OnePlus Nord 2 5G - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Slik 28. 8. 2021 08:41

Zaujímavé. Tak to bude zrejme prvé OnePlus ktoré to vie.
Slik
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 28. 8. 2021 18:30

Je to tím, že prostředí v Nordu 2 se sice stále jmenuje Oxygen OS, ale je to poprvé kdy přebírá některé funkce z Color OS. A jednou tou změnou je právě i vzhled a prostředí fotoaparátu. Jsou tam i nějaké další prvky ale není toho moc.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 30. 8. 2021 08:01

Dorazila aktualizace DN2103_11_A.10

- zlepšuje stabilitu systému
- optimalizace PUBG a ostatních her ve spotřebě energie
- opraven problém s odemčením obličejem
- bezpečnostní aktualizace za srpen
- vylepšena stabilita aplikace fotoaparátu

velikost 239MB
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod Vety.1943 8. 9. 2021 20:14

Ahoj všem, vybírám velikost uložiště Nordu a nevím, zda vzít "slabší" variantu, anebo tu "silnější". Proto by mě zajímalo, kolik MB má přibližně jedna fotka vyfocená Nordem 2? Popřípadě, pokud byste měli info jak velká je 1 minuta natočená ve 4K a FullHD, budu moc rád, díky! :-)
Vety.1943
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slik 9. 9. 2021 10:03

Foto 16:9 má 1,85MB
Video 1min. FHD má 145MB a 4K má 360MB
Dajú sa nejako odinštalovať / vypnúť aplikácie ktoré normálne nejdú? Napr Google, Google filmy. U Xiaomi je na to špeciálna aplikácia.
Slik
Junior

Odeslat příspěvekod monter 9. 9. 2021 10:06

Ber 256GB ...paměti není nikdy dost...nezapomeň , že SD tam nemáš...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2021 05:08

anonymni

Odeslat příspěvekod Diferenciall 14. 9. 2021 08:39

Ahoj. Přešel jsem na Nord2 ze Samsungu Galaxy S21+ a s telefonem jsem úplně spokojen, co se fotek a uživatelského zážitku týče. Mám ale dva problémy:
1) Když odpojím telefon od Android auto, tak se displej přepne do 60hz režimu a nejde to vrátit do 90hz - pomůže až restart
2) kdyz připojím xbox ovladač pres bluetooth, tak se brutálně zpomalí WiFi a na stadii nebo v Xbox gamepass jsou potom hry samozrejme nehratelné, kdyz se vubec spustí
Nemate prosím s temito problemy někdo zkušenost?
Nerad bych telefon vracel, protože Oneplus je asi jediná značka, která mi vyhovuje po tolika stránkách a k Samsungu se vracet moc nechci. Díky
Diferenciall
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 14. 9. 2021 21:14

Diferenciall: Ahoj, můžu se zeptat proč si přecházel z S21+ na Norda 2, na první pohled se to může zdát jako downgrade.
Co se připojení k Android auto týče, zdá se, že je to zatím problémová věc ve spojení s procesory Dimensity. Psal to už kolega na první stránce u slabšího procesoru a našel jsem to i na foru OnePlus. Tam měl dokonce problém vůbec s připojením. https://forums.oneplus.com/threads/onep ... n.1481938/
Doufejme že na těch problémech OnePlus zapracuje a opraví to v nějaké budoucí aktualizaci.
S připojením bluetooth ovladače nemám zkušenost.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 14. 9. 2021 21:28

njn, takže jsem měl s Dimensity pravdu :). S tím ovladačem bude nejlepší řešení použít wifi na 5GHz, aby se nerušila wifi s BT na 2,4GHz. Já jsem vyměnil Samsung A52 za Nord N10 a velká spokojenost.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Diferenciall 15. 9. 2021 07:40

V létě jsem po roce přesedlal z Oneplus 8 na Galaxy S21+, ale prostě to není ono a právě Nord2 mě zaujal, tak jsem do něj šel. Až na tyhle problémy mi úplně vyhovuje, ale bohužel jsou to pro mě problémy celkem zásadní. Teď jsrm v kontaktu s podporou Oneplus, tak uvidím, jestli s tím v krátké době něco udělají. Pokud ne, tak zkusim třeba Oneplus 9. Tam je Snapdragon, tak by to mohlo bejt v pohodě
Diferenciall
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 15. 9. 2021 08:58

ikdyž se to tady nebude líbit, ale pokud máš telefon na zevlení, tak klidně mediatek, pokud ale potřebuješ i pracovat a používat android auto, připojovat bezdrátově periferie, promítat obrazovky atp., tak jedině snapdragon. Tenhle problém s AA a dimensity nebude mít jen tak rychle řešení https://forums.oneplus.com/threads/scre ... e.1483797/
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dawy2 25. 9. 2021 11:13

Přešel jsem na Nord 2 ku ze Šaomi a mám jeden pro mně dost velký problém se kterým si nějak nedokáži poradit a pokud by se někdo našel kdo by mi s tím dokázal pomoc?
Nevím jestli mám něco špatně v nastavení, ale nedokáži spustit v aplikaci onlajnovku Grepolis. Pomůže mi někdo s tím?
Dawy2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 25. 9. 2021 15:16

Dawy2 píše:Nevím jestli mám něco špatně v nastavení, ale nedokáži spustit v aplikaci onlajnovku Grepolis. Pomůže mi někdo s tím?


Jaký s tím máš konkrétně problém? Zkoušel jsem hru Grepolis nainstalovat a běží v pořádku.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod Dawy2 25. 9. 2021 16:45

Tak už je vyřešeno. Vzal jsem to přes reset zařízení, tovární nastavení a podruhé jsem už nepřenášel aplikace ze starého founu a přeskočil jsem to. Nová instalace Grepolisu a už to funguje. Možná, že při prvním přenosu došlo k nějakému poškození, kdo ví.
Te´d mě čekají instalace zbývajících aplikaci do Nordu. A chodí mi už i notifikace. Snad zase něco nepodělám. )))
Dawy2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků