:. Nově je to zdlouhavé.
jahobova
Junior

Odeslat příspěvekod sailor72 13. 9. 2020 08:21

Obrázek

Můžu se zeptat co to používáte za téma? Koukám, že některé ikony v nastavení ani nemám. :-)

-- 13. 9. 2020 09:22 --

jahobova píše:Můj postřeh.. Na klávesnici napsat čárku dlouhým podržením b už nejde )-:. Nově je to zdlouhavé.


Zkoušel jsem a u mně funguje - delší podržení "b" napíše čárku.

-- 13. 9. 2020 09:25 --

Voci píše:A hlasitost hovoru Vám jde všem nastavit?
Zkusím tovární nastavení a jinak jde na reklamaci.


Ano, nastavení hlasitosti hovoru mi funguje bez problémů.

-- 13. 9. 2020 09:31 --

hanz.nb píše:Po aktualizaci na Android 10 je VoLTE i VoWiFi v síti T-Mobile stále nefunkční.


Nemusí náhodou u VoLTE/VoWifi zajistit podporu pro každý telefon operátor? Jestli náhodou i u přechodu na novou verzi androidu není nutný nějaký zásah ze strany operátora. Ale nemám s tím zkušenosti. Vodafone u tohohle telefonu VoLTE/VoWifi nepodporuje. :roll:
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod someone01 13. 9. 2020 17:00

Mám tam v liště stejné ikonky a používám defaultni tema a launcher co je v telefonu. Jake ikonky budou a nebudou v liste se da v te liste nastavit. Kdyz ji stahnes az uplne dolu tak je vpravo nahore symbol tusticky. Tam se to nastavuje co a kde tam ma byt. Daji se tam pridat i ikonky co tam z vyroby nativne nejsou
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dikfi 13. 9. 2020 18:41

Ještě bych dodal, že po updatu se snížil už tak malý počet témat od LG (rád si telefon přizpůsobuju podle svého), když jsem před 2,5 kupoval G6 s Androidem 7, tak jich tam byly mraky... A pak mi vadí prostředí fotoaparátu, že není spoušť fotoaparátu a natáčení pod sebou, abych si mohl rychle vybrat, ale musí se to přepínat...
dikfi
Junior

Odeslat příspěvekod Voci 14. 9. 2020 03:36

Tak tovární nastavení pomohlo a hlasitost reproduktoru při hovoru už zase funguje jak má.
Voci
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 14. 9. 2020 15:01

VOLTE podporováno jen u Telekom SK a Orange SK.
Žádný český operátor.

To mi ale nevadí nějak moc. Líbí se mi, že je mám po upgradu méně vytěžovanou RAMku s WAZEm a SPOTIFY. Dřív na 3,3GB. Nyní na 2,0GB.

Ale to přisuzuji Googlu, ne LG. Třeba Android 10 umí lepší práci s vícero appkama.

Ale úplně wow je nový multitaksing SAMOSTATNÉ OKNO. Paráda pro občasné přepisování (opis z obrázku) čísel. Jinak samozřejmě by fungovalo ctrl+c a ctrl+v. :-)
Ozzy1980
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků