Edge od T-mobile, rychlost

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod money1m 28. 11. 2005 05:39

[quote="Peřinka";Ale vite co je zajimavy? Ja sem z usti nad Labem a kdyz poslu sms na 4616 - EDGE tak mi to napise ze tu edge je, ale na DSL mi to ukazuje neco kolem 50kbps, takze uplny prd a kdyz stahuju tak to nejede vic jak 5,6KB/s takze tomu nerozumim. A kdyz zavolam na T-Mobile tak mi reknou ze je to zavisly na poctu pripojenejch lidi, ale uz mi nedokazou vysvetlit to, ze je rychlost stejna ve 12:00AM i ve 12:00PM a je jedno jestli v pondeli, nebo sobotu. Proste tomuhle rikaj edge, ja tomu rikam pekna zlodejina. Jo a na modem mi to nikdo nesvede. Mam Siemens ES 75 a to je dle myho zatim to nej na trhu co muzu na GPRS (trida 12) a EDGE (trida hodne) mit. Signal mam plnej a na tech jejich mapach jsem zakreslenej ve fialovym. Tak uz fakt nevim...... :( A kdyby chtel nekdo chytracit tak, nejsem pripojenej pres COMku, ale pres USB 2.0. A na infolince po vyplneni toho dotazniku mi po 4 dnech dosla SMS, ze nebyla zjistena zadna omezeni. Ale co. Kdyz me naserou, tak pujdu do eurotelu, ten snad bude fungovat. Nehodlam nikomu davat do kapsy 850Kc za lepsi dial-up, to si radsi poridim DSL. To jsou porad reklamy v TV, jak nepotrebujes to a tohlento a jak ti mobil staci. A stejne nakonec kdyz uz nic nefunguje skoncime vsichni na dratech nebo dlouhejch vlnach.... :D[/quote] :D
money1m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cwb 28. 11. 2005 07:06

Hlasim EDGE Kuncice p.O. potazmo Frenstat p.R. 230kb/s... :tleskani
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cwb 28. 11. 2005 07:07

Cwb píše:Hlasim EDGE Kuncice p.O. potazmo Frenstat p.R. 230kb/s... :tleskani-/quote]


jeste bych mel dodat ze je od T-Mobile...
Cwb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedluk 29. 11. 2005 18:03

Ahoj, jám mám edge modem třída 10 a během dne je průměrná rychlost 170kb a večer se v průměru dostanu těsně nad 200kb, takže jsem docela spokojený.
speedluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proch 3. 12. 2005 03:41

Jak víš že těch 50Kb/s jedeš na EDGE? To přece dělá GPRS běžně, mě jede kolem60- 70Kb/s. Zato EDGE mi nejde vůbec.Jak se to dá poznat, přes co zrovna jedu, je na to alespoň nějakej soft?
proch
Junior

Odeslat příspěvekod speedluk 3. 12. 2005 16:15

Já se přes EDGE připojuji ve Staré Boleslavi ( Praha Východ ) a rychlost připojení jen málokdy klesne pod 170kbps, večer se připojení stabilně drží na 190-220kbps.
EDGE tu u nás funguje asi měsíc.Zažil jsem období ( asi měsíc ), kdy připjení přes GPRS vypadávalo, rychlost byla pomalá ap.Dnes se mi jasné, že to asi bylo úpravou vysílače na EDGE.Možná že podobné problémy teď máte i někteří z Vás.
speedluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza D. 3. 12. 2005 18:37

Jak to tak čtu, jsi hodně naštvaný, a chápu tě. I já měl stejné problémy. Pomohlo mi opravdu cíleně otravovat na T-Mobile infolince techniky. Po mé zvědavé otázce co s tím hodlají dělat se mi rychlost zdvojnásobila. Z toho plyne, že mnohdy prostě nemají EDGE vychytaný na každé dané BTSce. Jsem v Brně a průměr mám tak 160 kbit.

Ale EDGE u Eurotelu bych moc neřešil. Jejich pokrytí není nic moc, navíc sami přiznávají že EDGE odepsali, a obecně nepatří ze statistik k nejrychlejším.

Honza D.
Honza Dadák
Honza D.
Junior

Odeslat příspěvekod Beník 3. 12. 2005 23:04

Začal jsem používat EDGE v květnu.První týden dost špatné, průměr 110 max150.Po týdnu na jednou zlom a kolísání od 170-220.V listopadu jsem si půjčil modem 4g a ono to fungovalo.Rychlost 750-980 (na externí anténu v pokoji u okna), minimalní naměřená 640.Je to PZ Kosoř asi 3km od Prahy- Radotína.Nejlepší je že informační SMS mi tvrdí že 4G je nedosažitelné. :tleskani
Beník
Junior

Odeslat příspěvekod Honza D. 4. 12. 2005 07:51

Tak to ti závidím. Já jsem z Brna a sem zatím 4G nedošlo. Taky bych ho bral. Na druhou stranu mi to dá možnost vidět jak se síť vyvine až do ní přijde kvantum uživatelů.

Jaký tarif používáš na 4G.

Honza :
Honza Dadák
Honza D.
Junior

Odeslat příspěvekod Beník 6. 12. 2005 09:16

Zatím premium,pokud na prodejně nekecali tak by měla být možnost přejít na standart zdarma (minimální plnění mám 590).Příští rok zkusím asi na měsíc standart, abych viděl jak se bude chovat.Premium mi vyhovuje, že můžu v telefonu využívat EDGE a GPRS když nejsem doma.Pokud bych měl pevnou 512, tak paušál + adsl dělají asi1100.A wifi 512 je u nás na vesnici něco přes 1000. :cry:
Beník
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků