Jaký nejlepší fotomobil na "technické" focení?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 2. 1. 2021 13:02

Mám takový nestandardní požadavek (jiné ani nemám! :mrgreen: ) - potřebuji telefon, který má nejkvalitnější a nejlépe proveditelný okamžitý výřez z celku. Požadavkem je možnost vyfotit vlasovou část hlavy v celku a pak co nejvíce zvětšit její část tak, aby byly dobře vidět jednotlivé vlasy u kořínku. Takže co nejlepší rozlišení foťáku, ostré a nerozmazané snímky, takže asi i optickou stabilizaci a vestavěnou nebo stažitelnou galerii, která umožní co největší zvětšení. Dalším požadavkem je co největší a/nebo nejlépe rozšiřitelná paměť pro úložiště fotek.

Zatím zběžně testován P30 Pro/P30/P30 Lite/Samsung S20 a iPhone 12, a nic z toho kvalitou fotek nevyhovuje.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 1. 2021 14:21

Ty asi nebudeš mentálně v pořádku.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 2. 1. 2021 14:39

Takže možnosti vyčerpany a musíš si ještě pár let počkat....
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 2. 1. 2021 15:02

orgasmic píše:Ty asi nebudeš mentálně v pořádku.

Podle čeho soudíš? Jinak to není pro mě, ale pro známou, je to ženská a navíc blondýna! :-P

PS: Už mě nebaví s ní zkoušet různé telefony, což v dnešní době lockdownu není nic jednoduchého, tak doufám, že třeba někdo poradí něco konkrétního ....

PSS: Ten Huawei P30 Lite New Edition s 256+512 úložního prostoru je super a jeden jsem koupil pro jiného člena rodiny, ale pro daný případ je jeho foťák nedostatečný. Bohužel ani P30 nebo P30 Pro v tomhle nejsou o nic lepší.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlenin 2. 1. 2021 15:44

Nepomohlo by prostě vyšší rozlišení? Galaxy S20 má 64 Mpx "telekameru", pokud vím tak je to jedinej 64 Mpx senzor kterej není quad bayer (který mají efektivně čtvrtinové rozlišení), takže by měla mít výrazně víc detailů než ostatní při focení v 64 Mpx módu..
xlenin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 1. 2021 16:03

jege píše:
orgasmic píše:Ty asi nebudeš mentálně v pořádku.

Podle čeho soudíš? Jinak to není pro mě, ale pro známou, je to ženská a navíc blondýna! :-P

PS: Už mě nebaví s ní zkoušet různé telefony, což v dnešní době lockdownu není nic jednoduchého, tak doufám, že třeba někdo poradí něco konkrétního ....

PSS: Ten Huawei P30 Lite New Edition s 256+512 úložního prostoru je super a jeden jsem koupil pro jiného člena rodiny, ale pro daný případ je jeho foťák nedostatečný. Bohužel ani P30 nebo P30 Pro v tomhle nejsou o nic lepší.


Třeba podle témat, co tu rozjíždíš?
Nejdřív to vtipné o pamatovani hovoru a teď tohle :D
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 2. 1. 2021 16:16

To nevím, a bez praktického vyzkoušení to nezjistím. Také může hrát roli velikost čipu - čím větší, tím lepší kvalita snímku, ale menší hloubka ostrosti, a také post-processing, který může "zrno" trochu rozmazávat, aby to lépe vypadalo při celkovém pohledu.

PS: S20 jsme zkoušeli, ale bylo to narychlo v Datartu a také to bylo při větším přiblížení rozmazané.

-- 2. 1. 2021 16:25 --

orgasmic píše:Třeba podle témat, co tu rozjíždíš?
Nejdřív to vtipné o pamatovani hovoru a teď tohle :D

A co je na tom nepochopitelné a tak strašně "vtipné"? To, že já chci malý telefon s kvalitním foťákem, což má momentálně jenom Apple, ale bez pořádné historii hovorů se v svém podnikání neobejdu, což iPhone, jak se zdá, pořád dost dobře nezvládá?

A že známa naopak potřebuje telefon s takovým foťákem, který zvládne velký výřez z celku, nerozmazaný a v dobré kvalitě? Mimochodem, malý telefon vysloveně nechce (ale ani velké pádlo!), nyní má Honor 8 Premium a chce něco podobně velkého. Rovněž historie hovorů je pro ni nedůležitá, takže klidně iPhone, ale nevím, jestli by ten přechod na iOS zvládla a také potřebuje hodně místa na dané fotky, ale musí je mít okamžitě dostupné. Momentálně má 64 + 128 GB, a jenom cca 10 + 10 GB volného místa!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2021 16:31

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 2. 1. 2021 16:43

Možná jo, potřebuje hlavně ruční výřez z celku, t.j. zvetšit detail z celku přímo na obrazovce telefonu, a daný Xiaomi to dělá automaticky při zoomování, ovšem jestli to bude fungovat i při ručním "zoomování" na hotové fotce, není jasné. Také vlajkové modely od Xiaomi jsou vždy strašné krávy, a ona zas přes 155 x 70 mm moc jít nechce.

Když skončí lockdown, tak nezbyde nic jiného, než to zkoušet v showroomech, ale momentálně jsou možnosti omezené a příští týden zase odjíždí na 2-3 měsíce do zahraničí.

Edit: Předběžný výběr se dá dost dobře udělat přes https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/. Zatím vyhrávají Huawei P40 Pro a Xiaomi Mi10 Pro. Bohužel je P40 Pro bez GMS a M10 zase celkem cihla bez microSD....
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 1. 2021 01:28

Mě to s prominutím přijde jako blbost. Z výběru telefonů hádám, že finance nejsou až takový problém a z popisu hádám, že se jedná o focení vlasů v co nejlepší kvalitě? Jenže tady jsou hned dva problémy:
A ) Současné špičkové fotomobily mají často brutální postprocess vč. zesvětlování stínů a zkreslují realitu. To bych zrovna u vlasů viděl jako problém.
B ) Zásadní dopad na kvalitu mají světelné podmínky. Ale chápu, že se dotyčná nebude tahat s nějakým softboxem apod.

Za mě a s plnou vážností - vzít kompakt RX100/G7M2 či nějaký ekvivalent. Krom lepších střev vč. optiky je primárně dělaný na reálné barvy bez šíleného vytahování stínů v JPEG. Moderní kompakty pak mají Wi-Fi/NFC se synchronizací fot s mobilem. OK, dotyčná se bude kroutit, ale nemá moc na výběr.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 1. 2021 07:13

iPhone 12 Pro a fotit do ProRAW
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 5. 1. 2021 12:03

Pan Kája píše:Za mě a s plnou vážností - vzít kompakt RX100/G7M2 či nějaký ekvivalent. Krom lepších střev vč. optiky je primárně dělaný na reálné barvy bez šíleného vytahování stínů v JPEG. Moderní kompakty pak mají Wi-Fi/NFC se synchronizací fot s mobilem. OK, dotyčná se bude kroutit, ale nemá moc na výběr.
To mě již také napadlo, ale tam je problém v zobrazování, displeje na kompaktech jsou dost malé a nepraktické, nastavit nějakou synchronizaci s mobilem bez možnosti vyzkoušení několik kombinaci je dost problematické. Navíc dotyčná je typická blondýnka a zvládne akorát vyfotit na automatiku a ukázat na obrazovce mobilu.

Včera jsem si hrál s P30 Lite zakoupeném pro jinou osobu a po trošce experimentování, vhodného nastavení a pevné ruce z toho lezou velice slušné fotky a jejích kvalita dost závisí od nastavení parametrů. Porovnával jsem AI, nízké ISO i HDR a nejlepší výsledky jsem měl se zapnutým HDR. Dokonce i dotyčná blondýnka uznala, že taková kvalita by jí vyhovovala, bohužel má "anatomickou vadu" - ruce ji rostou z kyčelního kloubu :mrgreen: - takže to tak kvalitně vyfotit nezvládne.

-- 5. 1. 2021 12:05 --

orgasmic píše:iPhone 12 Pro a fotit do ProRAW
A co pak udělá s výsledkem? Ukáže jej jednoduše na displeji mobilu?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouless 5. 1. 2021 13:13

fotomobil.jpg
to jege: skvělý na focení je třeba tento:
kouless
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 1. 2021 13:16

jege: Na debilní otázky, debilní odpověď :-P
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 5. 1. 2021 14:36

orgasmic píše:jege: Na debilní otázky, debilní odpověď :-P

Čím to je, že nejdebilnější odpovědi jsou zrovna od majitelů iPhone? Asi je u nich požadovat něco jiného, něž Apple zrovna nabízí, naprosto neslýchaná drzost. Velký Bůh Apple to takhle vymyslel a chtít něco jiného je nemyslitelné ....

A pak se diví, že jím zbytek uživatelů telefonů nadávají do iOvcí ..... :mrgreen:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků