Xiomi Mi9 - problém s vypínáním za nízkých teplot

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod haens 10. 2. 2021 13:09

Andrew_007 píše:Fanoušek jiné značky? Co je levná cena? Pokud telefon stál 11-12k, je 1-1.5k po roce a půl používání za výměnu baterie moc?


xiaomi se samo profiluje jako flagship killer, tzn. že prý nabízí to samé, jako top modely velkých značek, ale za mnohem míň. zákazník za to pak platí horším SW a horšími díly, které nejsou tak vidět. u baterek zajímá každého jen velikost, případně dneska rychlost nabíjení, to že je to levný zmetek jim už je jedno, to je vidět právě až po nějakém čase. a ano - baterka by měla vydržet víc než pouhých 1 - 1,5 roku.
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 10. 2. 2021 19:20

Netuším, jak se Xiaomi profiluje, ale při pohledu na nabídku značky stran mobilních telefonů v ČR vidím ceny od 2600,-Kč, což mi jako flagship killer nepřijde. Každá větší značka má nějaký svůj flagship model a každá má nějakou cenovou politiku. To ale není účelem této diskuze.

Dovolil bych si reagovat na Vaši poslední větu. Tazatel má problém s telefonem pouze za určitých okolností, což jsou teploty pod bodem mrazu. Pokud výrobce v technických specifikacích nebo v návodu uvede, že se zařízení má používat od 0°C do 40°C, tak se nelze divit, že při -4°C se může chovat nestandardně, ať už je to zařízení jakékoliv značky.

Akumulátor se běžným používáním opotřebovává a stářím degraduje. Takže ano, po nějakém čase se mohou projevit změny, kdy se za stejných podmínek akumulátor chová jinak než před rokem. O to víc mimo rozsah doporučených teplot.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2021 07:32

haens píše:typický xiaomi zmetek. není to první jejich mltka, které odešla baterka dlouho před běžnými 2 roky. holt za levnou cenu se platí...


Hodnotný příspěvek... jak teda vysvětli opotřebovanou baterii u iPhone 4 a 7? BlackBerry clasic a passport? Nokia Lumia 925? Samsung S2 až 5....

Stejné, nebo velmí podobné chování, způsobené opotřebenou baterií a zimou.


doporučuji studovat, namátkou:
http://www.droneweb.cz/akumulatory/item ... kumulatory
https://luciferlights.net/li-ion-v-mrazu
https://www.fsps.muni.cz/zachranavzime/ ... Sieger.pdf
https://techfocus.cz/1050-baterie-jsou- ... jdele.html
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků