Kupovat mobil v bazaru? Ano/Ne?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Kupovat mobil v bazaru?
Ano 14 %  33%  [ 14 ]
Ne 28 %  66%  [ 28 ]
Celkem hlasů : 42

Odeslat příspěvekod Mufloon 22. 1. 2006 20:20

všichni se shodnete na tom, že mobil z bazaru nee. OK. Ale co třeba mobil na inzerát zde na MM? Jak se stavíte k tomu?
Mufloon
Junior

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 22. 1. 2006 20:23

Ja bych nebral ani na inzerat.. Kdyz uz, tak si radsi koupim novy..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enrique15cz 22. 1. 2006 20:26

uz jsem odtut z bazaru MM kupoval par veci a nebyl zadny problem dyz sezenes slusneho cloveka proc ne??
enrique15cz
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 22. 1. 2006 21:19

Ja taky tomu moc nejsem naklonenej.

Kdyz si to rozeberu kdo dava mobil do bazaru
1/ Ten kdo si kupuje novej
2/ Kdyz uz je napul porouchanej a pru prodeji se na to neprijd
3/ Kradeny telefony.

Kdyz clovek koupi ad1 tak je to ok.. ad2 to je to nejhorsi a ad3 se mi taky moc nezda.

Kazdpadne kdyby uz nahodou bych musel tak aspon s tou zarukou od vyrobce a snazil se ho poradne ozkouset.

A jeste si myslim ze relativne mensi riziko muze byt, kdyz koupi clovek z bazaru phone, ktery je na trhu minimalni dobu - protoze kdyz nic tak baterka by mela byt ok.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 22. 1. 2006 22:03

Jedině zánovní s origo zárukou a samozřejmě za zajímavou cenu.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 22. 1. 2006 22:06

Baterka je to nejmensi, origo zaruka nepomuze, pokud tam bude oxidace a ta se muze projevit kdovi kdy...
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 22. 1. 2006 22:11

No, měl jsem z bazaru dva telefony. Jeden byl dobrej a druhej ne. Ten první, když jsem ho kupoval, tak měl ještě asi 19 měsíců z originální záruky a ten druhej byl už velmi starej. Do zánovního telefonu furt v záruce za dobrou cenu bych ale asi šel, u těchhle přístrojů je to většinou tak, že si nějakej strašnej snob prostě po pár měsících koupil něco lepšího, ale novej telefon je novej telefon. To je prostě jistota.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod will27 23. 1. 2006 01:59

Kdyz prodavam telefon,tak vzdycky v dobrem stavu....Vetsinou ani skrablej....Ale tu jistotu z druhy strany mit nemuzu.... Takze vzdycky novej....Bud na smlouvu od ET nebo pres Net....
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tudzo 23. 1. 2006 07:59

Tak pre všetkých, ktorí bazárom a ani telefónom z druhej ruky neveria. Momentálne mám 31 telefón - Samsung D500 (či je to málo alebo veľa nechám na vás) a asi 16-17 som kúpil či už z bazáru alebo na inzerát. A ani s jedným, ešte raz ANI S JEDNÝM, som nemal problémy. Ak sa v telefónoch vyznáte, a to asi áno, ak tu vypisujete, tak pri kúpe musíte poznať stav telefónu. A pri najmenšom podozrení ho nekúpiť. Alebo si myslíte, že som mal len toľko šťastia? Nie každý má toľko peňazí, aby si novinky mohol kupovať v obchode a inzerát je skvelá príležitosť prísť k super telefˇonu za dobrú cenu. Asi tak. Mimochodom, za ten Samsung som dal pred mesiacom 5500 Sk. !!! A má ešte 19 mesiacov záruku v NAY. Porozmýšľajte nad tým.
tudzo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joker2 23. 1. 2006 08:14

Ale dost zalezi od zaruky
Joker2
Junior

Odeslat příspěvekod Vlk 23. 1. 2006 09:12

Záleží na bazaru. Jsou takové, kde jim není jedno, co prodávají, dávají záruku, relativně tomu rozumí atd. V takovém už jsem koupil asi 7 telefonů a vždy bez problému. Finanční úspora je nemalá.
Samozřejmě to chce prohlédnout, co kupuju. Omlácený mobil asi už něco zažil a takový bych neriskoval.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Helmans 23. 1. 2006 10:30

Taky jsem uvažoval o koupi v bazaru, ale asi půjdu radši do novýho.
Našel jsem pár zajímavejch i se zárukou, ale pak mi došlo že mi bude na nic když s ním majitel dělal nevim co - myslím teď patchování, atd - pak je přeci záruka na nic NE?
Helmans
Junior

Odeslat příspěvekod ddroyd 23. 1. 2006 11:20

Ty jo, koukam ze na MM sou samy prachaci.
Si myslite, ze ma kazdej prachy na novy telefony?
Ja sem student, obcas si nekde privydilam, rozhodne ale nadam vsechny svy prachy do novyho telefonu.
Kdyz to vezmu, nikdy jsem nemel original telefon urcenej pro ceskej trh.
Vzdycky to byla sedivka nebo z bazaru. ted naposledy pred 15 mesici sem si koupil nokii 6600. Nova stala kolem 10 000 kc, na to sem fakt nemel. tak sem zasel do mobilareny na palmovce a tam ji meli v bazaru za 7200kc. Byl jsem v tom bazaru asi pul hodiny, abych si vse prohlidl. Dokonce mi ten prodavac rekl, ze muzu rozdelat i kryt. Sklicko bylo sice poskrabany, ale vedel sem, ze se da sehnat neoriginal kryt za 300kc, k tomu sem si koupil za 900kc 256 MB kartu. Dokonce mi ten prodavac rekl, ze kdyz mu dam prazdny DVD tak mi na nej vypali programy a hry na symbian. Jako pokud telefonum moc nerozumite a mate prachy, tak je pro vas jasna volba oficial prodej. Ale pokud ty prachy nemate, ale stejne chcete dobrej telefon, tak vas to rychle nauci...
Jinak ted cekam az padne cena MDA Vario na 8000 az 9000kc. ted se da treba sehnat na jarmark.cz za 11 000kc. No vidite a novej v palmshop.cz stoji 16 000kc a to uz je rozdil.
A koupe pres inzerat, tak jedine s kupni smlouvou.
ddroyd
Junior

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 1. 2006 13:32

TomZ píše:A jeste si myslim ze relativne mensi riziko muze byt, kdyz koupi clovek z bazaru phone, ktery je na trhu minimalni dobu.


Ale kdyz je mobil na trhu teprve minimalni dobu tak mas zase velikou pravdepodobnost, ze je kradeny......... :?
Naposledy upravil Bungo dne 23. 1. 2006 13:39, celkově upraveno 1
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 23. 1. 2006 13:34

Bungo píše:Ale kdyz je mobil na trhu teprve minimalni dobu tak mas zase velikou pravdepodobnost, ze je kradeny......... :o(((

Nebo pos*aný...
USER47
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků