DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod kucera_zdenek 21. 7. 2021 07:38

já mám Teltonika RUT240, příjem signálu LTE je dobrý, wifi mi přijde slabší
kucera_zdenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 21. 7. 2021 08:03

Používám Huawei B535-232, koupil jsem loni zánovní za celkem 92€ na Amazon.de.
https://www.youtube.com/watch?v=7roidkOFgt4

(Původně jsem uvažoval o MikroTik RBD53G-5HacD2HnD-TC&EG12-EA, Chateau LTE12 kit, ale nějak jsem se neodvážil kvůli rozdílným prohlášením distributorů ohledně snadnosti uvedení do provozu v českých mobilních sítích; pokud někdo používáte v síti O2, pochlubte se, prosím.).
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod radim 21. 7. 2021 08:12

stubby píše:mobil pro vytváření hotspotu nemám, jaký router/modem byste mi doporučili na tuto simku?

díky


Záleží, jaký máš signál a vytíženost na místě, kde to chceš používat. Ale stejně člověk dopředu neví, kde se s tím kdy ocitne, takže bych určitě koupil modem Cat 6. Nové začínají na heuréce kolem 3000 Kč, je to darda, ale zase než se potom stále vztekat nad pomalým netem, tak se to určitě vyplatí. Najdi si typ, např. Huawei B525s-23a, a potom na bazaru to koupíš i za třetinu ceny nového.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik3 21. 7. 2021 08:19

Chceš-li to mít na doma, kup modem do zásuvky. Na bazosi jsou jich desitky a je jedno, jestli je od operátora či ne. https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... t&kitx=ano
Pokud to chceš na cesty, tak kup modem na baterku. Je to malá krabička, která se lehce schova s svoji práci udělá. Opět bych se podíval na bazosi.

-- 21. 7. 2021 09:34 --

takže bych určitě koupil modem Cat 6

Já bych tak striktní ohledně LTE katergorie nebyl. Dokonce i cat3 (např. Huawei B3000) udělá svoji práci dobře.
Pochopitelně záleží na tom, co chce člověk s internetem dělat.
Existuje nějaká killer aplikace, která potřebuje víc než 10Mbs?
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod radim 21. 7. 2021 08:46

Ano, udělá práci dobře, pokud máš dobrý signál a málo vytíženou BTS. Ale o tom je celý můj příspěvek - člověk neví, kdy se s tím modemem ocitne se slabým signálem a/nebo vytíženou BTS. Takže radši myslet dopředu, než teď ušetřit pár stovek a potom tomu zbytečně věnovat další čas, úsilí, peníze a nervy. Přesně tento styl "ále, to (zatím) stačí", se mi už v životě tolikrát vymstil, že už vždy radši volím overkill - což se mi naopak už mnohokrát vyplatilo. Ale tím si asi musí projít každý sám, než uzná, že v danou chvíli nejlevnější řešení skoro vždy přinese problémy v budoucnu.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 21. 7. 2021 20:26

m.man píše:Objednáno ve čtvrtek odpoledne a dnes mi Wedo doručilo zásilku.


Jsem na tom stejně. Dnes doručeno.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod stubby 21. 7. 2021 20:36

díky za rady ohledně modemu.

já objednával v pátek ráno, dnes doručeno firmou WEDO. bez problému. čas mezi 10-13, řidič volal v 10:30.
Takže dobrá zkušenost. Je to ale vždy a pouze o lidech. wedo doručovalo již několikrát a vždy OK. město Hradec Králové.
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 21. 7. 2021 21:26

Cas jsem mel stejny, volal pred pul druhou :) Obrovska obalka s malo simkou. Nevim proc to nejde poslat postou.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 21. 7. 2021 22:14

Ve věci modemu, nejdřív jsem na chalupě s touto simkou používal USB modem, ale pak jsem na půdu umístil TPLink TLMR100, místo dodaných antén připojil ziskové externí, umístěné až na nejvyšší trám pod střechou, takže příjem LTE silný jak prase. Modem na půdě vysílá wifi, pokrývající chalupu i celou zahradu a navíc z něj z půdy svedeny dolů 2 LAN kabely, jeden do pracovny ke stolnímu kompu a druhý do obýváku do smart TV kvůli příjmu IPTV.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 22. 7. 2021 05:50

Borci nějaký 5G modem na baterku do kapsy asi ještě není že ? Nebo už někdo nějaký má ?
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 7. 2021 06:42

Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Ti2sto 22. 7. 2021 06:49

P3p3k píše:Cas jsem mel stejny, volal pred pul druhou :) Obrovska obalka s malo simkou. Nevim proc to nejde poslat postou.


Těžko říct. Třeba se nechce O2 spoléhat na Poštu, se kterou má spousta lidí problémy. A nebo třeba jen WEDO a O2 uzavřeli nějaký super deal ....
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 22. 7. 2021 07:33

Nagant píše:Možná tohle:
https://www.czc.cz/d-link-dwr-2101/3118 ... XkQAvD_BwE
Ale cena je hrozná.

jj, hroznější než hrozná :shock: , dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 22. 7. 2021 09:09

Tak to je levnější Samsung A52 5G a ještě je vodě odolný a mobil navíc. Ten modem je úplně mimo s cenou.

Jinak na spoluvlastnictví WE DO se myslím podílel i Kellner, takže patří do jeho skupiny jako O2. Tak asi proto ta spolupráce O2 a WE do?
lumík930
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků