Historie volání na iPhone

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 22:27

Ja furt nerozumim tomu problemu. A pokud resis
1000Kc mesicne. Tak si fakt kup nejake Redmi za trojku a budes happy. :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 22:47

1.000 Kč měsíčně za nic? To mohu mít 3 iPhony za 50% a dalších 50% splácet právě za těch 1.000 Kč. To teda fakt řeším, jelikož 1.000 Kč mi pokryje 2x tarif s neomezeným voláním a 15GB internetu k tomu! Platit to měsíčně "za nic", je fakt na hlavu! To je jak kdybych si k autu musel pořídit i jachtu a letadlo!

PS: Ty fakt budeš klidně platit takové peníze za něco, co je jinde zdarma a jako běžná a standardní věc? Asi fakt nejsem zvyklý z Androidu platit takové pálky za každou blbost ....

Edit: Redmi mám teď: https://1vs1.digital/phone/xiaomi-redmi ... d-edition/, a až na tragický foťák a již nedostatečnou paměť jsem fakt happy, a kdyby byly současné Redmi do 135 mm a měly lepší foťák, tak si je klidně koupím. Telefon pro mě není stylovka, ale pracovní věc, nemusí to být iPhone abych se jím chlubil a vytahoval se na ostatní (jako někteří, že?), bohužel momentálně nikdo jiný nedělá takhle malý a nadupaný telefon s dostatečnou pamětí a dobrým foťákem.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 23:26

No tak to si kup Redmi. Ja platim mesice cca 10000Kc za appky, ktere potrebuju k zivotu a praci. Proto mi pak prijde smesny, ze nekdo resi cenu telefonu, coz je to posledni.
Ale ja to mam naopak. IOS zvladne moje potreby lepe a pohodlneji. A foti podstatne lip... s Apple ProRaw to je pak jina galaxie :)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 12. 2020 06:47

Já platím za appky přesně 0 Kč měsíčně a zdá se mi to naprosto normální.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 09:59

SerifJohn píše:No tak to si kup Redmi. Ja platim mesice cca 10000Kc za appky, ktere potrebuju k zivotu a praci.

V tom případě iPhone opravdu není pro mě, jelikož platit ještě 10.000 Kč měsíčně za appky, aby zvládl to, co potřebuji, je neakceptovatelné, když Android to samé zvládne zdarma nebo za pár stovek jednorázově. Za 10.000 Kč měsíčně si mohu sjednat člověka na telefonu, který bude telefonní agendu vyřizovat kompletně za mě. Za ušetřených 10.000 Kč měsíčně si mohu pořídit luxusní dovolenou pro celou rodinu.

PS: Netušil jsem, že vlastnictví iPhone obnáší tak nesmyslně vysoké další výdaje, aby byl telefon plně využitelný.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2020 10:47

Měsíční náklady na aplikace se nejspíš odvíjí od typu práce k jaké je telefon používán. Například u mne slouží iPhone především jako počítač a fotoaparát - funkce telefonování mám pak k tomu aby mohli lidi volat mě, když potřebují s něčím poradit. Sám někomu volám minimálně.
Mám koupených pár aplikací, ale za jednorázový poplatek.

Pokud někdo pravidelně platí 10000 měsíčně, tak očekávám že je to proto, že bez tohoto poplatku by byl ve ztrátě, protože mu ty aplikace umožní vydělat např. 100 násobek toho co za ně platí.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 10:56

No ja teda platim za appky, ktere teda opravdu android v zakladu nema. A uprimne platim i za bezne appky, ktere pouzivam pro sebe. Youtube, Netflix....
Mam to bez reklamy a zije se s tim lepe. A opravdu dve stovky treba za Youtube bez reklam mi neprijdou premstrene. A ty appky, co pouzivam pro praci proste platit musim a kdyby si na sebe nevydelaly, tak asi zmenim job. A resit mesicni naklad 200Kc za apku, kterou byt ten droid umi nativne a ty ji potrebujes - to se rozhodni sam. Zase s Androidem zazijes jine patalie, ktere samo vyresis zadarmo, ale ten cas, co ti to sebere.. a cas, to je nejdrazsi komodita.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 22. 12. 2020 11:35

SerifJohn: Jako těch pár stovek za Netflix atd, tomu rozumím, to platím taky, ale 10 000 už je raketa. Můžu se zeptat, co je to za aplikace a k jaké práci je používáš? Chápu, že kvalitní software něco stojí, ale přiznám se, že u aplikací do telefonu mi nějak dochází fantazie...:-).
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jano666 22. 12. 2020 12:59

SerifJohn píše:No tak to si kup Redmi.

Ktore konkretne Redmi do 135 mm a s dobrym fotakom mas na mysli? Zaujimalo by aj mna. Diky.
Jano666
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 13:46

Abracas: Za tel je to asi tretina. Mam tam i PC programy. Tam samozrejme mas appky, kde platis a pouzivas jak na tel., tak na PC.
Na telefonu platim Apple Music/Netflix/Youtube/predplatne casopisu a novin/Linkedln/Office/VPNku/ Evernote/Base a pak soft od Adobe.
Znam lidi, co plati i mnohem vice za mesicni subscription.

Fakt ten iPhone je jen nastroj, u ktereho cenu teda neresim. Proto jsem ve vykaslal na Note Ultra, protoze bych asi zesedivel, nebo to rozslapal. Porad s tim byl nejakej problem, jehoz resenim jsem jen ztracel cas. Fakt je, ze na iOS asi uplne vsechno nerozjedes. Ale co tam je, to proste funguje a muzu se na to spolehnout.

Jano666: To bylo mysleno obrazne, ze kdyz mu prijde moc vyhodit 10USD mesicne za klientskou appku, at radsi jde koupit nejakeho lacineho droida.
Ja platim mesicne 45USD za pracovni klientskou appku a neprijde mi to divne, protoze funguje skvele a nemusim furt neco nekde hledat. Ale kazdy ma jine preference ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 14:56

SerifJohn: Ty ale asi nebudeš běžný Franta Uživatel, jelikož neznám nikoho ze střední třídy a s rodinou, komu by nevadilo platit 10.000 Kč měsíčně za věci, které jsou pro většinu bezplatné nebo součástí ceny zařízení při koupí ...

Navíc je dost uživatelů, co historií hovorů běžně používají a když se někoho zeptám, jestli by byl ochoten za to platit 10USD měsíčně, tak se na mě dívá jak na blázna.

Dost ale bylo zbytečného OT, zajímalo a zajímá mě, jestli lze moje požadavky na historii hovorů na iPhone nějak normálně splnit nebo je to nemožné. Normálně myslím bez toho, abych si do mobilu musel pustit špehovací program, který bude loggovat i věškerá hesla a přístupové údaje do banky a je mu za to měsíčně platit tolik, že za to mohu zaplatit další iPhone na splátky.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2020 15:07

Pro tvůj typický pracovní postup, je historie volání v současné pododobě u iPhone (bez dodatečných investic a s nejistým výsledkem) nepoužitelná.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 16:30

Jsem BFU a prijde mi to normalni. Pokud podnikas a ridis firmu, tak naklad 10USD mesicne proste nemuze byt problem,protoze pak bych se asi na veskere podnikani vykaslal a sel makat do Agrofertu.
Naklady na podnikani ma snad kazdy a uprimne aplikace a programy jsou to nejmensi.
Neni nad to, kdyz platis 60TKc mesicne za neschopneho zamestnance... To je mnohem horsi.


Ale abych to uzavrel. Bez aplikace je pro tebe iOS na tvuj specificky problem proste nepouzitelny.
Takze bud Android, nebo neco od Huawei.

-- 22. 12. 2020 16:32 --

hgfdsa píše:Já platím za appky přesně 0 Kč měsíčně a zdá se mi to naprosto normální.


Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..
No nevim.. Kvuli par korunam se takhle trestat.. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 12. 2020 19:51

taky si rejpnu .. platit bezduvodně za něco to neodpovídá "Apple je na práci" .. nepodnikám abych rozhazoval bezduvodně peníze. to je radši promrhám v perlovce ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 21:20

marts píše:Pro tvůj typický pracovní postup, je historie volání v současné pododobě u iPhone (bez dodatečných investic a s nejistým výsledkem) nepoužitelná.

Škoda, celkem by mě zajímalo vyzkoušet jinou platformu, na které mě nejvíce lákal současný malý telefon s kvalitním foťákem a bezproblémový přechod na případného nástupce. Ovšem platit měsíčně 300 - 1.000 Kč za něco, co potřebují jenom jednou za čas a na současné platformě to mám zdarma, a to ještě s nejistým výsledkem, je pro mě neakceptovatelné.

SerifJohn píše:Jsem BFU a prijde mi to normalni. Pokud podnikas a ridis firmu, tak naklad 10USD mesicne proste nemuze byt problem,protoze pak bych se asi na veskere podnikani vykaslal a sel makat do Agrofertu.
Naklady na podnikani ma snad kazdy a uprimne aplikace a programy jsou to nejmensi.
Neni nad to, kdyz platis 60TKc mesicne za neschopneho zamestnance... To je mnohem horsi.

....

Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..
No nevim.. Kvuli par korunam se takhle trestat.. :hm


Pokud máš odjakživa iPhone, tak Ti to možná přijde normální, ale věř mi, že většině lidi nepřijde normální platit zbytečně za věci, které jsou standardně zdarma a neposkytují žádnou přidanou hodnotu navíc. A právě že podnikám, tak mi přijde naprosto debilní platit za něco, za co jsem dosud nikdy platit nemusel, a to ještě bez jistoty, že to bude fungovat tak, jak potřebuji.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků