S68 - chybný čas u SMS

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 30. 5. 2006 10:42

Sepsal bych priklady chybneho casu v SMS u S68 a treba najdeme, kde je problem nebo alespon pravidla, kdy to nastava.

Pr.1:
- S68 fw30, Vodafone, časové pásmo Praha (UTC+01)
- doručenka pro SMS do T-Mobilu, cas prijeti SMS -1h, cas uvedeny v SMS +1h
Naposledy upravil zivan (novy) dne 30. 5. 2006 11:56, celkově upraveno 1
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bobr (novy) 30. 5. 2006 11:46

fw34 z netu-to samé...
Bobr (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod chalmi 30. 5. 2006 12:53

FW34 - Vodafone ten samý problém:čas -1/+1
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod bhelm5 30. 5. 2006 13:16

fw 24, mobil koupen přímo ve firemní prodejně Siemens Benq, operátor Vodafone - tentýž problém
bhelm5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 30. 5. 2006 13:19

Aby jsme to tu nezahltili, tak piste pouze prispevky s jinymi parametry (jiny firmware, operator, jine casove posunuti...atd.)
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 31. 5. 2006 10:33

Ve foru o S68 se nepotvrdila informace o teto chybe i u Twistu, tak to vypada na problem pouze u zakazniku Vodafone. Poslal jsem dotaz do Vodafone i do BenQ Siemens (pres ceskou verzi stranek), tak jsem zvedavej na odpovedi.
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 31. 5. 2006 14:49

Odpoved z BenQ Siemensu byla rychla a odpovedi je:

Doporucujeme kontrolu nastaveni telefonu, konkretne datumu a casu a vyberu casoveho pasma. Pokud je telefon spravne nastaven a problem se vyskytuje pouze ze SIM kartou operatora Oskar-Vodafone, doporucujeme kontrolu SIM karty.

Dalsi moznost reseni by bylo otestovani telefonu Benq-Siemens S68 v autorizovanem servisnim stredisku pro telefony BenQ.

Okomentoval bych to tim, ze o tomhle problemu zrejme nevi a nepracuji na oprave.
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod goob 1. 6. 2006 09:14

Mně se tohle děje u S75. Mám T-M a od něj chodí SMS ve srávný čas. Z VF nebo ET chodí SMS o dvě hodiny "později". Mám fw24.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 1. 6. 2006 14:02

No ale fakt, je správně nastaven aktuální čas, časové pásmo a čas/letní čas? Pokud to totiž u VF mají jinak, nedivil bych se. :hm
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goob 1. 6. 2006 14:13

Je to divné, protože T-M chodí v pořádku, jen ostatní OPové chodí s jiným časem. Časové pásmo mám v pořádku, mám nastavenou Prahu. Telefon je poměrně chytrý, protože přešel i sám od sebe na letní čas.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 1. 6. 2006 14:41

Odpoved od Vodafone:

Služba Ptejte se slouží pouze k zodpovídání obecných dotazů zákazníků. Nemáme tedy možnost Vámi uvedenou situaci prověřit. Ve Vámi uvedené záležitosti se, prosím, obraťte na operátora Vodafone péče o zákazníky na čísle *077 nebo 800 77 00 77. Operátor si od Vás vyžádá podrobnější informace a předá tuto záležitost k prošetření na naše Technické oddělení. Děkujeme za pochopení.

Mam sluzbu Po svem (po problemech ji asi brzo zrusim) a nechce se mi volat na infolinku a pak opet reklamovat spatne vyuctovani.
Muzete tam nekdo zavolat a vysvetlit jim problem? Treba se tim nekdo zacne zabyvat a prijde na reseni.

Ten problem u S75 a u Eurotelu by chtelo potvrdit z vice zdroju. Bezi nekomu S68 nebo S75 s Eurotelem bez problemu?
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 1. 6. 2006 15:19

2 goop> Chodi ti normalni SMS se spatnym casem?
S fw22 jsem mel u dorucenek a SMS z webu Vodafone posunuty o 2h (mozna jsem mel navic spatne casove pasmo). Ted mam fw30, SMS z webu Vodafone mi chodi se spravnym casem, ale dorucenky jsou posunute o +1 a -1h.

Testnul jsem prichozi SMS od T-Mobilu a cas je spravny.
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bonfire 1. 6. 2006 18:31

a nemate to jedno? :wink:
u SXG75 to nastesti je bez problemu (teda aspon myslim)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 1. 6. 2006 20:09

zivan: Ano, normální SMS. Mám S75, FW24, operátor T-Mobile. Určitě mi to dělá u SMS přicházející ze sítě Vodafone. S tím Eurotelem teď nevím, měl jsem dojem, že mi jedna taková přišla, ale nechtěl bych někoho mystifikovat. Zkusím někoho v okolí s ET kontaktovat a vytáhnout z něj SMS :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nighthawk 17. 6. 2006 16:38

stejným problémem trpí i má nokia 6234, absolutně nesedí čas doručení s časem odeslání přesně o 1h. Poílám sms z Vodafonu na Eurotel (např. jako dnes, odeslal jsem textovku v 10:06, doručeno prakticky vzápětí a v detailu doručenky je uveden čas doručení 11:06).Takže bych to neviděl na problém telefonu, ale operátora.
Nighthawk
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků