Máš 6230i ???

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Máte rádi svou Nokii 6230i?
Miluji ji 70 %  44%  [ 70 ]
Ujde 55 %  34%  [ 55 ]
Nikdy více 33 %  20%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 158

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 14:04

Vyfocený obrázek jde víc než rozumně zmenšit. Sám to řeším takto:
vzhledem k tomu, že chceš posílat soubory větší než 300 kB, určitě máš na internet paušál. Když chci fotit do emailu, nafocenou fotku vložím nejdřív do MMS - při tom se provádí optimalizace (zmenšení fotky [v praxi z 500 kilové fotky udělá 50-60 kB]), MMS následně uložím. Z uložené MMS můžu zmenšenou fotku vytáhnout a jako soubor uložit do paměti - je jedno jestli MMC nebo telefonu. V emailové aplikaci najdeš uložený soubor, dáš připojit, odeslat a valí to k adresátovi. Když chci poslat víc fotek, pošlu po dvouch, nebo každý mail sólo, mám paušál na data, takže nic neřeším.

Pak je tu ještě jeden problém u MMS a to se staršími telefony, které nevezmou fotku třeba nad 45 kB - např Nokia 6610. Tyto starší telefony stejně nemají valnou kvalitu displejů, pro tento případ mám také jeden trik. Vyfocený obraz se dá upravit - otevře se editor obrazů a hned můžeš dát uložit. Výsledkem je sice GIF, 256 barev ale na starším telefonu i tato fotka vypadá výborně. Navíc soubor málokdy přesahuje 15, 20 kB.
Takže všechno jde pánové, je to jen trochu piplačka a umění využít všechny funkce telefonu.
Naposledy upravil Radek E. dne 6. 12. 2005 17:14, celkově upraveno 2
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubi 6. 12. 2005 14:15

Ahoj, děkuji za info, jen jsem nevěděl z těch všech recenzí, článků a různých zkušeností co a jak, takže tímto Tvým postupem není problém odeslat fotku vyfocenou mobilem i kdyby měla třeba 1MB =resp. bude zoptimalizvaná na "vhodnou" velikost - jo a ten editor je součástí softwaru telefonu? Ještě bych měl jeden dotaz jak je to s výdrží telefonu?

Moc Ti děkuji

Luboš
Lubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubi 6. 12. 2005 14:17

Jo a Funes je můj oblíbený herec ... předpokládám, že Tvůj také?!

Luboš :)
Lubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 14:31

Lubi píše:Jo a Funes je můj oblíbený herec ... předpokládám, že Tvůj také?!j/quote]


Si piš, víc než oblíbený :!: :D

A k Tvé otázce:
1MB fotku jsem teda za třičtvrtě roku neměl, počítej s průměrem kolem 500 kB, max 600. Optimalizuje to MMS editor - je potřeba zapnout v nastavení zpráv-mms. K editoru - možná jsem ho nazval moc honosně, ale skutečně je tam a lze ho takto využít. Po vyfocení stačí najet do menu a dát upravit obraz. Tento se otevře ve zmiňovaném editoru.
A co se týče výdrže. Když jsem s telefonem zezačátku hodně blbnul den a půl až dva - na noc nevypínám. Dnes 3 dny, někdy i o chloupek víc. Pozor - videokamera, focení, MP3 přehrávač, rádio pěkně točí s baterkou - v tom pařadí jak jsem je vyjmenoval. Například kamera (natáčení klipu), to je záležitost na jedno odpoledne.
Vážení valím z práce, máte taky takovou radost co? :)
Naposledy upravil Radek E. dne 6. 12. 2005 17:05, celkově upraveno 1
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubi 6. 12. 2005 14:34

Funes = souhlasím
za odpovědi děkuji a asi si co nejdříve objednám nový telefon
valit domů z práce = souhlas, souhlas, souhlas :tleskani :tleskani

Luboš
Lubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kadol 6. 12. 2005 15:34

Měl bych otázečku. Jak se dají vymazat playlisty. Nějak na to nemůžu přijít :hm Po vymazání hudby tam vždy zůstanou :cry: díky
kadol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RSN 6. 12. 2005 16:30

kadol píše:Měl bych otázečku. Jak se dají vymazat playlisty. Nějak na to nemůžu přijít :hm Po vymazání hudby tam vždy zůstanou :cry: díky:/quote]


tak, ze ho das refreshnut...
t.j. - music player - options - track list - options - refresh all tracks...
:)
RSN
Junior

Odeslat příspěvekod RSN 6. 12. 2005 16:34

+ ja by som mal tiez "dotaz"...

Ako riesite / da sa nejako vyriesit "nedostatocna" pamat v collection? to je - v aplikaciach a hrach...
ale predpokladam, ze to riesit nejde :)

tak otazka 2.:
uz som ju tu kladol, ale vy ste kladli na mna :D
ide o redukciu pop port - stereo jack.
nokia ma sice v ponuke svoju, ale mne by vyhovovala
viac praktickejsia verzia za menej $. hodila by sa sem
konkretna linka aj s cenou. /pripadne aj na slovensku/

D!
RSN
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 17:12

O 5 zpět

Nedostatečná pamět se řešit nedá. V Nokia 6230i je vyhrazeno cca 1.8 MB a víc ani ťuk. Očekávat změnu od novějšího firmu je zřejmě zbytečné, ale zajímá mě jak je tomu u nových Nokií, u těch, kterým nahrávají 3rd edici čtyřicítkovýho systému - já vím že to není ofiko označení, ale víme o co jde.

O redukci nevím, nepovím :)
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadol 6. 12. 2005 17:41

RSN píše:tak, ze ho das refreshnut...
t.j. - music player - options - track list - options - refresh all tracks...
:)


Uz jsem to tak udelal několikrát a pořád je tam mám! :? Kurňa to je záhada! :hm Tobě se ty playlisty takhle vymažou?
kadol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 18:32

No já si to myslel hned, že píšeš o pravých playlistech. V tom případě sis je tam musel ale nějak vytvořit, ne? V Nokia - přenos hudby, Oxygen Phone Manager nebo třeba MobiMB? V těchto (u Nokie teda nevím jak se to dělá) programech je můžeš taky odstranit, přímo z menu telefonu to nejde.

//edit: jestli teda playlisty nazýváš to co je vidět v přehrávači-seznam stop-zmenit seznam stop

Playlisty zde uložené se dostanou do telefonu jedině přes PC a jedině z PC je odstraníš. OK?
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RSN 6. 12. 2005 19:38

Tak uz som si myslel, ze poradim a ono je to uplne o inom :)....
tak o tych "inych" playlistoch som nevedel. ja to jednoducho pustim a prehrava sa :) + ak sa mi nepaci, tak tuk tuk a prepnem na inu song...
btw co je na tych playlistoch ine ako na tom "track liste" , kt. som popisoval ja?
RSN
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 20:08

Jiné je to, že playlistem se rozumí m3u soubor, uvnitř něho je potom tracklist:

#EXTM3U
#EXTINF:-1,01 Rammstein - Sehnsucht.mp3
B:\3 MP3\Rammstein - Sehnsucht\01 Rammstein - Sehnsucht.mp3
#EXTINF:-1,02 Rammstein - Engel.mp3
B:\3 MP3\Rammstein - Sehnsucht\02 Rammstein - Engel.mp3
#EXTINF:-1,03 Rammstein - Tier.mp3
.....


B:\ - je v případě 6230i MMC telefonu
Prostě klasika, nadefinuješ si seznam stop.
Ten do telefonu dostaneš ale pouze přes PC, připojení libovolné (kabel, irda, BT) a taky jen přes PC smažeš.

Tys psal o track listě, ten si vytvoří 6230i při startu music playeru tak, že v libovolném pořadí (protože nějaký systém jsem vtom opravdu nenašel) seřadí podporované hudební formáty z paměti a MMC telefonu.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 6. 12. 2005 20:13

Ještě perlička - zkoušel jsem udělat playlist z MIDů, všechno jde. Chce si to s tím pohrát.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RSN 6. 12. 2005 20:38

aha...
cize len v tom radeni to je :)..
hmm ten sposob nie je ani tak cudny, ako jednoduchy...
co sa mmc tyka, tak do tracklistu sa pridavaju v poradi, akom si ich pridaval na kartu... - moj postreh...

skratka je to nieco ako Nokia-Shuffle :))) (iPod shuffle)
RSN
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků