OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tondaskater 19. 3. 2021 20:18

Máte někdo zkušenosti s reklamací telefonů u Alza.cz?

Nyní zkouším novou SIM Vodafone, možná to pomůže, ale jestli ne tak bych ho chtěl reklamovat na vadu.
Nelze se mě dovolat a to třeba 70% nedostupnost i když mám signál... Je to taková asi dost špatně odhalitelná "chyba/vada".
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 19. 3. 2021 20:42

open beta 8 vs stable co je lepší? nejsou v beta nějaký chyby? stable je lednová a beta už březen.

k.urva tak jsem dal open beta 8 a zmizela mi volba 5G. ve stable 11.0.4.4 jsem ji měl.. jinak mi přijde všechno stejný. až vyjde stable novej tak se vracím. já nevím co to jako má u oneplus znamenat, že serou na stable a vydávají nějaký nedodelany beta aktualizace?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 10:42

Aha, jakýho máš operátora? 5g je věc co bych fakt rád měl... Jinak u Bety žádnej zásadní rozdíl nepozoruju.
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 20. 3. 2021 10:58

mě 5g v Praze lítalo krásně, nemělo to žádný vliv na vydrž baterie atd.. jako pecka. sestavení 11.0.4.4, včera jsem tam dal open beta 8 a najednou mi tam ta možnost 5g zmizela, nerozumím tomu.. podle mě to šlo k horšímu. měl jsem. se na to *****.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 3. 2021 17:26

tondaskater píše:Nelze se mě dovolat a to třeba 70% nedostupnost i když mám signál... Je to taková asi dost špatně odhalitelná "chyba/vada".


A co druhý SIM slot? Mně nefungovaly SMS a už jsem byl fakt vzteklý, protože jsem vyzkoušel všechny rady plus jsem i obstaral novou SIM a nakonec jsem ze zoufalství dal SIMku do druhého slotu a od té doby všechno funguje.

cartee píše:až vyjde stable novej tak se vracím


A to ti fakt nevadí ten tovární reset při přechodu z beta na stable? Já když si instaluju nový mobil, tak než ho kompletně vyladím a přihlásím se do všech aplikací a nastavím vše, tak to mi prakticky zabere celý den. Zas takový fanda nejsem, aby to opakoval dobrovolně :D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tondaskater 20. 3. 2021 18:31

Už jsem to tu psal dříve... ani jeden slot nefunguje s Vodafonem, je to divný. No co asi tu reklamaci budu muset zkusit, snad to k něčemu bude.
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 19:30

cartee píše:mě 5g v Praze lítalo krásně, nemělo to žádný vliv na vydrž baterie atd.. jako pecka. sestavení 11.0.4.4, včera jsem tam dal open beta 8 a najednou mi tam ta možnost 5g zmizela, nerozumím tomu.. podle mě to šlo k horšímu. měl jsem. se na to *****.

Jaký operator, jestli 5g bude i pro vfcz, tak jdu na stable hned
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 20. 3. 2021 19:42

tmobile mám.. v Praze jede celkem slušně.

při nejhorším udělám reset no.. nedá se nic dělat..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mischell 20. 3. 2021 21:18

cartee píše:open beta 8 vs stable co je lepší? nejsou v beta nějaký chyby? stable je lednová a beta už březen.

k.urva tak jsem dal open beta 8 a zmizela mi volba 5G. ve stable 11.0.4.4 jsem ji měl.. jinak mi přijde všechno stejný. až vyjde stable novej tak se vracím. já nevím co to jako má u oneplus znamenat, že serou na stable a vydávají nějaký nedodelany beta aktualizace?


Oneplus má dva nezávislé kanály aktualizací. Jeden kanál je BETA, kde vycházejí aktualizace v měsíčním cyklu a testují se v něm opravy, nové funkce a další věci. Druhý kanál je STABLE, který má 2 měsíční cyklus vadávání aktualizací.
Další podstatný rozdíl je v tom, že BETA je postavená na globálním FW a neobsahuje tedy například všechny evropské profily pro 5G, atd...
Mischell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 22:59

No, take jsem obnovil stable, aktuálně mám 11.0.4.4 a 5g tam nemám... Ten Vodafone je snad zakletej (telefon je EU, kupován, v Alze)
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 09:14

jak jsi to obnovil? :-) je někde nějaký postup?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 3. 2021 09:47

Mně 5G zmizela po upgradu na Android 11. Při návratu zpět na 10 se mi tam 5G opět objevila, ale už si nepamatuju, jestli sama nebo jsem tomu musel pomoci, vím, že jsem využíval nějaké skryté menu v developer options. Ale netrápí mě to.

Pořád nevím, jak je na tom foťák v Android 10 vs 11, sice jsem krátce 11 měl, ale těch fotek jsem neudělal moc, abych to mohl posoudit... to by byl asi jediný důvod pro mě proč znovu tu 11 zkusit. V poslední době ani baterka v 10 není nic moc. Na ofiko fóru tvrdí, že v 11 se foťák zhoršil, ale tam je milion Indů, kteří píšou kolikrát nesmysly, v tom se nedá moc orientovat.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 10:19

já někde nějakej postup jak přejít zpět na stable? chci tam zpátky nahrát 11.0.4.4 nebo musím počkat na novější stable až vyjde teď v březnu a pustit to tam? protože když v oxygen updater chci zpátky nahrát 11.0.4.4 tak mi to napíše že mám teď open beta 8 novější a že teď aktuální stable je starší a že je to zakázaný.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 21. 3. 2021 11:15

Existuje přechodová downgrade verze s A10 a následně ti stáhne update na 11.0.4.4

https://forums.oneplus.com/threads/surv ... t-22068840

Ale zůstala mi tam volba 2G/3G/4G Automaticky bohužel, ani v A10 jsem tam 5G neměl
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 13:18

tak jsem zkusil ten postup na ten downgrade a stáhl se mi soubor s příponou zip.jar.
mám ten soubor přejmenovat tak aby na konci bylo jen zip? protože jsem to udělal, aktualizace ho našla a když jsem klikl na to tak mi to ukázalo že to nainstaluje a že mi to pak vymaže celý zařízení, tak nevím jestli je to správně.
cartee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků