ČO SA STALO DNES NA T-MOBILE!

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod klient 27. 1. 2006 19:05

Dnes som telefonoval známemu. Nič nezvyčajné. Ozval sa mi však úplne neznámy človek. Rýchlo som pozrel na displej, či som nesplietol voľbu. Nie. Počas toho, ako som telefonoval s úplne neznámym človekom, mi mobil avizoval hovor s číslom môjho známeho!!!

Okamžite som volal na zákaznícku linku a čudovali sme sa spoločne s operátorom. Naveľa naveľa bol ochotný preveriť túto vec na technickom. Údajne sa NIKDY NIČ PODOBNÉ NESTALO. "Mne pred piatimi minútami", hovorím. Samozrejme nezistili nijakú anomáliu (trvalo im to asi dve sekundy) a opäť som skoro až musel prosiť, aby to skrátka vyšetrili a dali mi vedieť.

Neviem, ako dopadne výsledok ich technického šetrenia. Každopádne začína u mňa veľmi pozorná kontrola faktúr a prevolaných minút, čo nie je neprevediteľné, no ako viem dokázať opak, keď sa stane napríklad tiež niečo "nemožné" a príde mi faktúra na nereálnu sumu? Viete, ono to môže fungovať i opačne, niekto skrátka telefonuje možno práve na váš účet (volá akoby z vášho čísla).

Všetko je technicky v poriadku, nijaké presmerovania, faktúry sedia...

Akú alternatívu ponúka slovenský trh pre nádejného klienta mobilného operátora?

Odpovedzte si sami, podľa mňa je to jednoduché: človek ide tam kde sú kvalitnejšie služby a kde sa nestávajú veci "čo sa ešte nikdy nestali".

Samozrejme vrámci skvalitňovania služieb zákazníkom bol celý náš hovor nahrávaný pre potreby T-Mobile.

Tento príspevok by mal slúžiť potrebám klientov.

P.S. Ak máte alebo ste niekto mali podobnú skúsenosť, ozvite sa!!!
klient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepke-pletke 27. 1. 2006 20:19

A nemáš náhodou chybu v mobile? :hm
História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias.
pepke-pletke
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sh4dow 27. 1. 2006 20:38

hmm silne pochybujem o niecom takom, realne to prakticky ani nieje mozne, to by ta musel prepojit operator (a preco by niekto volal z tvojho cisla?). Mne sa skor zda ze to moze byt nieco v mobile. Aj ked chyba v systemu sa tiez neda vylucit, no taketo nieco je velmi malo pravdepodobne. Stane sa ze spadne linka pri telefonovani a davnejsie ked som mal orange sa mi stavalo ze som telefonoval a zrazu ma prehodilo na iny hovor :lol: (ale netelefonoval som z cudzeho uctu!), no mohlo to byt sposobene pretazenim siete, lacnym systemom alebo hocicim inym. U T-Mobile sa mi nieco podobne este nikdy nestalo a to som ich zakaznik uz neaky ten rok a telefonujem kazdy den (min 10-20 telefonatov).
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ing. FijoK 27. 1. 2006 21:06

Kriak24 píše:Taka situacia moze teoreticky nastat.
MSC musi zostavenie hovoru pozliepat dokopy z mnozstva signalizacnych sprav. MSC handluje hovory na zaklade TMSI (Temporary Mobile Subsrciber Identity), ktore je tomu-ktoremu hovoru pridelene iba na kratky cas, len po dobu kym sa hovor nezostavi. Potom je uvolnene pre dalsie pouzite.
Predstav si napr. ze v tom istom momente ako tvoja mama volal niekto iny cislo na ktore sa tvoja mama dovolala. A to cislo sa tak isto nachadzalo v pokryti toho isteho MSC ako cislo na ktore mama chcela volat. No a ak MSC-ku celkom nevyslo, mohlo sa stat, ze MSC zle "poskladalo" hovor tvojej mamy a ten druhy hovor a TMSI z druheho hovoru priradilo ku volaniu tvojej mamy. A Paging_request odisiel uz na uplne ine cislo ako tvoja mama povodne volala.
Alebo to iste TMSI mohlo byt pridelene 2x, co by tiez znamenalo ze mama sa mohla dovolat inam.
Vyzera to zlozito, ale je to velmi jednoduche. I ked pravdepodobnost je velmi mala. Ale uz som pocul o takychto pripadoch.
U akeho operatora sa to stalo?
I saw man who can change my destiny... He stood in the mirror.
Ing. FijoK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod serzino 27. 1. 2006 21:13

Mam sice orange,ale o takom niecom som este nepocul.Ale kamosovi sa stalo v Euroteli ,ze mu volalo vlastne cislo.Ked,to zodvihol tak bolo ticho.Ten den ta nokia aj umrela a musela ist do servisu.Preto si myslim,ze to bude asi mobilom.
serzino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod votrelec 27. 1. 2006 23:18

volanie z hocakeho cisla cize aj z vlastneho cisla na vlastne nie je nic neobvykle. a ani poslanie sms z hocakeho cisla nie je nic neobvykle.
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duky 27. 1. 2006 23:47

na pevnej linke sa mi to stava obcas, ale dost casto volaju k nam a pytaju si ministerstvo :) ked mam dobru naladu aj im poradim alebo odkazem na nejaku klapku :)
duky
Junior

Odeslat příspěvekod xx0xx 28. 1. 2006 07:48

Kamaratovi sa to iste stalo asi pred rokom v t-mobile tiez.Zacali mu chodit cudzie SMS-ky,potom raz zavolal svojej zene a ozval sa tiez nieaky chlapik,ked mu vysvetlil koho volal,chlapik to polozil.Stalo sa to viac krat,potom toho chlapa poziadal ,aby mu dal meno a adresu,co odmietol a polozil telefon.V tom case pouzival easy sim kartu a po reklamacii v t-mobile tiez sa tvarili,ze nie je to mozne a po viacnasobnej reklamacii kamaratsky mu poradili,nech kupi novu easy,kartu,od vtedy je to v poriadku.Predosla easy karta bola osobne kupena a nikdy nevydal z ruky,takze nemohla byt ani naklonovana.
xx0xx
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 28. 1. 2006 09:47

Stalo se mi ze sem volal kamosovi, ale zvedl to nekdo uplne jiny :O a kamos mel mobil u sebe...ale zvonilo to na uplne jinem cisle :O
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maco8 28. 1. 2006 18:29

Mne sa zasa stalo ze mi chodili zle faktury tak som si hodil podrobny vypis a nasiel som tam take cislo ze vobec som nam nevolal a ked som to dal reklamovat tak mi ta slecna z eurotelu povedala ze som musel volat a ked som na to cislo volal nikdy nikto to Nedvihnul:(
maco8
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vendeglo 28. 1. 2006 18:38

mojmu kamaratovi(nazvyme ho Jožo) volal další kamoš(nazvyme ho Fero).no a ten Jožo potom išiel volat inému človeku a tomu človeku naskočilo na displeji číslo,ktoré má Fero!!!Stalo sa to asi pred 3 rokmi-je to stále záhada!

Kamarátka tiež asi pred 4 rokmi volala frajerovi a ozval sa jej uplne cudzi človek-nechapala o čo ide,on samozrejme tiež nie :o
Nokia is the best :-)
Vendeglo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 28. 1. 2006 23:18

To len tmo sa pripravuje na prenos tel cisla. Pre to im zbla cela ustredna. Inak ja tiez som mal ten problem . Volal som do talianska a dovolal som sa do afganistanu. Zavolal som na infolinku ze maju chybu. Potom som to reklamoval a uznaly. ;-)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlup 29. 1. 2006 00:00

Tak tohle se casto stava na pevnych linkach. ne jednou se mi stalo ze nam dom nekdo volal a nechtel zrovna k nam. A jako kuriozitka se nam stala, ze zvonil telefon (pevna ČT) a ja to zvedl a tam se ozvalo haloo nebod te dotycne osobe taky zvonil tlf. Takze dve cisla si navzajem na sebe zvonila. To asi ti pracanti na ustrednach se nudi a hraji si nebo co.
chlup
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kajo 29. 1. 2006 04:57

vsetko je to velmi cudne a zaujimave. Orange aj T-mobile nas okradaju! Tu korunka tam korunka a hned maju milion zadarmo
Kajo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh4dow 29. 1. 2006 12:08

:) no ja mam stale na fakture 50 halierov :) ked sa tak vezme povedzme s jednym milionom zakaznikov tak maju pol miliona len na 50 haliernikoch :lol:
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků