Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod technek 13. 1. 2021 13:18

Při dostatečném světle nebo venku je to v pořádku, ale fotky v interiéru jsou slabota, jak píšete. Detail většinou rozmazaný, zašuměný. Oproti Mate 20 Pro ze kterého jsem taky přecházel, má alespoň lepší selfie objektiv. Video je většinou v pohodě. Potěšila poslední aktualizace ohledně baterie, celý den s přehledem, večer i 50% zbývá. Samozřejmě při středním rozlišení a bez 120 Hz.
technek
Junior

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 13. 1. 2021 13:40

Potrebujem poradit, platobnu kartu mam ulozenu v samsung passe a casto sa mi v poslednej dobe stava ze pri otvoreni platobnej brany mi ulozenu kartu neponukne... viete ako to fixnut ?
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 13. 1. 2021 19:06

Jj taky mě foťáka u S20 zklamal, hlavně teda fotky v pohybu - 1 z 20 možná ok, jinak rozmazané. S7 a S9 ( ale tam s postupnýma aktualizacema to bylo čím dál horší ) fotil pohyb o něco líp. Fotky v místnosti, v šeru apod, děsné na všem. Foto venku a sluníčka, ty dokážou být opravdu povedené
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 19. 1. 2021 18:12

Radek.Hulan píše:Absence 3.5mm výstupu není úplně příjemná, ale člověk ji snadno nahradí třeba tímto v super kvalitě:
https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... DC03-Black
Navíc, dají se koupit vysoce kvalitní symetrické DAC s 2.5mm výstupem. A kvalita je samozřejmě úplně jinde než integrované převodníky.
Třeba tento:
https://www.linsoul.com/products/e1da-9038s-gen-3
A nějaké to měření:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.8424/
Když má člověk špičková kabelová sluchátka za 15 tisíc, je to výtečná volba.

Anebo toto: https://www.hifistyl.cz/Zorloo-Ztella-Integrated-USB-DAC-Cable-MQA-Version-d1918.htm
Je i levnější varianta bez MQA: https://www.hifistyl.cz/Zorloo-Ztella-Integrated-USB-DAC-Cable-Standard-Version-d1907.htm
Vítěz testu Stereo/Video.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 20. 1. 2021 14:21

hmm dnes druhy update v mesiaci, vylepsenia fotoaparatu udajne...

vsimol som si aj ze bola aktualizovana One UI domovsk obrazovka na .177 a zmizol bug, ktory som spominal tu viewtopic.php?p=12750428#p12750428
som zvedavy ci aj dalsie mensie bugy odstranili...
Samsung sa evidentne venuje kazdej drobnosti a za to ma u mna plus.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod premek798 21. 1. 2021 07:08

hoj můžu se zeptat funguje vám funkce smart lock tak jak má? já když jsem doma chci at mám tel odemknuty a pomoci smart lock mám duveryhodne misto domov...čerpá z google maps a nefunguje to skoro nikdy, dal jsem i špendlik na mapě i tak žádný rozdíl..., pořád musím odemykat pomocí pinu. otisku face ... dokonce i když jsem v autě spojím se s bluetooth.. mám nastavene duveryhodné zařízení ..stejne po mne chce tel odemknout. ne vždy ale vetšinou .. nevím jestli se odemkne i rozeznáním obličeje tak uspešnost pokusů nevim přesne.. strašně mně toto vadí a musím to vyřešit.. měl jsem huawei nova3.. a vše fungovalo jak má. tady vlajková lod za 20tis kč .. a celkem zklamání... :(
premek798
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 22. 1. 2021 20:16

Nastav si odemknutý telefon přes bixby routines.
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 23. 1. 2021 21:50

Dnes si hraji s přechodem z S10e na nově koupenou S20. Zatím 2 zjištění. Jednak skutečně ta klasická čtečka prstů v S10e fungovala opravdu spolehlivěji a pak v S20 jde 120Hz jen při FHD. Přitom jsem už před mnoha měsíci četl, že Samsung chystá aktualizaci, aby šlo 120Hz i s QHD. Takže asi žádná taková aktualizace nepřišla, co?
Další poznatky a možná i otázky přijdou s přibývajícím seznamováním. Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 23. 1. 2021 23:28

Ano, nepřišla...
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 23. 1. 2021 23:29

120Hz jde pouze ve FHD+. A upřímně, QHD je na takto malém displeji zbytečné. Navíc si pak nedokážu představit spotřebu.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 1. 2021 09:37

Zrona mi to šlo hlavou, že by ten SOT byl tak 3 - 4 hodiny při středním použití.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 24. 1. 2021 10:35

Díky. Máte pravdu, nechám FHD+. Jen mě to zajímalo. Přestože rozdíl mezi 120Hz a 60Hz poznat trochu jde, klidně bych přežil při běžném užívání s 60Hz. Vzhledem k tomu, že dle testů to však prodlouží životnost baterie pouze o 5%, tak nechám 120Hz.
První poznatky po 1 dnu užívání (zatím jsem nezkoušel foťák ani řadu dalších funkcí) jsou, že S10e je naprosto geniální mobil a je škoda, že v řadě S20 a S21 nemá nástupce. Padne lépe do ruky (samozřejmě záleží na konkrétní ruce), kompaktní velikost ideální do kapsy, rovný tvar displeje (na zahnutý S20 si zvykám...uvidíme) nemá tolik nechtěných dotyků a neklouže v ruce tolik jako S20 (dám silikonový obal), výdrž baterie se zdá minimálně srovnatelná s S20 (u S10e byla vždy lepší než u klasické S10), výkonem příliš za S20 nezaostává, tolik se nezahřívá (ale to mi nějak u S20 nevadí, aspoň mi v zimě zahřeje ruce:-) ), má 3,5 jack a hlavně ta klasická, naprosto spolehlivá čtečka (ta na S20 je fakt tragická) s návykovou funkcí rolování menu v ideální ergonomii k odemykání palcem... Těžce se mi s ní bude loučit. Snad si na S20 zvyknu. Možná se tady na Vás s nějakými dotazy a žádostí o rady ještě obrátím. Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 24. 1. 2021 11:04

Trpěl jsem chvilku stejně. Na velikost a s tím související trable jsem si zvykl, na zadní kryt jsem si přilepil popsocket,mobil se pak mnohem jistěji drží a ovládá jednou rukou, zároveň to slouží jako stojánek naležato. Nutnost byla též pořízení bezdrátových sluchátek a BT propoje do autorádia (moje nemá BT). Na čtečku pomáhá stejné prsty naskenovat vícekrát jako další otisk. Úspěšnost odemčení je pak mnohem vyšší.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 24. 1. 2021 12:00

Super! Tomu říkám rady a postřehy z praxe. Se sluchátky problém nebude. Kromě originálů v krabičce, mám řadu jiných s 3,5 jackem, ale koupil jsem originál Samsung redukci USB-C - 3,5 jack, máme i několik bezdrátových. Ta rada naskenováním stejných prstů vícekrát jako další otisk je dobrá vychytávka. Hned vyzkouším:-)
Ještě k nastavení displeje. Má nějaký reálný smysl zapnout funkci Filtru modrého světla?
A pomůže nějak znatelně výdrži baterky přepnout režim displeje z "živého" na "přirozený" ?
Díky
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 24. 1. 2021 15:16

Mně se tedy osvědčilo naskenovat jeden prst jednou, zyknout si na polohu čtečky a pak ten prst naskenovat znovu místo prvního skenu. Dělám to tam jednou za čtvrt roku a nemám se čtečkou nikdy problém. Spíš si myslím, že je to o tom, zvyknout si na tu polohu.
BaldaP
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků