Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 3. 2021 11:33

@Mildax mám to doma vypsané. Ale stopro je to například Český servis. S těmi mám z více stran dobré zkušenosti.
Servis na Národce se trochu cukal a pak mě odkázali na osobní setkání, ale ještě jsem to tam neřešil.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod myscho123 2. 3. 2021 12:00

Ja som P30pro kúpil na iMobily.eu ako šedivku pravdepodobne niekde z Írska podľa nálepky na krabici za 13800 ešte v lete minulého roka (128GB verziu) a z reklamácie mám trošku obavy tiež, ale nikde inde nemali červenú verziu a tie dúhové sa mi nepáčili.

Jediné, čo pozorujem, že keď tu niekto napíše že vyšla nová aktualizácia, tak mne príde tak za mesiac. Teraz mám 10.1.0.201 ktorá mi prišla minulý týždeň.
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 3. 2021 13:25

Buď rád, mě ta 201 ani ještě nepřišla :-)
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod jege 2. 3. 2021 14:27

Tazz1 píše:Mám "šedivku EU", rozeslal jsem IMEI s dotazem po českých autorizovaných servisech a dobrá polovina mi odpověděla, že není problém řešit záruční opravy přímo skrze ně. Tak bych být některými tady neřešil bludy.

Bludy? Tak proč většina "šedých" prodejců má u popisu zboží nebo v obchodních podmínkách, že záruční reklamace má zákazník řešit jenom přímo přes ně? A proč u těchto firem vznikají problémy a různé konfliktní situace hlavně při reklamaci? Při prodeji zboží je to všechno v naprostém pořádku, ovšem když se začne řešit reklamace, tak je najednou bezchybný prodejce tatam. Samozřejmě čest výjimkám!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 3. 3. 2021 19:02

Uz dostava banda emu11 v CR.
Ja to dostal az po zkousce v podpora - dalsi - aktualizace.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 3. 2021 08:19

@jege tak ono stačí málo, trochu se dopředu informovat. Ale to by asi na tebe bylo moc složité, že? Zase tady jen píšeš nesmysly, na které není nikdo zvědavý. Ale co asi chtít od někoho, kdo tvrdil, že u P30 jsou Pro verze a Lite verze srovnatelné.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod jege 4. 3. 2021 11:14

@Tazz: Vypadá to, že jsem Ti šlápl na kuří oko a asi budeš s "šediváky" nějak spřízněn, ovšem fakta o reklamacích a špatné zkušenosti zákazníků mluví jasně. Sám píšeš, že 1/2 autorizovaných servisu by se šedivkou nemělo problém, což znamená, že 2. polovina by problém měla, nemluvě o tom, že při lámání chleba by všechno mohlo být jinak. Proč bych riskoval problémy kvůli úspoře pár tisíc, když v nějaké akci mohu mít stejný telefon za podobnou nebo i lepší cenu, viz. víkendová akce Huawei a P30 Pro 8/256 za 12.999 Kč!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 4. 3. 2021 14:16

Raději si přečti co píšeš. Proč riskovat úsporu pár tisíc, když můžeš mít to samé za stejnou? Trochu oxymoron, nemyslíš?
Ale ve stejném duchu, jako jsou tvá obecná vyjádření tady ty kuří oko.
Nicméně, abych předešel tvým dalším výlevům...při úspoře několika tisíc a kladné reakci autorizovaného servisu by na to asi přistoupil každý (samozřejmě až na tebe). Při stejné ceně si naopak každý asi koupí ofiko distribuci. Nicméně asi jsi sám pochopil (pokud dle výše uvedeného chápeš vlastní text), jednalo se v tomto případě o časově omezenou akci, se kterou asi těžko můžeš v obecné rovině argumentovat.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod jege 4. 3. 2021 16:41

Žádný orymoron tam není, myslím, že každý to pochopil a když nebudeš vynechávat části věty, které se Ti nehodí, tak to dává smysl!

Takže ještě jednou a pomalu pro hůře chápající- proč bych riskoval nákup telefonu u "šediváku", kde je třeba jenom o pár stokorun levnější, ale přitom riskuji problematickou případnou reklamaci, když v různých akcích mohu mít ten samý telefon za podobnou cenu, nebo občas i levněji, ale přitom neriskuji problémy se servisem? o<:)

Edit: P30 Pro 8/256 u iMobile.eu za 14.170 - 14.185 Kč, u Alzy za 15.999 Kč, celý prosinec, leden a únor CZ distribuce všude za 14.999 Kč , ve víkendové akci Huawei dokonce jenom za 12.999 Kč! 8-)
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myscho123 12. 3. 2021 15:42

Tak som sa cez aplikáciu Podpora konečne dostal k EMUI 11.0.0

Zmien som si všimol len pár, čakal som väčšiu revolúciu. Asi najpríjemnejšie prekvapila zmena vibrácie pri položení na nabíjačku, miesto dlhého vibrovania je to už len také ťuknutie, takže to večer neruší.

Druhá zmena ktorú som si všimol, je možnosť mať viac aplikácií v oknách, ale neviem kedy to využijem.
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovonel 12. 3. 2021 15:47

Přesně tak, taky mě včera přišla a změn je tam málo
Ovonel
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 12. 3. 2021 20:00

Souhlas. Nic, z ceho bych si sednul na zadek. Ktomu, ty nove veci, co tam jsou, nevyuziju snad nikdy. Plynulost je zcela stejna jak na emui 10. Baterie taky. Takze posun nevidim. Par zmen vzhledu, to je vse.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovonel 12. 3. 2021 20:10

hurec píše:Souhlas. Nic, z ceho bych si sednul na zadek. Ktomu, ty nove veci, co tam jsou, nevyuziju snad nikdy. Plynulost je zcela stejna jak na emui 10. Baterie taky. Takze posun nevidim. Par zmen vzhledu, to je vse.

Přesně tak �
Ovonel
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 3. 2021 17:50

A propo, mělo to dopad na nastavené motivy? Při tom malém počtu změn by to nemuselo mít vliv na kompatibilitu.

Jinak pfff! Bezpečnostní update mi sice přišel mezi prvními, ale update na EMUI 11 nikde (ani přes podporu). Snad to nebude jako s temným pozadím v mobilním facebooku (šíří se legendy, že někdo jej už má i na androidu...a prý se to vypouští várkách... :) )
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovonel 13. 3. 2021 17:52

Pan Kája píše:A propo, mělo to dopad na nastavené motivy? Při tom malém počtu změn by to nemuselo mít vliv na kompatibilitu.

Jinak pfff! Bezpečnostní update mi sice přišel mezi prvními, ale update na EMUI 11 nikde (ani přes podporu). Snad to nebude jako s temným pozadím v mobilním facebooku (šíří se legendy, že někdo jej už má i na androidu...a prý se to vypouští várkách... :) )

Na motivy to nemělo vliv
Ovonel
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků