Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 28. 1. 2021 16:08

Dalsi battery test. Tentokrat na 60Hz.

No nic moc na 5000mAh baterku :hm

https://youtu.be/tk8ZV-Sv_lY
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 28. 1. 2021 16:14

Eddward píše:Skoro 1GB prva aktualizacia.
Preniesol som vsetky data zo stareho. Zahrievanie sa mi vidi uplne v pohode, jemne teply telefon.
Zatial vsetko fajn, displej paradny :)


Jak nejlépe na zálohu a přenos dat do nového? Přes smart switch?
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 28. 1. 2021 16:19

Pokud tomu rozumím správně, tak S21U má 2 sloty na SIM a pak eSIM. Takže to znamená, že telefon může mít aktivované současně 3 simky ?

Jinak pokud bych v telefonu měl osobní simku a služební simku, umí Samsung nastavit aby se služební simka hlásila jako nedostupná třeba od 17:00 do 10:00 ? Děkuji
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod briancon 28. 1. 2021 16:20

Ahoj, budu za lamu, ale poprosím o pomoc. Na starším telefonu (S9) jsem měl odemčení obrazovky pomocí otisku prstu i rozpoznání obličeje a telefon se odemkl sám, po rozpoznání jsem se ocitl rovnou na domovské obrazovce. U nové S21 se po rozpoznání obličeje nebo otisku objeví ikona odemčeného zámku, ale abych se dostal na domovskou obrazovku, musím ještě vytáhnout zamykací obrazovku nahoru. Jde tenhle krok navíc nějak odbourat? Díky moc!
briancon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukasou 28. 1. 2021 16:32

Briancon: Ahoj, jdi do Nastavení->Biometrika a zabezpečení->Rozpoznání obličeje a vypni funkci Zůstat na zam. obrazovce do protažení.
Lukasou
Junior

Odeslat příspěvekod Bat44 28. 1. 2021 16:35

Nastavení = biometrika a zabezpečení = rozpoznání obličeje - zůstat na zam. Obrazovce do protažení - a zvolit vypnout
Bat44
Junior

Odeslat příspěvekod briancon 28. 1. 2021 16:42

Pánové Bat44 a Lukasou, děkuju :)
briancon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukinicz 28. 1. 2021 16:48

FatalError.cz píše:Pokud tomu rozumím správně, tak S21U má 2 sloty na SIM a pak eSIM. Takže to znamená, že telefon může mít aktivované současně 3 simky ?

Jinak pokud bych v telefonu měl osobní simku a služební simku, umí Samsung nastavit aby se služební simka hlásila jako nedostupná třeba od 17:00 do 10:00 ? Děkuji


Aktivní můžou být jen dvě SIM, jelikož přístroj ma 2 IMEI.
lukinicz
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 28. 1. 2021 16:56

Ti, kteří již vlastníte esdvacetjedničky, tak dejte vědět, co přinesla aktualizace hlavně u výdrže, foťáků a taky přehřívání, kterým se stroje přehřívaly.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 28. 1. 2021 16:56

dalsi aktualizace, cca 270MB - vylepseni vykonu fotaku + vykon celkoveho zarizeni...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Leoš27 28. 1. 2021 17:01

Na slotu č.1 mám SIM ČEZ a na č.2 SIM Datamánia. Jako esim mám předplacenku Vodafone, který má jako jediný signál na naší chatě. V jednu chvíli můžou být aktivní jenom dvě SIM. Když zapnu esim, vypíná se mi SIM č2 a č.1 zůstává aktivní. Mobil na to předtím upozorní. Možná lze zvolit, která SIM se má vypnout. Nezkoušel jsem to, protože mi vyhovuje, že vypíná právě č.2. Mám to tak u S20+. Do mobilu lze přitom nahrát více esim. Aspoň mně to mobil nabízí.
Leoš27
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 28. 1. 2021 17:38

ondrej.n píše:
Eddward píše:Skoro 1GB prva aktualizacia.
Preniesol som vsetky data zo stareho. Zahrievanie sa mi vidi uplne v pohode, jemne teply telefon.
Zatial vsetko fajn, displej paradny :)


Jak nejlépe na zálohu a přenos dat do nového? Přes smart switch?

jop jasne, je to idealne... vsetko pekne preneslo, akurat väcsinu appiek treba znova nastavit, je to ako po vymazani dat appky.. asi najväcsie peklo su bankove appky, ale uz to mam hotove

Ja mam poslednu verziu softveru AUAC, nic dalsie neponuka.
Kazdy chvilu asi pride aj februarovi patch, na S20+ som dostal uz dnes.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 28. 1. 2021 17:54

Ma uz nekdo telefon z Mobil-pohotovosti?
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod Bat44 28. 1. 2021 18:20

Ano 23.1. vyzvednuto Mobil pohotovost České Budějovice
Bat44
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 1. 2021 18:43

Nezajímají mne benchmarky, ale pocitově je S21 Ultra mnohem rychlejší jak S20+. A asi to nebude jen optimalizací software, Exynos se fakt posunul. S naprosto stejnou konfigurací, tedy Nova Launcher + 150 doinstalovaných aplikací a zaplněno 300GB místa je to subjektivně skok o dvě generace dál.

Absolutně mi dává smysl upgrade S20+ -> S21 Ultra.

Ultimativní stroj.
Jediný problém je asi ta velikost, je už za hranou, ale bude to o zvyku a je to daň za kvalitní fotomodul.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků