Obrovská faktúra, čo s ňou?Ako ďalej?Pomoc!

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nagy_peter 18. 5. 2006 07:02

Známemu prišla faktúra za rýchly internet.
Niečo vyše 10 tisíc...:/
Ostal v šoku, rovnako ako ja. Nedostal
žiadne upozornenie na prekročenie limitu,
žiadnu SMS, že si má dávať pozor, nič.
Neviem, či od T-Mobilu niečo také chodí,
ale v orange tuším niečo také je.
Je totálne, a myslím, že právom zdesený a *****ý.
Čo však robiť, ak T-Mobile dokáže, že sa nemýli a
faktúra musí byť zaplatená?
Pátraním sa podarilo zistiť, že sa sťahovali
cez shareazzu nejaké dáta, čo mohlo nadvihnúť
latku downloadu a uploadu. Závratná suma
je aj tak podozrivá.
Prosím poraďte, pomôžte. Ak nezaplatí, čo sa mu stane?
Odpoja mu internet? Odpoja aj mobilný telefón, ktorý
si platí poctivo?
nagy_peter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maenqo 18. 5. 2006 07:15

orange nema datovy limit. tam je len fup, takze pri spoplatneni ta musia informovat. u tmo mas limit 2, 10, 20 GB a po jeho prekroceni ta nemusia informovat (ani datove dsl neinformuje). to ze tahal warez je jeho problem (na meranom pripojeni :D a je celkom pochopitelne ze mal vela prenesenych dat. to ci mu odpoja telefon neviem, ale kazdopadne budu tych 10l chciet....
maenqo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domo 18. 5. 2006 07:21

A když nezaplatí bude to po něm vymáhat inkasní agentura.Vyžádal bych si podrobný výpis od T-Mobile.
Domo
Junior

Odeslat příspěvekod rado 18. 5. 2006 07:23

Pokud je tarifikace v pořádku, musí zaplatit. Je problém každého aby si ohlídal kolik tahá a nevidím důvod proč někoho upozorňovat - pakliže je svéprávný samozřejmě :-D
Sagem RC 922 -> Sagem MW 932 -> Siemens C35 -> Siemens S45i -> Siemens C65 -> Siemens CX70 + CF62 -> N6233
rado
Junior

Odeslat příspěvekod netopier222 18. 5. 2006 07:25

ak nezaplatí ,internet mu zrušia a pohľadávku budú vymáhať tak či onak. Ak mu je faktúra podozrivá :hm nech si žiada podrobný výpis.
netopier222
Junior

Odeslat příspěvekod rado 18. 5. 2006 07:28

Přesně tak, raději bych se nevzpíral, neboť by si uškodil a vzhledem k tomu, že (nevím jak na Slovači ale u nás jo) že operátoři mají propojené registry dlužníků s bankami, energetickými společnostmi apod., měl by big problem nadosmrti.......
Sagem RC 922 -> Sagem MW 932 -> Siemens C35 -> Siemens S45i -> Siemens C65 -> Siemens CX70 + CF62 -> N6233
rado
Junior

Odeslat příspěvekod duky 18. 5. 2006 07:31

neprijemne, ale aspon sa pouci do buducna.
ak si natahal viac ako ma limit, za vysoku fakturu si moze sam, mal vedet co si kupil a tdebilkovi pekne zaplatit.
duky
Junior

Odeslat příspěvekod atomic_8 18. 5. 2006 08:02

No pri danej faktúre by musel stiahnuť 30GB a to je na mobilný internet viac ako veľa (v podstate 15 x prekročil limit - predpokladám, že má základný balík).
Pre mňa nepochopitelné množstvo - ved to musel stále niečo stahovat (posielať).

Asi by som oslovil T-mobile a pekne sa dohodol na splátkach,teda ak nemá danú sumu - nemal by byť problém.
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nagy_peter 18. 5. 2006 08:39

No, on mal zapnutú shareazzu, tak fakt neviem, ale tak či onak,
sa mi zdá, že je to príliš. počítač bol zapnutý len po večeroch a cez víkendy. Takže by sa toho nemalo až tak nazbierať. Sťahovať sťahovali veci tak do 6 GB (majú limit 10), tak sa mi to zdá nepochopiteľné.
Nemohlo sa stať, že sa T-Mobile sekol v rátaní prenosov? Nestalo sa ešte také? Je možné sa s nimi fakt dohodnúť na splátkach?Prípadne nech nadmerné množstvo odrátavajú z nasledujúcich mesiacov? (každý mesiac nech znížia o 5GB..)
Díky za odpoved.
nagy_peter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karm 18. 5. 2006 08:51

oni sice mohli stáhnout jen 6GB,ale záleží kolik uploadovali(většinou je to tak že do datového limitu se počítá i upload)
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod nagy_peter 18. 5. 2006 09:02

A počíta sa upload? Píše sa to niekde? Na nete T-Mobile som našiel toto:

Využívanie služby Rýchly internet je podmienené dodržiavaním Zásad korektného využívania služieb (Fair User Policy), stanovených spoločnosťou T-Mobile Slovensko, a.s. v záujme dosiahnutia rovnakej kvality a dostupnosti služby Rýchly internet pre všetkých Účastníkov spočívajúcich v umožnení využívania peer-to-peer sietí každý deň len v čase od 00.00 hod. do 05.00 hod.

Mám silne pocit, že v čase, keď oni podpisovali zmluvu nič takéto tam nebolo, ale bolo tam len o prenesených dátach. Ak po čase zmenia podmienky používania, nemali by na to nejako upozorniť? Laikovi aj tak pojmy ako upload a downoad, peer-to-peer nič nehovoria. Čo ak jeho syn naištaluje nejakého pp klienta a sťahuje si filmy? Ak to robí cez deň, ako sa mu to bude rátať? Je to potom všetko nad paušál? Namal by byť na to upozornený?

Som fakt zvedavý, čo bude na výpise pripojenia, ale toto sa mi ozaj nezdá. Ostáva dúfať, že sa budú vedieť nejako s T-Mobil dohodnúť.
Ak niekto vie poradiť, prosím poradte, díky moc.
nagy_peter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flemo 18. 5. 2006 09:57

Neviem o meranom pripojeni, ktore by nespoplatnovalo upload. V podmienkach vsetkych produktov, ktore som cital, sa pisalo o limite prenesenych dat celkove.
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod maco8 18. 5. 2006 10:01

Urcite sa pocita vsetko ved to by boli strati keby nieco spoplatnovali a nieco nie...Treba skusit zavolat na financne oddelenie a skusit sa dohodnut inak neviem a ak to nauctovali zle tak sa to musi aj tak zaplatit a oni to potom odrataju.
maco8
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh4dow 18. 5. 2006 14:15

trafic=download+upload. Ked stahovali veci do 6GB tak to je pekne :D hlavne ked ich stiahli tak 10 :). Len aby bolo jasne ze sa pocita celkovy trafic a nie velkost suborov ktore tahas (lebo z toho prispevku to tak vypliva ak je to spravne tak sry).

Ked nezaplati, pride sudne predvolanie a nakoniec exekutor ktory mu zhabe vsetko co ma plus bude musiet zaplatit sudne trovy a celu exekuciu a este plus penale za celu tu dobu ktore sa mozu vysplhat do statisicov.

Takze urcite zaplatit a potom sa dohadovat, resp. sa dohodnut na splatkach.
Sh4dow
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quo 21. 5. 2006 08:59

Nech si pozrie zmluvu-tam ma aj pocet dat a podmienky. Lebo,ak ma volne 2gb a mysli si,ze ich ma 10,tak... Kazdopadne,pozriet zmluvu,realne si uvedomit co som tahal a posielal a podobne... Ps:aktualny stav prenesenych dat sa da skontrolovat na stranke tmobilu ( http://www.t-mobile.sk pripadne http://www.t-zones.sk )!!!
quongo
Quo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků