iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 13:53

S SW (iOS vs. A) je mi to taky uplne jedno. A nebyt toho fotaku, ktery me s.ere uz od cele rady S10, tak si S21 necham. Ono i rozdil 10K Kč je vcelku vyrazne plus. Zaroven se mi uzasne drzel, skvele padne doruky a proste pusobil uzasne. Ale ten fotak byl neprekonatelna prekazka!!!

A pokud to mas tak, ze bys vydrzel s tou velikosti a vahou Ultry, nevadi ti, resp. jsi spokojen s foto a tim, jak se vam seka to video, tak ja osobne bych si nechal Ultru.
I kdyz musim uznat, ze je to hodne zvlastni se rozhodovat mezi tim skoro nejvetsim a nejmensim, co se dnes nabizi :D.

-- 5. 2. 2021 13:54 --

Feliciama: jaky problem s baterii mas na mysli??? Zadny neni.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 5. 2. 2021 14:39

No tak po 4 letech je baterie v pr..... Nech ji vymenit a pobezi to ok.
Mame v rodine 6s a stale bezi bez problemu. Ma uz druhou baterii.
Samozrejme je pomalejsi, nez nove iPhony, ale pouziti je ok, neseka se. Pohoda ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 5. 2. 2021 15:02

Ja rozmyslam nad klasickym iPhone 12. A neviem ci ho zobrat z iStore alebo usetrit a zobrat ho z nejakeho eshopu. S tym mate ake skusenosti?
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 15:31

Jsi ve svych vetach trochu nekonkretni. Jake eshopy mas na mysli, kde by cena byla jina, nez v istoru? Protoze ja bral ten druhy 12Pro z Datartu a cena byla (je) stejna jako jinde. Akorat nektere uplne NoName shopy je maji asi o 500 levneji, coz bych nikdy nekoupil.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 5. 2. 2021 15:52

Tak ja s fotakem u S21U problem nemam. Videa moc netocim a co jsem zkousel par dni zpatky tak u mne se neseka tak je mozny ze mam stesti na kus nebo se to jeste projevi :-D

Jo je to divny ja vim :-D tak je to bud nejlepsi nejmensi nebo nejlepsi nejvetsi :-D
O penize mi nejde ...nekupuju ho kazdej den :-D ale jasny o par korun levnejsi je :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 5. 2. 2021 18:11

Tak napriklad tie prve eshopy na heureke.
https://mobilne-telefony.heureka.sk/app ... gKrHvD_BwE
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 19:51

Ja bych do toho nesel. 60 ecek je nic. Vem to z toho Datartu.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 2. 2021 13:34

Tak k me stiznosti na automaticke snizovani hlasitosti musim dodat, ze od updatu na iOS 14.4 uz se to nedeje. Akorat v pravidelnem intervalu pipne a zobrazi se notifikace o tom, ze bych kvuli ochrane sluchu mel snizit hlasitost. Takze uz i v tomto ohledu jsem plne spokojen :tleskani
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 2. 2021 14:19

Apple údajně zvažuje ukončení výroby iPhonu 12 mini

Ani výrazné omezení výroby nejmenšího iPhonu 12 prý Applu nestačí.
Je možné, že současným tempem společnost ve druhém čtvrtletí roku kompletně zastaví výrobu iPhone 12 mini.
Takové rozhodnutí může mít rovněž dopad na chystaného nástupce malinkatého telefonu.

[Zdroj: Techarena.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 8. 2. 2021 17:42

Kdyby byl Mini o 1 mm tlustší a měl pořádnou baterku, tak by se prodával mnohem lépe.
Taky do něj nemuseli hned dávat 5G čip, kvůli kterému zbylo málo místa na baterku a cena se vyšplhala na nesmysl.
Stejně bude 5G ještě nějaký rok nepoužitelné a teď ho má každý uživatel vypnuté, kvůli velké spotřebě baterky.
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 2. 2021 18:09

Jenže rok uteče a co pak? Já naopak 5G beru jako nutnost u nových telefonů. Do roka bude už významná část populace pokrytá.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 8. 2. 2021 18:35

Pokrytá možná bude, ale kvantita není kvalita.
Zkoušel jsi reálně rozdíl 4G a 5G?
Já ano (na Mini v Plzni pod Vodafone) a při surfování jsem rozdíl nepoznal.
Já osobně se bez 5G obejdu.
A možná by bylo zajímavé jak by se prodával model bez 5G levnější třeba o 3000,-Kč.
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hgfdsa 8. 2. 2021 18:44

Až ho budeš prodávat, můžeš zase nasadit cenu o 3000 vyšší.

:D
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 2. 2021 19:24

Ano, zkoušel. Rozdíl u downu 70 Mbit/s u 4G vs. 430 Mbit/s u 5G. Jelikož jsem potřeboval zrovna stáhnout 13 GB, tak se to docela hodil, že to bylo stažené za 5 minutek. Absolutně ale nechápu, že by u telefonu za 20k+ Kč měl někdo potřebu ušetřit pár korun za 5G. Ale přesně stejné řeči pamatuji, když přicházelo LTE. Taky se tvrdilo jak to bude trvat několik let než to bude použitelné a že připlácet za LTE smartphone je zbytečnost.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 8. 2. 2021 19:44

PetrZ1978 píše:Kdyby byl Mini o 1 mm tlustší a měl pořádnou baterku, tak by se prodával mnohem lépe.
Taky do něj nemuseli hned dávat 5G čip, kvůli kterému zbylo málo místa na baterku a cena se vyšplhala na nesmysl.
Stejně bude 5G ještě nějaký rok nepoužitelné a teď ho má každý uživatel vypnuté, kvůli velké spotřebě baterky.


Neprodaval by se lepe ani nahodou. Porad se divate jen na to, jaka je poptavka v ČR. To je ale o nicem, protoze ČR neni snad ani mozne pocitat jako jakykoli trh. Problemem 12Mini je paradoxne jeho velikost, protoze velke trhy jako USA, Indie, Čina a podobne nemaji o male telefony zajem (viz neuspech s Galaxy S10e) - a opet, to, ze jej v ČR lide chteli, neni vubec pro vyrobce relevantni.
Takze nechapu, ze si nekdo vubec mohl myslet, ze Mini bude mit v celosvetovem meritku uspech. Nemel, nema a nebude mit. Az tak male telefony chce jen hrstka lidi a proto to neni pro vyrobce zajimave.
Sateza
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků