Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xzeit 17. 1. 2021 00:36

No jasně šerife. Nový Samsung určitě nebude horší, než loňský model. Předpokládám že kvalita ultrawide a hlavního snímače šla výrazně nahoru. 3x a 10x teleobjektivy jsou u ultry novinka, ale 3x tele určitě nic hrozného nebude. Co může být problém, tak fotky z 10x teleobjektivu za horších světelných podmínek... Ale fakt bída to určitě není. Zkus sem hodit nějaký odkaz pro tvé tvrzení. Díky.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 1. 2021 08:48

Bude-li to tak, tak jedině dobře. Já pročítal různé zahraniční „první dojmy" a na dvou webech (už nevím kterých) bylo na to dost nadávání, tak snad to byl jen nějaký slabší kousek.

Nicméně třeba toto co jsem našel teď mě tak moc nepřesvědčilo, spíš naopak.

https://www.tomsguide.com/news/samsung- ... mples-leak

No telefon jsem předobjednal a budu sledovat recenze. V nejhorším to zruším. Jelikož je tam pro mě foťák klíčovou věcí, tak jsem v to doufal a zatím co koukám na netu na různé snímky, jsem z toho spíš vyděšen. Protože Xiaomi nechci kvůli tragickému MIUI a Huawei také ne. Třeba přítelkyni jsem koupil Galaxy S20 FE 5G a tam ty fotky jsou za tu cenovku taky hrozná bída když jsem to porovnával na PC.

Jestli mohu poprosit odkaz na zdroj kde to vychvalují jako nejlepší fotomobil, tak budu rád, protože jsem se na S21 series hrozně těšil.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 17. 1. 2021 09:27

No tak ale ten clanek je starej vic jak mesic a vychazej z nejakyho pre-releasu vzorku kterej muze bejt i starsi. Ty co to maj uz dneska u sebe maj daleko vetsi "zastoupeni" toho jakej ten mobil asi bude.

https://www.youtube.com/watch?v=PCA0J6S ... I_ZbvzrO-g

Malej YT kanal typka z AUS kterej je fotograf a "designer" takze asi bude vedet o cem mluvi :-)

Nerikam ze mu verim na 100% ale i kdyz odectu YT komprimaci tak ty fotky vypadaj hezky a ten zoom je paradni.
Ja necekam obrovskej posun ale kdyz vezmu ze Note 20 Ultra fotil paradne a tohle ma bejt jeste o kousek lepsi(uz treba jen diky zoomu a nebo AF na ultra-wide) tak se toho nebojim.
Hlavne tenhle telefon beru jako opravdu opravu nepovedenyho Exynosu 990 kvuli kterymu se mi Note 20 Utra kupovat moc nechce :-)

A to musim rict ze predek se mi libi daleko vic protoze u S21 mi prijde skoro stejne(minus brady) jako ma stara S8...zase ale zadek je na S21 oproti Notu hezci.

A samozrejme( i kdyz to neresim ale je to faktor ) je cena...jako kdyz se clovke koukne na zelenaka a novej S21 Ultra s 256GB tam stoji 33699(-1300 sleva) nebo Datart kde maj dokonce -2000 a jeste k tomu dostanes sluchatka za 6000...?
A "starej" Note je skoro vsude porad za 36000?

To uz je pak uplne "spatny" pro Note...i kdyz vim ze EU verze se da sehnat kolem 28000
Naposledy upravil Kapr99 dne 17. 1. 2021 09:44, celkově upraveno 1
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod majkl_007 17. 1. 2021 09:29

Vždyť článek je měsíc starý. I dnes uvádí v testech, že se nejedná ještě o finální verzi software.....
majkl_007
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 1. 2021 09:40

Fajn, asi mate pravdu. Ultra bude fotit skvele. Nicmene me zajima klasicka, zakladni S21. Do ted jsem mel lopaty a uz nechci uz jen z duvodu ze mi furt nekdo vola a tak, tak skrz manipulaci ten mensi telefon je daleko lepsi pro me. Tak jsem zvedav na fotky z S21.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rival1 17. 1. 2021 09:45

Aku verziu Galaxy S21 si predobjednavate?
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 1. 2021 09:55

Já klasiku S21 5G s 128GB. Paměť mi stačí, na zbytek je cloud.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 17. 1. 2021 09:59

Ta sleva je i na CZC po zadání kodu S21SAM1990
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rival1 17. 1. 2021 10:00

Skoda, ze klasicka verzia nie je v ciernej farbe. Ta cierna vyzera super. Aj Mall.sk u nas dava dokonca az 80 eur dole.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 10:07

xzeit píše:No jasně šerife. Nový Samsung určitě nebude horší, než loňský model. Předpokládám že kvalita ultrawide a hlavního snímače šla výrazně nahoru. 3x a 10x teleobjektivy jsou u ultry novinka, ale 3x tele určitě nic hrozného nebude. Co může být problém, tak fotky z 10x teleobjektivu za horších světelných podmínek... Ale fakt bída to určitě není. Zkus sem hodit nějaký odkaz pro tvé tvrzení. Díky.

Dobra paranoia :D
Ja jsem tu vubec neprispival. :D
Tak si nech ty mindraky a pis k tematu.

Jinak na Youtube dejte pozor. Je tam milion fake testu.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 17. 1. 2021 10:21

Rival1 píše:Aku verziu Galaxy S21 si predobjednavate?


Hele S21 Ultra a bud 256 nebo rovnou 512.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 17. 1. 2021 10:34

Já jsem zabalil dneska iP12 Pro, zítra jej vrátím a předobjednal jsem u Datartu klasickou S21 ve výsledku za 20.500 Kč a hned jsem udělal taky předregistraci na samsung bonusu.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 10:41

Sateza: Tak drzim palce at jsi spokojenej ;) Me prijdou ty ustupky u S21 velke. Ale S21 Ultra uz je na tebe asi velkej.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 17. 1. 2021 11:00

Jj, to už je fakt velké. Výrobci jdou tímto směrem, tak s tím člověk nic neudělá. Čím bohatější výbava, tím větší mobil. U foto odulu to ještě člověk chápe, že to potřebují někde narvat, ale pak jsou zde změny, které by mohli ponechat i u menších modelů jako třeba skleněná záda oproti plastovým (i když tohle mě trápí ze všeho nejmíň).
Ale jak jsem psal vedle ve vláknu, tak iP 12 je úžasný telefon, jen jsou věci, na které si nějak nemůžu navyknout. Myslím si ale, že S21 bude fotit srovnatelně s iP12 a vyjde mě o 10.000 Kč levněji, což už je skutečně rozdíl, protože to není rozdíl 2 tisíc.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 17. 1. 2021 11:15

SerifJohn píše:
xzeit píše:No jasně šerife. Nový Samsung určitě nebude horší, než loňský model. Předpokládám že kvalita ultrawide a hlavního snímače šla výrazně nahoru. 3x a 10x teleobjektivy jsou u ultry novinka, ale 3x tele určitě nic hrozného nebude. Co může být problém, tak fotky z 10x teleobjektivu za horších světelných podmínek... Ale fakt bída to určitě není. Zkus sem hodit nějaký odkaz pro tvé tvrzení. Díky.

Dobra paranoia :D
Ja jsem tu vubec neprispival. :D
Tak si nech ty mindraky a pis k tematu.

Jinak na Youtube dejte pozor. Je tam milion fake testu.


Sorry šerife,bylo to pro dirty kinga. Vy dva se mi pletete.
K tématu to bylo.
xzeit
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků