Náhrada za Nubia Z17mini

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cryingman 15. 1. 2021 10:37

Rád bych našel náhradu za svou dosluhující Nubii Z17mini a stále si nemohu vybrat.
Požadavky mám takovéto (prioritně od vrchu):

1) kvalitní foto - nejčastější činnost na telefonu, fotím pořád v práci i rodinu, častěji fotím detaily výrobku a své děti než krajinu
2) cena do 10000,- s tím, že v podstatě vždy kupuji bazarové telefony se zárukou (do 2 let od nákupu z obchodu)
2) velikost telefonu v rozpětí 148mm až 160mm - telefon nosím v kapse a nehodlám kvůli němu přešívat kapsy
s tím souvisí i hmotnost, která do 170g by byla ideál
3) čtečka na zádech nebo na boku - jsem zvyklý odemykat telefon již při vytahování z kapsy po hmatu
4) co nejmenší průstřel v displeji, nebo nejlépe žádný - selfie rozhodně nefotím
5) android, co dostane ještě alespoň 1-2 aktualizace - byl jsem zklamaný, že Nubia skončila na Android 6, plánuji mít telefon cca 2-3 roky než ho opět obměním.
6) operační paměť cca 6GB, vnitřní 128GB a více nebo karta
7) dobrá regulace jasu - občas užívám telefon i v naprosté tmě a vysoký minimální jas je nepříjemý
8.) stereo repráčky (občasné pouštění pohádek dětem), 5G nebo voděodolnost jsou body navíc

Nejvíce se asi přibližuje mým požadavkům Pixel 4a 5G, ale cena je bohužel mimo. Pixel 4a se mi pro změnu zdá už malý.
Napadá Vás ještě něco ? Dík za nápady.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2021 10:58

Samsung S10e
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cryingman 15. 1. 2021 11:13

Ten se mi zdá již "prťavý" to už bych mohl rovnou vzít Pixel 4a. Navíc ač jsem přeučený levák, tak je pro mne umístění ovládacích prvků na levou stranu nepochopitelné. Dále mi vadí čtečka v displeji a start telefonu na trhu s Android 9, takže bych měl obavy, že skončí podpora telefonu 11kou, která příjde letos.
Ale abych jen nehanil, líbí se mi voděodolnost, hmotnost, amoled a slušné repro.
Buhužel pozitiva mají pro mne menší váhu než negativa. :hm
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2021 11:40

Xperia 10 ll
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cryingman 15. 1. 2021 12:15

Děkuji za tip, ale stále to není ono.
Kdysi jsem měl Xperii Z1 compact a fotoaparát za moc nestál, když dnes čtu recenze na Sony telefony, tak si na to vždy vzpomenu a mám pak přísnější oko na recenzované fotky. Stále jsem dle fotografií přesvědčen, že Sony neumí udělat pořádné fotky. Možná by pomohl třeba SW od Google, aby byly lepší a hlavně bez přepalů. Každopádně fotoaparát by za tu cenu telefonu mohl mít OIS.
Nelíbí se mi ani starší procesor SnD665 a jen 4GB RAM a nevyhovuje mi moc protáhlý displej 21:9 (jsem zvyklý číst web stránky na výšku)
Za pozitivní považuji voděodolnost, OLED a hezký design
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2021 12:42

Samsung S10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jostal 15. 1. 2021 12:47

Tak vzhledem k požadavkům se ti bude těžko správný telefon vybírat. V podstatě teď řeším něco podobného pro manželku a jako jediní dva kandidáti mi zbyli S10e a 4a. S10e má čtečku na boku, A12 by dle slibů Samsungu měl dostat a manželce se i více líbí, tak to pravděpodobně nakonec vyhraje on. Já ho poměrně spokojeně používám už asi rok a půl. Pokud přecházíš z 5,2" displeje, tak bych se malé velikosti obou telefonů nebál, ale to už je na tobě. Jen pro zvědavost jsem dle tvých požadavků zkusil na GsmAreně vyhledat telefony od pro mě známějších výrobců: https://www.gsmarena.com/results.php3?n ... ints=2,3,4
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 1. 2021 13:09

Jestli ti nevadi zahnuty displej, tak vem Samsung S10.
A nebo na bazosi pri trose stesti najdes lehounce pres limit novy S20 FE, tu levnejsi verzi. Ten bych asi bral ja pri podobnych pozadavcich.
Za 12k potom na bazosi je novy Pixel 4A 5G.
edit: Ale prehledl jsem tu ctecku, to asi bude problem...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2021 13:14

Xperia 5 (a předsudky stranou...)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gagarin236 15. 1. 2021 14:14

V Německu v Mediamarktu stojí Pixel 4a 5G jen 419€ = cca 10700 .. to není o tolik víc, abyste o tom nemohl uvažovat. Pixel 4a tam do nedávna dokonce byl v akci za 299€ =cca. 7800 Kč :D
Gagarin236
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cryingman 15. 1. 2021 15:25

Víc než Xperie 5 se mi líbí samsung S10. Výkonově jsou na tom podobně, ale S10 má pro mne plusové body za dobrou bazarovou cenu, pro mne lepší poměr stran, možná bych využil i bezdrátové nabíjení. Navíc určitě bude mít delší podporu androidu.

Pixel 4a 5G na Mediamarktu vypadá dost lákavě, omrknu podmínky zaslání.

Každopádně ještě zvážím zda by nestačil bazarový S10

S20 FE mne rovněž zaujala, ale přes 10K se mi už za zánovní zboží nechce dávat.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 15. 1. 2021 16:34

Gagarin236 píše:V Německu v Mediamarktu stojí Pixel 4a 5G jen 419€ = cca 10700 .. to není o tolik víc, abyste o tom nemohl uvažovat. Pixel 4a tam do nedávna dokonce byl v akci za 299€ =cca. 7800 Kč :D

A MediaMarket posílá i do ČR? Jak se pak řeší reklamace?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 16. 1. 2021 11:49

Mela by snad platit 12 mesicni zarucni doba v ramci EU. tak ze to opravi i tady ve znackovem servise pro Google telefony,ale to nevim kdo to zajistuje tady u nas.

P.S. Musis si zridit nemeckou adresu na tu to zaslou a nasledne ti to doruci do CR. Detaily nevim. To ti tu poradi nekdo jiny,kdo to delal.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod jege 16. 1. 2021 12:25

Takže nic jednoduché a triviálního ... A když se tím něco stane, tak opruz ještě větší .... A DPH si také neodečtu .... To už lepší to vzít z Alzy nebo CZC, byť je to dražší, ale po odečtení DPH a započtení jednodušší objednávky i reklamace to vyjde nastejno nebo i výhodněji.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků