OTG zařízení, které používáte ?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 3. 2021 23:57

Šalom, vespolek :-)

Napadlo mě založit téma, pro inspiraci, ohledně OTG, jestli nějaké OTG zařízení používáte a jaké ?
A popř. jak je využ(íváte)ijete v praxi.

Uvažuji, co praktické by se mi hodilo :lol:

Třeba, líbí se mi tenhle "rozbočovač" (i když zrovna není "za hubičku"):
https://www.coradia.cz/redukce/hlinikovy-fixed-hub-6in1-s-rozhranim-usb-c-pro-notebooky-a-tablety/

Nebo jsem našel s výstupy pro všechny karty, SD, micro atd.
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 3. 2021 07:53

Já mám k Samsungu Note 8 toto
https://a.aliexpress.com/_m0Don6F
Mám variantu s HDMI, VGA, 3x USB, čtečkou karet a RJ45 takže k mobilu připojím vlastně vše jak k PC, klávesnici, myš, monitor, USB nebo SD.
Funguje jak běžné zrcadlení plochy telefonu na monitoru tak režim Dex, kdy je z telefonu v podstatě PC s Androidem. Pozor, nepodporují to všechny telefony.
Když jsem kupoval, byla cena nižší, s využitím různých kuponů mě to stálo 22 dolarů.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 3. 2021 10:23

SanDisk Ultra Dual 128GB SDDDC2-128G-G46
https://www.mall.cz/usb-flash-disky/san ... 2-128g-g46
A jsem happy jak dva grepy. ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jostal 7. 3. 2021 10:41

@myšpulín Zkoušel jsi Dex spouštět přes VGA výstup a připojit v tomto režimu externí disk? Mám téměř stejný na cestě a bude ještě chvíli trvat, než to budu moct vyzkoušet. Chtěl bych se na jednoduché aplikace (internet, prohlížení fotek) zbavit klasického PC, když by to mohl nahradit telefon (S10e).
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 3. 2021 11:03

Díky všem za příspěvky :)
U toho San disku, jakou máš FAT tabulku ?
A na flash disku, jakou máte FAT?
Já používám Linux, tak jestli telefon načte flash disk s ext2-4 ? :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod hekrhy 7. 3. 2021 11:30

Já používám asi jen miniaturní čtečku microSD karet z ebay za pár korun. Tahám přes ni data z outdoor kamery. Třeba na prohlížení nebo odesílání fotek a videí přímo na lehátku na pláži je to fajn :-))
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 7. 3. 2021 15:47

Jsem velkým příznivcem kvalitního zvuku a svůj "druhý" mobil Galaxy S9 používám jako "multimediální centrum" (hudba Tidal, filmy Netlix přes datovou SIM DataMánie 100GB) atd. Na 400GB kartě mám solidní sbírku Hi-Res hudby (FLAC, WAV, DSD) a pomocí přehrávače USB Audio Player Pro ji v Bit-perfect režimu (kdy obchází audio ovladače Androidu) přes OTG kabel "tlačím" do USB DAC převodníků (mám jich na různé použití více). S mírnou nadsázkou si dovolím tvrdit, že přes OTG a kvalitní DAC jde z každého mobilu vydolovat špičkový zvuk na studiové úrovni a tím pádem mám "několikatisícový" přehrávač v kapse. Dále přes OTG připojuji malou externí kameru na kabelu jako endoskop a ještě DeX adaptér a oboustranný flash disk SanDisk (USB / USB-C), ale to už tu bylo zmíněné...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 3. 2021 13:30

jostal píše:@myšpulín Zkoušel jsi Dex spouštět přes VGA výstup a připojit v tomto režimu externí disk? Mám téměř stejný na cestě a bude ještě chvíli trvat, než to budu moct vyzkoušet. Chtěl bych se na jednoduché aplikace (internet, prohlížení fotek) zbavit klasického PC, když by to mohl nahradit telefon (S10e).

Připojovat externí disk jsem nezkoušel, jen flešku a ta funguje současně i s VGA, klávesnicí a myší.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 3. 2021 16:15

Moše_yehudi píše:...
Já používám Linux, tak jestli telefon načte flash disk s ext2-4 ? :hm

Tak si asi musím odpovědět sám :-]
Zde - https://www.quora.com/How-to-format-an-SD-card-as-exFAT-in-Android-without-a-PC
jsem našel explicitně napsané, že
...Android supports FAT32/Ext3/Ext4 file system. The latest smartphones support exFAT file system. ...
Může to nějaký Linuxák když tak potvrdit ? ;-) Jde mi o ext4, jelikož používám výhradně Linux.
Díky !

Jinak skoro všude píšou, že ať se flash disk formátuje na FAT32 :shock: To je ale pěkná kravina, dyť pak nemůžeš na disk šoupnout větší soubor než 4 GB :roll:
anonymni

Odeslat příspěvekod hekrhy 8. 3. 2021 17:22

Ze srandy jsem to zkoušel a s ext4 mi to flashku nevezme a nenačte, jen nabízí, že ji naformátuje.
Ale bez problému jede s ext2 a dokonce i NTFS, jak čtení, tak i zápis.
Mobil je Xiaomi Mi9T s Androidem 10.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 3. 2021 17:30

Takže ext2 v poho ? Někdo mi ještě radil, prý F2FS, o něm jsem tedy nikdy ani neslyšel :lol: Netuším, jak jej na flash disk naformátovat...
Zkusím tedy ten ext2, přinejhorším exFAT, ten by měl jet všude i v Mac-u...
Díky za info ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod hekrhy 8. 3. 2021 17:37

ext2 v pohodě, ale ext4 nejde a dokonce to nenačte ani exFAT, který jsem teď zkoušel... to snad museli soudruzi z Xiaomi tu podporu záměrně vypreparovat nebo vypnout.

//edit:
A vtipné je, že na starém Redmi Note3 s Androidem 6 mi exFAT funguje, ale pro změnu zase nejde NTFS (ext4 taky ne) :-))
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 3. 2021 17:53

Mně to zas nejde přečíst obsah v CLI :lol:
Naštěstí (? nebo spíš proto, že jsem pořád linux lama :D) mám KDE na Debianu a v Dolphinu (KDE filemanager) jen kliknu na telefon LM-K510 (LG K51 S) a ten to "zázračně" načte v poho...
Musím vykoumat, jak to načíst v CLI, safra, safra... :oops:

-- 8. 3. 2021 19:51 --

Tak už se to povedlo načíst a operovat i v CLI :D
Ale byl to porod...
Info když tak zde - pozorně číst ! https://wiki.debian.org/mtp
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků