Xiomi Mi9 - problém s vypínáním za nízkých teplot

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jendix 9. 2. 2021 09:02

ca. 19 měsíců mám Xiami Mi9, vlastně super telefon, až na problémy s baterkou které jsem začal pozorovat někdy kolem vánoc (zimu 19/20 to tak ale nebylo)

Telefon v podstatě i prakticky za plného nabití a nízkých teplot (určitě pod nulou) po spuštění např. foťáku samovolně vypne. Ještě dodám že jsem samo i zkoušel rekalibraci baterie podle návodu xiaomi a telefon byl vrácen do továrního nastavení, dokonce jsem ho poslal i na reklamaci kde nahráli kompletně celý system a odduvodnili to že používám aplikace které příliš zatěžují baterii (ano, pevně nainstalovanou aplikaci fotoaparátu).

Příkladová situace:
Teplota -4°C, baterie ca. 50%, telefon v batohu, při pokusu o pořízení snímku sáňkujících dětí se mi podařilo vyfotit pouze jeden snímek, poté se telefon vypnul (něco podobného jsem u dosavadních telefonů nikdy nepozoroval) --> jde mi samozřejmě i o to, že to může vést k situaci, kdy budu např. potřebovat v zimě zavolat pomoc a na telefon se nebude dát spolehnout. (podobné situace jsem byl schopen reprodukovat i při nabití kolem 70%)



Co mě zajímá:
- pozoroval někdo podobné problémy
- týká se to všech xiaomi telefonů
- aktuálně to řeším přímo s prodejcem a pohlížím se po nástupci, protože toto pro mě není spolehlivý telefon, máte pro mě nějaké doporučení, model, značka (cenově do ca. 15tkč), priorita je hlavně kvalitní foto a větší display
- nebo je obecně lepší počkat si pár týdnů než přijdou nové modely na trh (aktuálně je ohlášen Mi11, předpokládám že to srazí ceny malinko dolů)


Předem díky za rady a pomoc ;-)
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 2. 2021 09:39

Typický projev odcházející baterie. Nech ji vyměnit v servisu za novou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 9. 2. 2021 09:43

r34ktor píše:Typický projev odcházející baterie. Nech ji vyměnit v servisu za novou.


Jak jsem psal, pro oficiální xiaomi servis vše v pořádku. Chyba je podle nich v podstatě na mé straně.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 9. 2. 2021 10:05

Je pryč aku, ale pokud není nafouklý nelze reklamovat, nech si ho vymněnit na své náklady, nebo poriď nový telefon, nebo přežij zimu a s teplem by to ještě chvíli mohlo fungovat. Na příští zimu určitě už ne.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jendix 9. 2. 2021 10:28

Je to normální u telefonu který není ani 2 roky starý? Jinak jsem se právě domluvil s prodejcem, díky tomu že tam trochu víc nakupuju telefon vrátím a peníze dostanu zpět. Teď hledám vhodného nástpuce, rád bych se ale vyvaroval podobných problémů, budu rád za každý tip.
Naposledy upravil guiz dne 9. 2. 2021 16:38, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 9. 2. 2021 10:30

Vypadá to na baterku, vzhledem k tomu, že ten telefon máš cca necelé 2 roky, tak ta baterie má asi nižší kapacitu, než by měla mít. Normálně baterka i v mrazu v bundě drží. Zkus popsat, jakým způsobem nabíjíš. Určitě by jsi neměl mít nabíječku na telefonu přes noc a není dobré, aby se baterie nechávala vybíjet do mrtě. Já tímto způsobem odrovnal baterii v Honor 8 cca po třech letech, kdy se mi telefon po nabití na 100% sám vypínal při 50%.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 9. 2. 2021 10:51

Nabijím dost často přes origo nabiječku, a že bych ho nějak vytloukal na 0 to né. V autě přes Android auto byl napojen samozřejmě několik hodin v kuse, ale tam je nabijecí proud relativně nízky a vždy poté vydržel pocitově o něco více.

Jinak přes noc nikdy, už jenom z důvodu požáru apod. Telefon mám v klasickém silikonovém pouzdře, takže žádná velká výzva co se odvodu tepla týče.

Jinak občas jsem nabijel i přímo přes HP Dokovací stanici kde mám USB-C kabel, ale to by také neměl být problém, co jsem to včera porovnával, je nabijecí proud na úrovni origo nabiječky, tedy ca. 3A.
Naposledy upravil guiz dne 9. 2. 2021 16:37, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 2. 2021 16:28

Na výdrž baterie má vliv spousta faktorů. Typická životnost při nabíjení 20% -> 100% je cca 900 cyklů (čili asi 2,5 roku při denním dobíjení).

Pokles teploty z 20°C na -10°C sníží využitelnou kapacitu baterie zhruba o 1/4.

Na telefonech Xiaomi lze zobrazit podrobné info o baterii vytočením kódu *#*#6485#*#*. Bližší info zde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haens 9. 2. 2021 19:59

typický xiaomi zmetek. není to první jejich mltka, které odešla baterka dlouho před běžnými 2 roky. holt za levnou cenu se platí...
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2021 22:10

-4°C a telefon v batohu, to dá zabrat jakémukoli telefonu běžně používanému staršímu jeden rok.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 9. 2. 2021 22:58

Opravdu vadná,pouzita baterie.Pri nižší teplotě Aku již nedokaze dodat potrebny proud a telefon se vypne.Stejne zatěžující je i telefonní hovor,ale foťák ždíme asi o trochu vice.Problém je sehnat novou originální mimo servis a hlavně se stejnou vydrží,se kterou byl telefon pořízen.V origo servisu snad nesáhnou vedle a výměna baterie prodlouží užitnou hodnotu telefonu.Pokud si s ním spokojený,nech si ho,ale pokud ti prodejce vrátí peníze a máš možnost pořídit jiný,asi bych neváhal.
Momentálně mám s7 edge a již druhou baterii.Nemám tak dobrého prodejce :)Ale pomalu odchází i tato.Telefon mám 4 roky.Vymena aku pomohla
Naposledy upravil Kitt2002 dne 9. 2. 2021 23:06, celkově upraveno 1
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 9. 2. 2021 23:04

jendix píše:Jak jsem psal, pro oficiální xiaomi servis vše v pořádku.

Co znamená oficiální servis Xiaomi? V jednu dobu tu tuším bývaly až 4 subjekty, které o sobě tvrdily, že jsou oficiální distributor Xiaomi. Distributor si většinou sám zajišťuje servis. Nebo má Xiaomi v ČR nějaký centrální servis, kde berou vše? Asi ne. Jde o to, od koho Váš prodejce nakupuje Xiaomi produkty a jak ten se zaobírá reklamacemi.

jendix píše:Je to normální u telefonu který není ani 2 roky starý?

Normální to asi není, ale stran zákona je to s akumulátory tak, že na ně je sice záruka 24 měsíců jako na celý výrobek, ale ta kryje spíš výrobní vady (baterie se nafoukne, vyteče, upadnou z ní vodiče apod). Pak se ještě uvádí (garantovaná) životnost a ta je 6 měsíců.

jendix píše:Teplota -4°C

Pokud byl k telefonu návod, prolistujte ho. Asi se budete divit, ale možná tam bude něco jako: Nepoužívejte zařízení mimo teploty 0°C - 40°C nebo: Pro optimální výkon baterie udržujte zařízení při teplotách 15° - 25°C. Při teplotách nad 40°C a pod 0°C může zařízení dočasně přestat pracovat. Že telefon dřív fungoval i při -5°C neznamená, že to výrobce garantuje, zvlášť po roce a půl používání, kdy je baterie jistě opotřebená.

haens píše:typický xiaomi zmetek. není to první jejich mltka, které odešla baterka dlouho před běžnými 2 roky. holt za levnou cenu se platí...

Fanoušek jiné značky? Co je levná cena? Pokud telefon stál 11-12k, je 1-1.5k po roce a půl používání za výměnu baterie moc?
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 9. 2. 2021 23:29

Andrew_007 píše:
jendix píše:Jak jsem psal, pro oficiální xiaomi servis vše v pořádku.

Co znamená oficiální servis Xiaomi? V jednu dobu tu tuším bývaly až 4 subjekty, které o sobě tvrdily, že jsou oficiální distributor Xiaomi. Distributor si většinou sám zajišťuje servis. Nebo má Xiaomi v ČR nějaký centrální servis, kde berou vše? Asi ne. Jde o to, od koho Váš prodejce nakupuje Xiaomi produkty a jak ten se zaobírá reklamacemi.


Telefon je kupován v německu, kde jsem řešil i tento problém, na servise mě odkázala přímo zákaznická linka Xiaomi pro německo.

Andrew_007 píše:
jendix píše:Je to normální u telefonu který není ani 2 roky starý?

Normální to asi není, ale stran zákona je to s akumulátory tak, že na ně je sice záruka 24 měsíců jako na celý výrobek, ale ta kryje spíš výrobní vady (baterie se nafoukne, vyteče, upadnou z ní vodiče apod). Pak se ještě uvádí (garantovaná) životnost a ta je 6 měsíců.

jendix píše:Teplota -4°C

Pokud byl k telefonu návod, prolistujte ho. Asi se budete divit, ale možná tam bude něco jako: Nepoužívejte zařízení mimo teploty 0°C - 40°C nebo: Pro optimální výkon baterie udržujte zařízení při teplotách 15° - 25°C. Při teplotách nad 40°C a pod 0°C může zařízení dočasně přestat pracovat. Že telefon dřív fungoval i při -5°C neznamená, že to výrobce garantuje, zvlášť po roce a půl používání, kdy je baterie jistě opotřebená.

haens píše:typický xiaomi zmetek. není to první jejich mltka, které odešla baterka dlouho před běžnými 2 roky. holt za levnou cenu se platí...

Fanoušek jiné značky? Co je levná cena? Pokud telefon stál 11-12k, je 1-1.5k po roce a půl používání za výměnu baterie moc?


Tady jen dodám, že máme v rodině více Xiaomi telefonů a je to první případ s podobnými symptomy.

-- 9. 2. 2021 23:32 --

polda píše:-4°C a telefon v batohu, to dá zabrat jakémukoli telefonu běžně používanému staršímu jeden rok.


No pár telefonů mi rukou už prošla, stalo se mi to ale poprvé. Navíc u stáří 1,5 roku.. Uplně normální mi to nepřijde.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrew_007 9. 2. 2021 23:51

polda píše: -4°C a telefon v batohu, to dá zabrat jakémukoli telefonu běžně používanému staršímu jeden rok.

jendix píše:No pár telefonů mi rukou už prošla, stalo se mi to ale poprvé. Navíc u stáří 1,5 roku.. Uplně normální mi to nepřijde


Já se s tím setkal u iPhonu předtím, než Apple přidal tu fíčuru se zpomalováním při zhoršené kondici baterie, která to jen zamaskovala. Telefon se mi téměř při jakékoliv náročnější činnosti vypínal už při 20% baterie a venku při teplotách pod 0°C stejně tak nezávisle na úrovni nabití. Nicméně byl o půl roku starší než ten Váš, když se to začalo projevovat.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 10. 2. 2021 07:05

Ano,ono taky záleží jakým způsobem kdo nabíjíme.Navic rychlonabijeni Aku degraduje daleko rychleji než dříve.Take záleží na tom,kdo jak telefon používáme a jak často tím pádem nabíjíme.Nekomu Aku vydrží 2 dny,někomu ani ne 1 den.O to častěji dobíjí a Aku degraduje rychleji.Jinak mám zrovna přítelkyně 2 roky stará a40 dělá to samé pod 40% a teplotám pod 0st.Ale baterii už mám doma,jen se odhodlat.
Kitt2002
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků