iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 2. 2021 14:13

Odpověď je Airplay protocol. Myslím, že zrovna LG vydala pro svoje TV nedávno update s oficiální podporou Airplay, ale netuším, které modely ho dostaly. Dalším řešením je samozřejmě Apple TV.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod RoSch 16. 2. 2021 14:47

Sateza píše:Existuje nějaký způsob propojení mezi iPhonem a telkou? Konkrétně mám doma TV zn. LG. Se samsungem to bylo vždy jednoduché, ale s iPhonem se mi to zatím nepodařilo.
Pokud existuje nějaké jednoduché řešení, budu rád, ale mám pocit, že tomu tak není.

U novějších modelů LG TV by to mělo jít bezdrátově přes funkci Smart Share, u starších typů (co si pamatuji) to bylo přes apku LG TV Plu‪s‬ ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 16. 2. 2021 15:57

Zdravím.
Nevím, zda tu už tento dotaz byl. Položím-li iPhona 12 na nějakou čipovou kartu (máme firemní na otevírání dveří, výdej obědů atd.), může dojít k jejímu poškození (vlivem magnetu, co má v sobě)? Vím že se prodává jako příslušenství kožená kapsička na karty a že ta je odstíněná.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 16. 2. 2021 17:31

Credit cards, while also containing a magnetic strip, are more durable and therefore won’t be negatively affected.


Zdroj: https://www.cultofmac.com/726196/iphone ... ur-pocket/

Kreditky by měly být OK, nevím jak čipové karty, ale ty budou mít taky spíše nějaký tenký pásek. :hm
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 16. 2. 2021 19:38

Pres fci Smart Share to prave nejde. Mame starsi typ TV. Model: 55LB670V-ZA.
A co se tyce tech app od LG, tak to jsou jen dalkove ovladace. Obsah neni mozne pres ne sdilet.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 16. 2. 2021 22:15

ferokulda píše:Zdravím.
Nevím, zda tu už tento dotaz byl. Položím-li iPhona 12 na nějakou čipovou kartu (máme firemní na otevírání dveří, výdej obědů atd.), může dojít k jejímu poškození (vlivem magnetu, co má v sobě)? Vím že se prodává jako příslušenství kožená kapsička na karty a že ta je odstíněná.


100% muze a zalezi na typu karty. A neni to ani tak magnetem(i kdyz muze) ale hlavne tim co telefon "vyzaruje" - telefony obecne...neni to vec iPhonu.
Ale pokud mas "strach" o magnet tak bych se asi zeptal nekoho kdo tu kartu vydava/dela jestli zrovna ten muze byt problem :-)

V hodne hotelech na to upozornujou ze kdyz das kartu nekde kde mas telefon tak se znici/zablokuje...uz se mi to parkrat stalo :-D

Jinak k smartsharu atd. Mam LG CX a s iPhonem 12 mini to slo uplne v pohode pres to co ma iPhone v sobe.
Ale tak LG CX je celkem nova televize.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 2. 2021 11:14

Pánové, mám další dotaz. U Airpodů mi jedno sluchátko vydrží zhruba polovinu. Po 2h poslechu je jedno sluchátko na 53% a to druhé už kolem 3%. Budu tedy muset reklamovat, ale jak je to s vyřízením reklamace? Vymění v iWantu nebo iStylu hned na prodejně a nebo to nějaký čas trvá?

P.S. nakonec jsem stejně Airpods 2 vyměnil za Airpods PRO. Nedbal jsem rad, udělal si to po svém a pak jsem litoval :roll:
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 2. 2021 11:23

Co třeba tam zavolat a zeptat se, než sem psát každou blbost a pak čekat násobně déle na nefundovanou odpověď.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 2. 2021 11:29

Děkuji za velmi relevantní odpověď ... Volal jsem do své pobočky iWantu, tam mi bylo řečeno, že na vyřízení reklamace je zákonných 30 dnů. Avšak vím, že i co se týče stejné firmy, fungují různé pobočky jinak, vše je to o lidech. Už mnohokrát jsem něco řešil na jedné pobočce kde to byl problém a na jiné pobočce naopak. Pokud ti ten dotaz vadí, příště ho můžeš přehlédnout.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 18. 2. 2021 11:36

Už umí iPhone 12 DualSIM a 5G současně? Vím, že u Snapdragonu 865 je to HW problém https://mobilmania.zive.cz/clanky/snapd ... fault.aspx, ale u iPhone 12 by omezení mělo být jenom SW a prý bude v dalších verzích FW odstraněno.

Edit: Takže ještě neumí, ale už brzo umět bude: https://www.letemsvetemapplem.eu/2021/02/02/5g-na-iphonech-12-se-docka-s-prichodem-ios-14-5-dlouho-ocekavaneho-vylepseni/
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 2. 2021 14:12

DirtyKing píše:Děkuji za velmi relevantní odpověď ... Volal jsem do své pobočky iWantu, tam mi bylo řečeno, že na vyřízení reklamace je zákonných 30 dnů. Avšak vím, že i co se týče stejné firmy, fungují různé pobočky jinak, vše je to o lidech. Už mnohokrát jsem něco řešil na jedné pobočce kde to byl problém a na jiné pobočce naopak. Pokud ti ten dotaz vadí, příště ho můžeš přehlédnout.


Nevím, co čekáš? Podle zákona mají na řešení reklamace 30 dní, pokud nebyly sluchátka koupeny na IČO.
Tos jako čekal, že tam napochoduješ a hned dostaneš sluchátka nová? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 18. 2. 2021 18:09

Je přeci zákazník Apple.
Takže minimálně očekával, že jakmile položí telefon, tak k němu poslíček vyrazí s novými sluchátky :D
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 2. 2021 21:26

Ano, u Samsung sluchátek to tak bylo. V rámci jednoho dne posouzeno a vyměněno. Divné, co? Očekával jsem, že Apple to bude mit podobně. Ale chápu, že takový prozákaznický přístup je asi nad tvé chápání.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 2. 2021 22:28

Ano, když má technik čas a jde o triviální závadu na diagnostiku, proč ne.
Nad mé chápání je to, cpát kdejakou blbost do diskuzí a čekat hodiny na odpověď, když si to můžeš sám zjistit hned.
Naposledy upravil Loader dne 19. 2. 2021 12:10, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněny nadávky.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků