iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loader 14. 11. 2021 12:30

Dělám v telcu a mohu potvrdit, byť velmi zjednodušeně, že chyba je na straně Apple a tím pádem se musí každý operátor u nás přizpůsobit. Vodafone to již vychytal, T-Mobile ne. Řeší to vždy operátor s daným vendorem (Huawei, Ericsson, atd.)

O problému TM a dual-SIM setupu u iPhonů se ví a řeší se to.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod susm4n 14. 11. 2021 13:38

Můžete prosím sem dát info až to bude vyřešeno. Tohle asi nevypadá ,že by to vyřešila jen nějaká aktualizace ze strany apple (15.2?) ale asi i něco na straně tmobile.
Nerad bych si znovu aktivoval esim a pak zase znovu běžel na pobočku pro plastovou sim ,když to bude zlobit.
susm4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bozanov 14. 11. 2021 14:00

Dobrý den, máte někdo zkušenost, že 5G na,IP13mini svítí a na IP12mini ne...Toto se stává v některých oblastech. Děkuji za případné reakce. ( 5G mám zapnuto a vlastním e-sim...Děkuji....�
bozanov
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 14. 11. 2021 14:47

susm4n: Napíšu, nebojte :)

bozanov: Jaký operátor? iPhony 12 podporují o něco méně bandů určené pro 5G. Je možné, že iP 13 prostě chytá band, který dvanáctka chytit prostě nemůže.

Abych také přispěl do téhle zajímavé diskuze: mám iP13 Pro, e-SIM T-Mobile a fyzickou Vodafone a všechno šlape. Bohužel iP12 již nemohu vyzkoušet.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bozanov 14. 11. 2021 14:50

Loader píše:bozanov: Jaký operátor?


Jedná se o T-Mobile...Díky...
bozanov
Junior

Odeslat příspěvekod mberd 17. 11. 2021 20:06

Právě vyšel update iOS 15.1.1, kde píšou, že to řeší možné výpadky hovoru.
mberd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pikropikro 23. 11. 2021 06:33

Ahoj lidi. Shanel jsem novy telefon. Rozhodoval jsem se mezi S21 Ultra a S21. Vcera jsem nejprve objednal prave tu Ultru, ale pak jsem videl, za kolik ted prodavaji nebo na kolik se slevovym kodem vychazi iP 12 Pro a tak jsem objednal i ten. Vyzkousim oba a jeden su vyberu. Meli by jste pro me nejake rady, co si vyzkouset, na co si dat pozor? iOS jakz takz znam, mel jsem iPhone parkrat v ruce na par dnu.
Nejdulezitejsi jsou pro me fotoaparaty! Zbytek je u mobilu asi jedno, internet, emaily, whatsapp nebo Youtube jede v pohode na obou. Nejlepsi by bylo, kdyby zde byl nekdo, kdo ma zkusebosti s obema modely. Diky vsem.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 23. 11. 2021 10:33

Upřímně, už to ani není o samotném telefonu (jeho OS), ale spíš o tom, co je kolem něj. Takže bych se spíš zaměřil na to, jak jednotlivé kousky zapadají s tvým elektro-systémem a behaviorálním systémem.

Pokud je to zanedbatelný rozdíl, neřešil bych a koupil to, co se ti líbí. Pokud telefony měníš po roce, je to vlastně jedno..

Btw. fotoaparáty jsou zrovna jedno, vyfotíš pár stovek fotek na oba a uvidíš, co ti lépe sedí. Ale třeba ten e-mail.. pokud máš GMail, prakticky jsi odkázán na GMail appku, protože v integrované appce Mail nefungují správně push notifikace.. just sayin. U fotek záleží co s nima potom děláš. Export do lightroomu (takže chceš fotit RAW, třeba přes Halide na iOS), nebo na to budeš vždycky koukat jenom na tom OLED displeji?

Je toho prostě hodně..

A trošku osobní názor: klávesnice iOS je i po letech pořád strašná. Predikce CZ jazyka funguje pouze u CZ regionu, ale já mám EN region a tak se s tím mohu rozloučit - i přesto jsou některé opravy textu úplně mimo. Na Androidu používám léta Google Keyboard a ta je opravdu skvělá.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 23. 11. 2021 12:12

V nastaveni push notifikace misto automaticky, zkus co 15minut, takhle mi to s gmailem funguje.
Btw fotoaparaty vidim 50:50.
Za pekneho pocasi ti vyfoti pekne i mobil za 5000kc. Ale zoom umi s21U a fotky s detma v byte umi lepe iphone. Jinak dle meho s21U ma lepsi vydrz, coz se tez hodi.
Uvidis sam. Dle meho iOS a nove androidy jsou dost vyrovnane.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pikropikro 23. 11. 2021 12:36

Panove diky za informace. Snad budu mit stastnou ruku a zvolim spravne, aby mi mobil nejaky rok vydrzel a byl jsem s nim spokojeny.
Male deti uz nemame, ale i v interieru delam dost fotek. Stejne tak i venku. A v obou prostredich jak ve dne, tak i za horsich podminek. Proste vsehochut a dost casto. Videa sice natacim mene, ale zase ne jen obcas.
Ultra by byla naprosto jednoznacna volba, kdyby byla ve velikosti klasicke S21 nebo ip 12 Pro.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod ondrejlo 23. 11. 2021 12:37

susm4n píše:Stejný problém s vypadáváním hovorů po 30s - 1 min:
Můj setup: iPhone 13 PRO, T-Mobile esim + fyzická sim O2
T-Mobile tvrdí ,že je problém u Apple a mělo by být opraveno v půlce prosince.
Zatím mi teda dali zpátky fyzickou sim se kterou hovory nevypadávají.
Bohužel u O2 si nemůžu aktivovat esim (služební tarif).


Měl jsem stejný problém na iP12 a vyřešila ho aktualizace 15.1.1, od té doby je klid. (eSIM mám soukromou T-M a SIM mám firemní O2).
ondrejlo
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 25. 11. 2021 14:19

Teď nevím, kde to hodit, jestli sem nebo k Samsungu. Tak to dám raději na obě vlákna, třeba se tu bude někomu hodit a snad to nebude vadit.
Mám nyní nově S21 Ultra a iP12 Pro. Za pár dní se rozhodnu, který si nechám. Prozatím mám pár poznámek...
Co se týče velikosti a váhy, tak jednoznačně iP. Když používám iP a pak vemu do ruky Ultru, jako bych položil polystyren a vzal do ruky cihlu.
Fotoaparáty - oba prakticky stejné. Zde není třeba vůbec polemizovat. iP sice nemá ten pověstný zoom, ale jinak je to prašť jako uhoď, spíše je to skutečně o tom, co se komu více líbí - barevnost, světlo a stíny a podobně.
Displej - podle mě lepší u Ultry. Má podstatně lepší bílou barvu a celkově lepší podání barev. Mám sice zapnuto QWHD a 120 Hz, ale bavím se čistě o pohledu na displej třeba i bez pohybu, kdy je zobrazen jen text nebo ikony na displeji.
Android/iOS - tam to pro mě není zas tak velký problém, i když jsem raději, pokud mám možnost hodit do telefonu z PC cokoli a hlavně kdekoli, kde nemají možnost připojit iP.
Stabilita, jednoznačně iOS. Nikdy se nic neseká, není potřeba nikdy nic restartovat, mazat mezipamět, chache a ja nevím co ještě.
Smartview - zde samozřejmě jedině Ultra.
Taky USB-C, jelikož pak když někam jedem, tak nemusím brát více kabelů.
Magsafe - samozřejmě velká výhoda iP.
Podpora - zde je to jasně iP, který má podporu prostě nejdelší.
U iP mi zase schází Always on Displej.
Face ID je skvělá věc, ale kombinace s otiskem by byla dokonalá, zase samsung nemá Face ID, takže taky není dokonalý.

Nooo, zatím po dvou dnech stále nevím. Ještě pár dnů počkám, budu přehazovat SIMku podle nálady a nakonec se rozhodnu. I když bych asi možná trošku raději Android, tak ta velikost a váha je u Ultry prostě už přes čáru, takže váha a velikost bude hrát velmi významnou roli při rozhodování.

Ale třeba mi zde ještě někdo dá další argumenty a rady, které mi pomohou se rozhodnout.
Naposledy upravil pikropikro dne 25. 11. 2021 16:18, celkově upraveno 2
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 25. 11. 2021 15:18

a co ty fotky zvířat nebo dětí v interiéru při horším, příp. umělém světle, si vedou telefony jak?
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pikropikro 25. 11. 2021 16:14

Děti už máme velké a psy jen venku na zahradě u domu :D
Ale díky za to, ještě se zaměřím i na více fotek v interiéru.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 25. 11. 2021 20:36

to byl příklad, děti a zvířata, ale myslel jsem pohybující se předměty, postavy. dejme stranou principy fotografie jako čas, citlivost a clona, protože v případě telefonů jde pouze a jenom o sw zpracování a do exifu si může nalhat co chce. vím přesně jak srovnání dopadne.
vormen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků