Nokia 6230 - dotazy ohledně MMC karet

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cookies 15. 1. 2006 20:01

Chtěl bych si koupit 512 MB MMC kartu pro svou Nokii 6230 (firmware 05.35), ale bohužel to můžu udělat pouze pře i-netové obchody, takže bych nerad koupil zajíce v pytli. Takže tady jsou moje otázky:
1) Je nějaký rozdíl v kompatibilitě mezi MMC a MMC-RS ?
2) Je nějaký rozdíl v kompatibilitě mezi MMC a MMC Plus?
3) Má někdo zkušenosti s Kingston 512 MB ?
Cookies
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2006 20:14

Já v N6230 používal 512 MB kartu od XTreme - funkčnost je bezproblémová. Teď ji mám v 6230i. Je perfektní. Já myslím, že na značce až tak nesejde a fungovat to bude spolehlivě.
Rozdíl mezi MMC a RS-MMC je skutečně jen ve velikosti. Do Nokie 6230 můžeš dát oba typy. Mám vyzkoušený, že to funguje. Ale tušim, že RS-MMC je dražší - to nevim jistě.
Já bych se toho nebál, s tímhle mám naprosto perfektní zkušenost. Firmware máš taky jedno z těch novějších, tak to bude určitě v pohodě. :)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Dave_1984 15. 1. 2006 20:25

1) MMC-RS se od normální MMC liší jenom velikostí, je zhruba poloviční....můžeš klidně použít, ale jenom s dodávaným adaptérem na klasickou velikost
2) MMC Plus mají pokud se nemýlím vyšší přenosovou rychlost ale v telefonu je ti to stejně k ničemu - rychlost bude pořád stejná
3) nemám zkušenost ale co jsem slyšel tak je bezproblémová :wink:
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2006 21:14

Ale né, kdepak.. :pozor2 Vůbec žádnej zvětšující adaptér nepotřebuješ.. Kdybych to neměl vyzkoušený, tak to netvrdim. Ale takovej adaptér by v případě N6230(i) byl naprostá zbytečnost, protože ty karty se přece nikam nezasouvaj', ležej' pod akumulátorem. :wink:

A s tim MMCPlus je to fakt, v mobilu rozdíl nepoznáš. Rychlost práce s kartou je (aspoň u Nokií) už standardně stejná jako se složkami v telefonu. A navíc ty mrňavý mobilní soubory.. :)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Dave_1984 15. 1. 2006 21:22

Majkl vP. tak pokud to máš odzkoušený tak promiň... :wink:
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jony 15. 1. 2006 21:36

pouzivam RS-MMC 512 pqi s adapterem, ale mozna by to slo i bez adapteru, ale proc ho oddelovat, kdyz uz byl v baleni :)
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 1. 2006 21:39

Jé, Dejve.. já nechtěl, aby to vyznělo nějak zle.
Jó, ony se ty karty většinou někam zasouvaj, tak to by bez adaptérku nešlo.
Já do Nokie strkám paměťovku ze Siemensa S65, tak proto to vim, že u Nokií další zařízení není potřeba.
Mě šlo jen o to, aby si kolega Cookies nenakoupil hardware, který pak nebude potřebovat.

Se dycky blbě vyžvejknu no.. ach jo. :cry:
Deleted user

Odeslat příspěvekod Dong 16. 1. 2006 15:12

Takze, kdyz to tu tak ctu tak jdou do N6230i vrazit jak MMC tak RS-MMC (ty by mely mit adapter ;-) )? ...protoze dnes me jeden snazivy prodejce informoval ze MMC kartu tam nedostanu, ze je moc tlusta...ja pak koukal na rozmery a zjistil ze napr. Kingstone, Pretec jsou 1,4mm silne, ale napriklad A-Data jsou 2,1mm silne (RS-MMC by mela byt take 1,4mm silna). Takze z toho vyplyva ze lze pouzit vsechny karty, ale dat si pozor na tloustku? Jake mate zkusenosti, nerad bych vyhodil 1000kc za kartu, ktera mi bude potom k nicemu...(ve fotaku mam CF :-D)
Dong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cobra(smazano) 16. 1. 2006 18:18

Já mám MMC Pretec 1GB a vejde se tam v pohodě, ale zkoušel jsem tam narvat SDčko a to je tlustší, takže tam nešlo.
Nokia: 5110 -> 3210 -> 6210 -> 6230i (03.50) + MMC Pretec 1GB + Krusell
Cobra(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 17. 1. 2006 08:18

Tak ja si dam pozor na tloustku...a radsi si koupim tu 1,4mm tlustou kartu. SDcko jsem taky zkousel, taky nelze - tlusty...
Dong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond35 17. 1. 2006 10:12

Sd ani nepojde,to ma ine usporiadanie konektorov na pripojenie,RS-MMC je iny format MMC karty,taky do 6230 nedostanes.a jedine co ti mozem poradit pozor na hrubku,lebo niektore menej zname znacky su trochu hrubsie a urcite nedavaj viac ako 512mb a pri starsom softe ani tolko lebo ti to bude robit problemy.
Bond35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dong 17. 1. 2006 11:07

Ja jsem predpokladal ze SD nepojede, ja jen zkousel velikost (nemel jsem jinou k dispozici). Ja si chci koupit 512Mb MMC kartu Kingston (ta je tenci, ma na tloustku 1,4mm)...v oficialnich dokumentech pisou ze 512 mobil podporuje, tak jsem zvedavy (slysel jsem i o lidech s 1Gb).
Verzi softu mam 03.46.
Dong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dave_1984 17. 1. 2006 11:40

Dong píše:...v oficialnich dokumentech pisou ze 512 mobil podporuje, tak jsem zvedavy (slysel jsem i o lidech s 1Gb).
Verzi softu mam 03.46.


Max. pro 6230 je 512..taky jsem četl o lidech kteří rozchodili 1 GB ale nevim nevim :pozor2
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 17. 1. 2006 14:46

Jo, 1 GB v 6230i opravdu chodí.. Maximální oficiální velikost pro N6230 byla taky jen 128 MB.. No, a pětsetdvanáctku přitom schroupne jak malinu.
Deleted user

Odeslat příspěvekod MMartinek 17. 1. 2006 17:13

No, to já tam zkoušel 1GB MMC A-DATA ze starýho SX1(tam šla v poho)a skutek utek, jako by tam nebyla...
Svět není jen o Mobilních telefonech, je i o příslušenství....
MMartinek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků