Přechod z Androidu na iPhone

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 16. 1. 2021 08:36

1) Ano lze, ale nepouzivam. Appky jsou 100%.
2)Ano, lze. napr. https://apps.apple.com/us/app/fe-file-e ... d510282524
3) To jsem si hned odvykl, protoze je HW posuvnik na vypnuti vyzvaneni, ktery pouzivam radeji, nez patlani se v menu.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 16. 1. 2021 11:38

SerifJohn píše:3) To jsem si hned odvykl, protoze je HW posuvnik na vypnuti vyzvaneni, ktery pouzivam radeji, nez patlani se v menu.

A HW posuvník Ti zapne BT, vibrace nebo automaticky přepne profil podle tagu? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 16. 1. 2021 12:04

Ještě jeden dotaz jsem zapoměl. Je-li iPhone kupován u některého z operátorů, je iOS nějak brandován? Musí nové aktualizace iOS projít nejprve přes operátora, tedy vycházejí později než pro telefony z volného prodeje?
Ty vyzváněcí profily jsem myslel jak píše jege.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 16. 1. 2021 12:58

Ne, Apple tohle operátorům neumožňuje a veškeré aktualizace si řídí sám. Vycházejí ve stejný čas po celém světě. Občas servery nevydrží ten nápor, pokud jde třeba o velkou aktualizaci, kterou začnou stahovat všichni po světě, ale stačí pár hodin počkat a pak už to většinou proběhne.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 12:56

jege píše:
SerifJohn píše:3) To jsem si hned odvykl, protoze je HW posuvnik na vypnuti vyzvaneni, ktery pouzivam radeji, nez patlani se v menu.

A HW posuvník Ti zapne BT, vibrace nebo automaticky přepne profil podle tagu? :hm

Samozrejme ze ne. BT jsem nikdy nevypinal :hm A ani vibrace. Telefon kdyz je vypnute zvoneni a mam hodinky nevibruje. Uzivatelsky komfortni za me.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 28. 2. 2021 20:22

Zdravím.
Prosím o doporučení aplikací. Pokud možno aby byly kompletně v češtině, hezké uživatelské prostředí. Klidně mohou být placené.
- Aplikace pro skenování okolních WiFi sítí, ukázání jejich názvů (SSID) a na jakých kanálech vysílají. Na Androidu mám WiFi Analyzer.
- Aplikace pro nahrávání telefonních hovorů s jednoduchou obsluhou. Na Androidu mám Nahrávání hovorů - ACR. Nebo v iOS 14.4 je nějaká aplikace již vestavěná?

Díky.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2021 20:27

Zdarec,

zaujalo mě, že píšeš, že máš na Adroidu ACR - pro nahrávání hovorů.
Můj dotaz: a funguje to ? Páč u mně to nahrává pouze mne, ne druhou stranu. Můžeš poradit, jak to donutit, pokud nechci telefon rootnout, aby to nahrávalo ? Díky.
anonymni

Odeslat příspěvekod ferokulda 28. 2. 2021 22:20

Moše_yehudi: Mám totiž ještě Android 8, kde to nahrávání ještě funguje :-).
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2021 22:29

Omg, já mám od 2. února Android 10, k 8čce se tedy moc vracet nechci :D
A nedá se to nějaký sw/soft hackem ta funkce povolit, btw ? :D
anonymni

Odeslat příspěvekod ferokulda 28. 2. 2021 23:45

Nevím, ale myslím že ne, je to zakázané přímo v Androidu, poslední podporovaný byl Adroid 8.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 1. 3. 2021 05:35

V iOS podpora pro nahrávání hovorů taky není. Neexistuje appka, která by to spolehlivě obešla.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 1. 3. 2021 09:40

Starší mobily Huawei také podporují nativní nahrávání hovoru pomocí jednoduché instalace - osobně využívám na Mate 10 Pro (mám nyní Android 10) a nechci kvůli tomu ještě měnit.
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 3. 2021 09:54

Szantus: znamená to tedy, že nahrávání není "díky" novému Androidu ? :O Já mám Android 10 na LG K51S.
Čím to tedy, podle tebe je, že většině lidí to nenahrává? Víš, jak by se to dalo obchc@t? :D
anonymni

Odeslat příspěvekod Majkl 1. 3. 2021 11:49

Co se týče wifi analyzéru, schopně se mi, co jsem zkoušel, jeví tohle:
https://apps.apple.com/cz/app/network-a ... d562315041

Nezkoušel jsem přímo placenou verzi, protože pro mě to není úplně kritická; rozdíly jsou popsané tu:
https://support.netanalyzer.techet.net/ ... ro-version

S češtinou bych u takhle specifických aplikací vůbec nepočítal.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milbust 1. 3. 2021 15:07

Moše_yehudi píše:Omg, já mám od 2. února Android 10, k 8čce se tedy moc vracet nechci :D
A nedá se to nějaký sw/soft hackem ta funkce povolit, btw ? :D


U většiny Xiaomi lze nahrávání zprovoznit na jakémkoliv androidu nahráním CZ ROMky.
milbust
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků