iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drive18 25. 5. 2023 11:25

Skus si kazdy rok kupit novy mobil o velkosti mini a odladenosti systemu za 3,5 tisic po dobu 5 let.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 25. 5. 2023 17:06

To sdělení jsem nějak nepochopil
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 25. 5. 2023 19:31

Třeba mne dodnes mrzí, že jsem loni koupil klasickou 13 a ne mini. Ty rozměry jsou opravdu unikátní.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 25. 5. 2023 20:02

13mini jsem používal asi 2 měsíce a velikostí, vydrží na baterii s ohledem opět na jeho velikost a celkovým výkonem a foto-vykonem (zejména u videa) nemá ten mobil ke konkurenci.
Scházelo mi u něj málo a nechal bych si ho.

-- 25. 5. 2023 21:05 --

Hlava píše:To sdělení jsem nějak nepochopil

Já mám za to, ze to bylo myšleno tak, že 13mini nemá konkurenci a po rozpočítání jeho prodejní ceny na 5 let životnosti si prostě nic jiného nemáš šanci pořídit. Ale třeba se pletu, nevidím do hlavy vkladatelů tohoto příspěvku.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Hlava 26. 5. 2023 04:17

Však já něspekuluju jestli 13 mini jo nebo ne. Nemám rád velké telefony, a 13 mini je aktuálně ten nejmenší z nejmenších (to se mi na Apple nelíbí, že už malé telefony opouští). Spíš mě zaráží, co už jsem psal. Že z těch starších modelů je pomalu jeden z nejdražších.

Jinak jsem aktuálně využil nabídky T-Mobile, kdy mi jej na 23 splátek rozpočítají bez navýšení do vyúčtování.
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 26. 5. 2023 07:21

Já mám za to, ze to bylo myšleno tak, že 13mini nemá konkurenci a po rozpočítání jeho prodejní ceny na 5 let životnosti si prostě nic jiného nemáš šanci pořídit.

Presne tak som to myslel a ty Domin7 si to pochopil na prvu dobru!
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 6. 2023 07:59

Zdravím forum. Řeším na svém iPhonu 13Pro kupovaný loni na mp jako nový telefon zajímavý problém s klávesnicí, který jsem zkoušel řešit i na oficiálním Appleforum, ale evidentně mi nikdo není schopný jakkoliv poradit. Jednoduše řečeno od zakoupení přístroje se mi občas stane, že se klávesnice sama od sebe náhle během psaní přesune do levého “onehand” módu a to zcela náhodně, občas dvakrát během dne, občas dvakrát během týdne, občas ani ne jednou za měsíc. Na tuto funkci neexistuje žádné gesto, většinou se tak stane po stisknutí nějaké klávesy na klávesnici během psaní. Mezi telefony nejsem nový, samozřejmě jsem tuto funkci vypnul přímo v nastavení, jinak je potřeba tuto funkci aktivovat dvěma kroky přes smajlíka v levé dolní části klávesnice. Veškeré možnosti nechtěných dotyků jsou vyloučené. Od začátku každým updatem doufám, Že problém přestane, ale zatím se tak nestalo a evidentně jsem jediný, kdo se s tím setkal. Nyní je telefon čerstvě po formátu a problém se vyskytuje dále. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Je to u telefonu za 38 000 celkem otravná piha na kráse, úplně jakoby se mi ten telefon občas tímto vysmíval. Kdo přijde na řešení, toho označím za největšího experta historie. Naprostou většinu času komunikují přes signál a přes WhatsApp a v těchto dvou aplikacích tento problém přesně pozoruji. Hodně bizarní bug. Pro úplnost přidávám i odkaz na official apple vlákno: https://discussions.apple.com/thread/254899813
Přílohy
IMG_1026.jpeg
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 6. 2023 08:10

nepomohlo by obnovit tovární nastavení?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 6. 2023 13:38

Děkuju, ale stačí číst. Píšu, že telefon je čerstvě po formátu a přesto problém pokračuje.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 9. 6. 2023 14:20

Po čistém formátu? Bez obnovy z iCloudu? Tak to totiž zřejmě bylo myšleno.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 9. 6. 2023 15:12

Ta klávesnice je od Apple nebo nějaká doinstalovana?
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 6. 2023 15:22

Děkuju za reakce, klávesnice je samozřejmě originál a bylo to teď po továrku a následné obnově z icloudu. Přemýšlím skočit s tím někam do servisu jestli by mohli udělat třeba nějakou diagnostiku, co myslíte? Dělat továrko a neudělat obnovu ze zálohy se mi úplně nechce, to je na celý den s nejistým výsledkem a nedává to žádný smysl, používat ten telefon s tím že nemůžu použít obnovu, aby se pak nezačla posouvat klávesnice, to není řešením situace.
Naposledy upravil JamesLurk dne 9. 6. 2023 18:34, celkově upraveno 1
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 9. 6. 2023 15:42

Nějaký zhoršený dotyk v tom místě nepozorujes?
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 6. 2023 16:33

Nepozoruji žádné doprovodné projevy. Nejhorší je že kdybych se stavil do servisu tak s podobnou závadu tam budu za blbce protože samozřejmě to není moc jak ukázat, leda screenshoty. :D Ale nevím co všechno jsou schopný v realu zjistit. Třeba jsou schopný ten software nějak přehrát natvrdo nebo to nějak zdiagnostikovat.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 9. 6. 2023 18:59

Takže na nic jsi nepřišel sám, na nic jsi nepřišel ani tady, na nic jsi nepřišel na zahraničních fórech a měl bys být za blbce, když zajdeš někam do istoru?!
Trošku nechápu ten stud a bojácnost se zeptat někoho školeného na něco, co běžný člověk standartní cestou nevyřešil!?
Když máš pocit, že budeš za blbce a nebo se bojíš jen něčeho, co ani snad nepřijde, tak se nauč žít s klávesnicí u kraje obrazovky!
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků