Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 11. 2020 16:13

JiříTechnik: presne tak. Ešte som rozmýšľal nad kacírskou myšlienkou zobrať iPhone 8 Plus, ale ten dizajn a parametre som nedokázal prekúsnuť. Takže dočasne budem mať X3SZ a uvidíme čo prinesie (nie veľmi optimistická) budúcnosť :)
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 11. 2020 18:35

Já mám iPhone 11 a taky z toho nejsem odvařenej. Rozlišení nic moc (Netflix nehraje v 1080p), obří rámy. Displej by se zlepšil na 8+, ale telefon pomalejší, foťák horší, telefon obří, zastaralý design. Člověk si nevybere. Doufám, že Apple ještě něco do budoucna ukáže (nějaké SE plus) a třeba zvedne rozlišení, i když v to moc nevěřím.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 11. 2020 18:38

SE Plus má prísť, ale ak bude mať 6-ročný dizajn, tak to už bude totálne choré.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2020 19:08

engine_er píše:Ako som tu už viackrát spomenul, iPhone 11 je vynikajúci telefón s LCD bez PWM, ale displej nie je úplne šetrný k očiam. Otestoval som si to sám na sebe (vopred som to ani netušil) a potvrdila mi to aj dosť dlhá diskusia na internete venovaná predmetnému problému:
https://forums.macrumors.com/threads/ha ... 1.2209358/

Představenou diskuzi jsem zhruba a v rychlosti prolétl. Občas se tam nacházejí trochu zvláštní a protichůdná vyjádření. Je třeba si uvědomit jednu skutečnost, kterou je, že umělý život vycházející z jakéhokoliv monitoru a displeje, je prostě umělým. Takže méně, či více vadí. Když do něho člověk kouká unavený, anebo dlouho, pak samozřejmě přicházejí problémy.

iP 11 by skutečně neměl mít PWM, což pro mě bylo velké plus. Po srovnání s moji předchozí Nokií 920 jsem také necítil úplnou pohodu. Nicméně dobře vím, že je nutné taky nechat oči nějaký čas přivyknout a případně si upravit hodnoty, které souvisejí se zobrazením. Nové displeje mohou být barevně sytější, více zářit.

Jak plyne z řady diskuzí...
1. Někomu více sedí světlý, jinému tmavý režim.
2. Jsou lidé, kterým vadí animační přechody, proto je lepší, aby je vypnuli (Zpřístupnění->Omezit pohyb... omezí pohyb uživatelského rozhraní, včetně paralaxních efektů ikon.).
3. Snížit hodnotu bílého bodu. V tom vidím pro celou řadu lidí velký přínos. Z druhé strany pozor na příliš nízkou hodnotu, která jistě bude namáhat zrak taky.
4. Zkusit vypnout Face ID->Pozornost, případně další věci s tím spojené. Radikál zkusí deaktivovat Face ID zcela.
5. Změnit hodnotu jasu/svitu displeje. Starší displej mohl mít oproti novému nižší svit.

Dovolím si tvrdit, že kdo provede tyto kroky, měl by minimálně pocítit vylepšení. Píšu o displejích bez PWM.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 11. 2020 20:13

engine_er píše:SE Plus má prísť, ale ak bude mať 6-ročný dizajn, tak to už bude totálne choré.

Já někde četl, že má mít 6,1" displej, což by odpovídalo na displej z 11ky, ale kdy to bude, těžko říct, někde jsem zas četl, že bude odklad. Mohli by zmenšit trochu rámečky a třeba zvýšit rozlišení na 1080p, ale to už asi moc sním.
Já hlavně vzhlížím k SE plus kvůli 5G, pokud tomu dají aspoň A14 v budoucnu, mohlo by jít teoreticky o telefon, co má šanci vydržet 4-5 let bez nutnosti upgradu
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod walter n. 18. 11. 2020 21:22

MgX píše:
engine_er píše:Ako som tu už viackrát spomenul, iPhone 11 je vynikajúci telefón s LCD bez PWM, ale displej nie je úplne šetrný k očiam. Otestoval som si to sám na sebe (vopred som to ani netušil) a potvrdila mi to aj dosť dlhá diskusia na internete venovaná predmetnému problému:
https://forums.macrumors.com/threads/ha ... 1.2209358/

Představenou diskuzi jsem zhruba a v rychlosti prolétl. Občas se tam nacházejí trochu zvláštní a protichůdná vyjádření. Je třeba si uvědomit jednu skutečnost, kterou je, že umělý život vycházející z jakéhokoliv monitoru a displeje, je prostě umělým. Takže méně, či více vadí. Když do něho člověk kouká unavený, anebo dlouho, pak samozřejmě přicházejí problémy.

iP 11 by skutečně neměl mít PWM, což pro mě bylo velké plus. Po srovnání s moji předchozí Nokií 920 jsem také necítil úplnou pohodu. Nicméně dobře vím, že je nutné taky nechat oči nějaký čas přivyknout a případně si upravit hodnoty, které souvisejí se zobrazením. Nové displeje mohou být barevně sytější, více zářit.

Jak plyne z řady diskuzí...
1. Někomu více sedí světlý, jinému tmavý režim.
2. Jsou lidé, kterým vadí animační přechody, proto je lepší, aby je vypnuli (Zpřístupnění->Omezit pohyb... omezí pohyb uživatelského rozhraní, včetně paralaxních efektů ikon.).
3. Snížit hodnotu bílého bodu. V tom vidím pro celou řadu lidí velký přínos. Z druhé strany pozor na příliš nízkou hodnotu, která jistě bude namáhat zrak taky.
4. Zkusit vypnout Face ID->Pozornost, případně další věci s tím spojené. Radikál zkusí deaktivovat Face ID zcela.
5. Změnit hodnotu jasu/svitu displeje. Starší displej mohl mít oproti novému nižší svit.

Dovolím si tvrdit, že kdo provede tyto kroky, měl by minimálně pocítit vylepšení. Píšu o displejích bez PWM.

Pár stránek zpět jsem k displayi u iPhonu 11 napsal komentář. Telefon používám přes dva měsíce. Trvalo mně cca dva až tři dny, než jsem překonal největší potíže. Stále ale platí, že určité problémy přetrvávají. Moje oči nejsou schopny přestat zaostřovat. Jako kdyby byl text či obrazy vnořený víc pod povrchem displaye a zároveň byl jaksi zvláštně plastický a oči tomu nevědomky nemohly přijít na kloub / pořád cítily každý pohled jako pro mozek nedořešený. Teprve teď zmíním, že nosím kontaktní čočky (bez nich vidím hůř do dálky, ale perfektně na blízko). Mám-li je na očích, pohled na tento display je pro mě více nepříjemný než bez nich. U jiných panelů (notebooky či monitory, TN, IPS, VA), co jsem dosud používal, jsem tento problém neměl a nemám.

P. S. Naučil jsem se na ten display dívat tak, že oči nepouštím do zaostřování. Vlastně se na něj dívám krapet s rozostřeným pohledem. :) Otázkou je, jak dlouho mě to bude ještě bavit. Telefon je jinak perfektní.
walter n.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 19. 11. 2020 10:09

Mě neoslovuje iOS obecně, takže iPhone za alternativu momentálně nepovažuji. Mně z možností pořád připadá nejlepší volba Nova 5T 8GB Ram. Jen ji sehnat.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 19. 11. 2020 10:17

Je na Aliexpressu, ale od nepříliš známých prodejců s horším hodnocením (cca 93 procent)
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 11. 2020 10:49

Já občas migruji mezi Android a iOS, teď jsem vyměnil Fold 2 za iPhone 12 Pro a paráda.
Dokoupil jsem Airpods Pro a Watch 6 a ta provázanost je parádní.
S iOS už není skoro žádné omezení.

Za mě velká spokojenost a opět radost z něčeho nového.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 11. 2020 13:24

Walter.n píše: "Pár stránek zpět jsem k displayi u iPhonu 11 napsal komentář. Telefon používám přes dva měsíce. Trvalo mně cca dva až tři dny, než jsem překonal největší potíže. Stále ale platí, že určité problémy přetrvávají. Moje oči nejsou schopny přestat zaostřovat. Jako kdyby byl text či obrazy vnořený víc pod povrchem displaye a zároveň byl jaksi zvláštně plastický a oči tomu nevědomky nemohly přijít na kloub / pořád cítily každý pohled jako pro mozek nedořešený. Teprve teď zmíním, že nosím kontaktní čočky (bez nich vidím hůř do dálky, ale perfektně na blízko). Mám-li je na očích, pohled na tento display je pro mě více nepříjemný než bez nich. U jiných panelů (notebooky či monitory, TN, IPS, VA), co jsem dosud používal, jsem tento problém neměl a nemám.

Presne niečo podobné som pociťoval aj ja a nie len na iPhone 11. Zaujímalo by ma čo to môže spôsobovať. Keďže sme PWM vylúčili tak mi ostáva len nejaká vrstva displeja alebo niečo na tento spôsob. Pretože rovnako ako hovoríš, pri žiadnom monitore som toto nepociťoval a to v práci používam 3 rôzne monitory viac ako 8 hodín denne.
Naposledy upravil engine_er dne 19. 11. 2020 13:28, celkově upraveno 1
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 19. 11. 2020 13:27

Orgasmic:

Můžeš vypnout WiFi z vysunovací lišty nebo musíš do menu? Já vím, WiFi nevypínáš, proč taky. Ale já ano. A takových otravných maličkostí je na iOS spoustu. Na druhou stranu je tam zase spoustu věcí lepších. Ale mně prostě daleko více sedí android. Hlavně nadstavba MIUI. Ale ani ty od Honoru nebo Huawei nejsou zlé a aspoň není zabugovaná jako ta od Xiaomi...
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 11. 2020 13:29

Ludmila.Stanova: Wifi sa dá vypnúť vytiahnutím spodnej lišty, kde sú aj iné skratky a funguje to už niekoľko rokov.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 19. 11. 2020 13:33

engine_er píše:Zaujímalo by ma čo to môže spôsobovať. Keďže sme PWM vylúčili tak mi ostáva len nejaká vrstva displeja alebo niečo na tento spôsob. Pretože rovnako ako hovoríš, pri žiadnom monitore som toto nepociťoval a to v práci používam 3 rôzne monitory viac ako 8 hodín denne.

Dost dobře nevím o čem mluvíte, protože iPhone 11 jsem v rukou neměla. Ale i na monitorech jsem občas bojovala s něčím možná podobným a přišla jsem na to, že ne každému monitoru sedí nativní nastavení vyhlazování písma. Musela jsem si s tím pohrát. Jinak to tahalo za oči a nešlo zaostřit.
Ale proti PWM je to sranda �

-- 19. 11. 2020 13:35 --

engine_er píše:Ludmila.Stanova: Wifi sa dá vypnúť vytiahnutím spodnej lišty, kde sú aj iné skratky a funguje to už niekoľko rokov.

Právě, že u iOS to nejde. Pokud se nepletu, tak se wifi jen odpojí, ale zůstává zapnuté. Kdysi to byla docela aférka, ale uživatelé Applu jsou přizpůsobiví a už to považují asi za užitečnou věc. :,-)
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 11. 2020 13:40

Ludmila.Stanova píše:Právě, že u iOS to nejde. Pokud se nepletu, tak se wifi jen odpojí, ale zůstává zapnuté. Kdysi to byla docela aférka, ale uživatelé Applu jsou přizpůsobiví a už to považují asi za užitečnou věc. :,-)


Manželka má Apple už roky, tak to preverím. Ale je naozaj možné, že sa Wifi iba odpojí a ako hovoríš, užívatelia Apple berú nevýhody ako výhody :)
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 11. 2020 14:57

Ludmila.Stanova píše:Orgasmic:

Můžeš vypnout WiFi z vysunovací lišty nebo musíš do menu? Já vím, WiFi nevypínáš, proč taky. Ale já ano. A takových otravných maličkostí je na iOS spoustu. Na druhou stranu je tam zase spoustu věcí lepších. Ale mně prostě daleko více sedí android. Hlavně nadstavba MIUI. Ale ani ty od Honoru nebo Huawei nejsou zlé a aspoň není zabugovaná jako ta od Xiaomi...


Ano, můžeš vypnout z lišty WIFI, Bluetooth, Airplain mod apod.

Mě dříve vadila jistá omezení jako že nešlo stahovat třeba filmy rovnou z prohlížeče, nemožnost cokoliv stáhnout do mobilu apod.

Dnes si stáhneš film, muziku třeba z Webshare úplně v pohodě, veškeré možné typy souborů apod.
Dokonce si můžeš stáhnout a archivované soubory a v iPhone rozbalit.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků