OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tondaskater 5. 2. 2021 15:42

Dnes další zvláštní chování telefonu.
Nefungoval - Multitasking - prostě nešlo přejít z aplikace do další aplikace.
Ani vyskočení z aplikace - potažením ze spoda displeje.
Restart telefonu a vše je zase OK.
Fakt nechápu...
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 2. 2021 23:02

Tyhle drobnosti se bohužel stávají, mně třeba nejde vždycky po 2-3 dnech běhu telefonu rozkliknout jeden widget. Jeden dva dny to dá, ale třetí den už se na něj kliknout nedá a řeší to restart.

Je to super telefon, na tom pořád trvám, ale zasloužil by si větší péči.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 8. 2. 2021 16:28

tak update 11.0.4.4. zabezpečení leden 2021
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 8. 2. 2021 16:43

Zdravím,

s updatem na 11.0.4.4. chvíli počkám, dle toho co se objeví na "OnePlus Community fóru".
Jestli něco nepokazili :-)

Jen ještě dodám, že jsem nyní měl SIM (Vodafone), která stále v telefonu zlobí a nelze se na ni dovolat v jiném telefonu a v tom fungovala úplně bez problému (Xiaomi), takže vina je opravdu na straně telefonu a ne na straně SIM.

Je škoda, že má nyní telefon tolik "vad na kráse", do OnePlus jsem šel, protože jsem chtěl vyzkoušet tuto "značku" prvně a užít si "něco nového". Přecházel jsem z Huawei P30 Pro a nyní mě trochu trápí otázka toho zda nepřejít zase někam dál.
Naposledy upravil tondaskater dne 8. 2. 2021 19:28, celkově upraveno 1
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 8. 2. 2021 16:45

já s telefonem nemám absolutní problém..problémy jsou na všech značkách.. někde je má a někdo ne..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 9. 2. 2021 12:13

Používám aktuálně paralelně OP 8 Pro a S21 Ultra. Na OP se mi objevil zajímavý, otravný problém. Když dám šoupátkem profil na vibrace nebo na ticho, některé aplikace mi stejně "zvoní" a dokonce mi občas zazvoní i telefon. Netuším, jak se toho zbavit, tohle nikdy předtím žádný OP nedělal, donedávna ani tento OP. Na netu jsem našel více lidí se stejným problémem, i u starších verzí. Samozřejmě poslední možnost bude HW reset.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 2. 2021 22:53

Problémy má každá značka, nicméně když pominu prostředí, ve kterém je Oneplus skutečně nepřekonatelný, tak třeba můj předchozí Huawei Mate 20 Pro byl výrazně bezchybnější. Od Oneplus jsem si sliboval mj. lepší foťák a to se jako moc nestalo. Má to o něco lepší selfie foťák (tam Huawei zaostával), ale zase třeba ta defaultní aplikace má dost špatnou automatiku. Například přehání HDR mód do samsungových omalovánek a hlavně si parametry expozice tak trochu vymýšlí. Fotím dejme tomu za dobrých světelných podmínek malou dceru a pochopitelně je klíčový čas, aby zachytil pohyb. Takže foťák třeba nechá 1/100s a ISO vylítne nad 1000, což je v pohodě, za světla šum pochopitelně tak vidět není. ALE o chvíli později při focení podobné scény je schopný klesnout s časem pod 1/50s a přitom ISO je třeba jen 200. Pochopitelně to má za následek mázlý pohyb. Jasně, můžu nastavit profi režim a čas si určit sám, ale to už je pohodlnější si normálně dojít pro foťák... (zkoušel jsem i Google Camera, ale nejsem o ní moc přesvědčen, dává expozici do mínusu a fotky mají trochu desaturované barvy, ač jsou paradoxně kontrastnější). Huawei měl v tomhle vyšší inteligenci a rozpoznal scénu.

Můj další mobil (za rok) bude asi Samsung S21 Ultra...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tondaskater 10. 2. 2021 11:55

Máte někdo zkušenosti s 11.0.4.4?
Pravděpodobně zkusím přejít z 11.0.3.3.

A jen tak okrajově se zeptám na Open Beta 6, máte někdo, můžete porovnat beta/stable?

Díky
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 12:18

já mám stable a přijde mi oproti 11.0.3.3 větší vydrž.. od rána jedu bomby, fb messanger atd atd.. video a mám teď 79% baterie. do toho jsem asi 30cminut volal.. takže bych řekl že ok. telefon litá rychleji bych řekl i když nemám displej zapnutej na 120hz..fakt pecka.. miluju tenhle telefon.
akorát co jsem zkoušel tak nemůžu na Samsung tv zrcadlit.. tenhle telefon neumí přenést obraz do TV? myslím miracast?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 2. 2021 15:32

Zrcadlení se mi povedlo, ale až po chvíli, nevím, v čem byl problém, ale nakonec to šlo, promítal jsem si O2 TV fotbal na televizi.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 15:50

tak jsem přišel na to jak aktivovat písmo.. v nastavení je potřeba změnit jazyky telefonu na angličtinu a pak si telefon uvědomí že není v Česku ale někde v Anglii a povolí v nastavení a přizpůsobení možnost volby změny písma. jsou tam na výběr dvě ale za boha nevím jak tam dostat jiný než ty předvolený..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 10. 2. 2021 20:00

11.0.4.4 mám od včerejška a řekl bych , že lepší výdrž než 11.0.3.3. Dnes 59% a displej 4:40. Předchozí verze měla tak při 50% okolo 4hod SOD. A mám ten dojem, že se zlepšil i displej, ten green tint.
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 20:24

mě přijde taky že lepší. hele zkuste někdo to písmo prosím.. já nemůžu přijít na to jak ho tam dostat. jestli existuje nějakej postup.. já na to nepřišel a na YouTube toho taky moc není.. mě přijde že telefon nebo spíš oxygen pro Evropu je ojebanej pěkně :-|
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod monter 10. 2. 2021 20:24

Včera jsem na novém One+8Pro spustil aktualizace a někde se mi ztatil Shell...nikde v menu jsem neobjevil, jak ho dostat zpět...prosím, poraďte...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 20:25

monter píše:Včera jsem na novém One+8Pro spustil aktualizace a někde se mi ztatil Shell...nikde v menu jsem neobjevil, jak ho dostat zpět...prosím, poraďte...



je to v nastavení na ploše když dlouhé podržíš prst., tam někde jsem to viděl..teď jsem to zkoušel a hned první možnost to je.. potahmout prstem dolů..
cartee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků