Náhrada za HTC One M9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod toncekk 26. 6. 2021 20:22

Ahoj,
Po pěti letech jsem chtěl vyměnit už opravdu nevyhovující baterii v telefonu, ale vzhledem k tomu, že má pět let, přemýšlím i o novém telefonu.
Bohužel je HTC společnost ve věčných lovištích a mimo čínu, kterou nechci, mi nezbývá moc jiných voleb. Zajímá mě telefon, který mi vydrží dejme tomu opět těch pět let. Tzn nebude to plastový lowend.
Zatím mě zaujal asi nejvíc Google Pixel 5. Jaká je vlastně konkurence mimo čínu? Samsung, Sony? Možná Nokia? Existuje vůbec ještě nějaký jiný tradičnější výrobce?
Dík za tipy.
toncekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 26. 6. 2021 20:34

hrozně záleží, co od mobilu chceš, kolik na něj máš atd ... bez toho to tu bude jako na střelnici v noci :-)

Já třeba preferuji čisté a minimalistické systémy, takže já bych si koupil Pixel 5.

Samsung tady za 5 let nejspíš bude, ale u mobilní divize Sony bych si na to moc nevsadil.

Jinak existuje ještě jeden velice tradiční výrobce - Apple - a ten má podporu zdaleka nejlepší a nejdelší, pokud by tohle byla hlavní priorita.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod toncekk 26. 6. 2021 22:12

Jo, Apple nechci, na toho jsem zapomněl.
Já vystřídal jen dva telefony. HTC EVO a HTC M9, takže logicky bych normálně pokračoval topkou HTC asi 14 :-)
O Sony jsem měl vždycky názor, že dělají pěkné telefony, ale v okolí se kazily. Samsung a jeho prostředí mi moc nesedlo. Zapomněl jsem na LG, ale o jeho dlouhověkosti jsem taky nebyl nikdy moc přesvědčený.
Co mě zajímá? Kvalitní konstrukce, slušný foťák, ale není to hlavní požadavek. Hry nehraju, ale očekávám výkon, který mi zase těch pět let vydrží. Naopak jsem hodně zmlsaný nejlepšími reproduktory od HTC, protože si doma často pustím jako kulisu film nebo hudbu z mobilu (kde jsou časy mojí dokovací stanice pro HTC EVO..). Tenké rámečky mě nikdy nebraly, spíš mi vadily kvůli pevnému úchopu a mobil bude zase s největší pravděpodobností v pořádném armor krytu od Spigenu, takže barva a vzhled zad mě nezajímá.
Co bych musel oželet u Pixelu, 3.5mm jack, zvyknout si na USB-C, chybějící paměť(mám 32GB vnitřní a 128GB kartu, řeší částěčně předplacený Google disk)
Cenově jsem přemýšlel na 15t. Ale tam se vejdu jen s plastovým Pixelem 4a 5G, takže bych asi musel přitlačit ke třeba 20max.
toncekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 26. 6. 2021 22:40

Kolem 20K je

Asus ROG Phone 5
Asus Zenfone 8
Samsung Galaxy S21
Pixel 5

Podívejte se na parametry, recenze a uvidíte.

LG je už je mrtvola, bohužel.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 21. 7. 2021 08:45

Ja som takisto pouzival len HTC. Posledny bol U11. S obavami som presiel na iPhone Xs a dnes mam 12pro a uz by som nemenil. Vyskusaj, daj iPhone šancu.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 21. 7. 2021 15:59

Asus Zenfone 8, pokud tvrdě zavrhuješ iPhone. Případně ten Pixel, případně dodám ještě Note 20, ale ten je už na 20-21tisících. To už pak asi spíše ten S21.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod toncekk 10. 8. 2021 19:40

Mám nakoupené aplikace pro Android a iOS je pro mě hlavně příliš uzavřená platforma. O jejích kvalitách ale nepochybuju.
Nakonec jsem objednal Pixel 5 a doufám, že bude zase aspoň těch pět let sloužit.
Dík za názory.
toncekk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků