Nový modem 4G od T-mobilu, už jej někdo máte?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mtb.biker 26. 8. 2006 18:36

T-mobile začíná prodávat modem pro "4G" připojení i pro mimopražský.
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tele ... elefon/305
Tak by mě zajímalo jestli už jej někdo máte a jak to šlape v praxi. :-) Taky je škoda, že nejsou na týhle frekvenci telefony, tj. jedna z frekvencí v mobilu. To by bylo fajn. Do terénu tahat tenhle modem je nereálný a tzv. o ničem. No snad časem. Z části je to slepá cesta, anebo si to dát ke stolnímu compu a ENDE.
Viz další články tady na MM:
http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=113191

http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.asp?ARI=113308
mtb.biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenebrae 29. 8. 2006 13:10

Dobrý den, používám tento modem od T-mobile více než půl roku a jsem z Prahy.Poslední dobou se objevují veliké problémy a nelze se připojit.Toto trvalo 14 dní poté mi T-mobile zdělil,že problém vyřešil.Dva dny vše šlo a dnes jsou tu problémy zpět. Tak nevím zda je zprovoznění sítě do celé republiky předčasné.
Tenebrae
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spam 30. 8. 2006 10:08

T-Mobile mam problemy uz od spusteni sluzby (pouzivam ji v Praze jiz skoro rok - v podstate od zacatku poskytovani sluzby verejnosti). Obcas prestane fungovat, obcas funguje bezchybne. Je to podle me dano upravamy na jednotlivych BTS. Bohuzel proti tomu neni moznost se branit, protoze modem (bez externi anteny) se po nejake dobe vzdy k nejake BTS pripoji a ikdyz je to pomaly (radove 100kb) a nestabilni, na reklamaci to neni...
Takze kdo nemusi, neporizovat!
s.
spam
Junior

Odeslat příspěvekod mtb.biker 2. 9. 2006 23:36

OK, díky chlapi. Jsem ponaučen. NEKUPUJI. :eh
mtb.biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza D. 5. 9. 2006 09:39

Nazdar, používám 4G modem v Brně, a jsem spokojený. Odezva sítě super, rychlost se také drží v normě. POužívám 512ku, a mohu srovnávat s CDMA. Nebe a dudy. Odezva, stabilní rychlost. To jsou dva nejdůležitější aspekty, a ty má oba dobré.

Co mě ale trápí:
Občas se spojení sekne- je připojeno, všechno v pohodě, ale data mohou jen odcházet, ne stahovat. Jedině restart spojení pomáhá. Pokud ale stahují data, i celý den, není ve spojení problém. Že by se ve chvílích volna takhle flákalo? :D
Malý FUP- mám to na Twistu, a 2G při tomhle tempu mám na týden. Tohle asi vyřeším s datovou kartou- až bude- a přechodem na 1024ku. Už se těším.

Obecně ale spokojenost. Kabel není, pevnou nebudu zřizovat- možná až nebudu muset platit hlasovou podložku, budu o tom uvažovat. Ale tohle je jednodušší, a mohu to vzít na chatu i další místa. Co víc si přát. Mobilitu využiji, a je to v pohodě. :tleskani
Honza Dadák
Honza D.
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 5. 9. 2006 09:57

mtb.biker píše:OK, díky chlapi. Jsem ponaučen. NEKUPUJI. :eh-/quote]

Si to oproti záloze půjč na obchodě, a pak se rozhodni...
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taurus24 5. 9. 2006 13:34

Včera jsem si zapůjčil 4G modem a zkouším doma, jak to šlape . Můžu říct, že po jednom dni testu jsem mile překvapen . Testy rychlosti na různých stránkách hovoří o rychlosti 650 - 700 kbps . Při stažení většího balíku dat v nočních hodinách byla rychlost (průměrná ) kolem 740 kbbs . http://img325.imageshack.us/img325/3840/obrazek090400002ve2.jpg

Snad bych měl ještě dodat, že se jedná o lokalitu Mar. - Hory a podle testovací sms-ky ještě nejsme oficiálně pod signálem 4G .
taurus24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza D. 5. 9. 2006 18:42

Protože já v Brně také oficiálně nejsem v signálem pokrytém území. O co jde? Brno má v centru trochu problém s kopečkem- alespoň podle T-Mobile. Takže na starém brně jsou jistá hluchá místa. Podle operátora nejsem v hlchém místě- dle mapy pokrytí 4G, kterou mají na značkovce. Ale dle smsky jsem mimo signál. Totiž GSM používá své vysílače, a pokud mě drží vysílač, který je mimo zónu, pak mám smůlu s smskou. To není stoprocentní.

Ale řekněte- na mobilní službu to má slušné parametry, ne?
Honza Dadák
Honza D.
Junior

Odeslat příspěvekod jezurka 6. 9. 2006 11:08

Jen to pokrytí by měli určitě zlepšit. Měli jsme půjčenou PCMCIA kartu do notebooku a vůbec jsme se nepřipojili na zahrádce restaurace HamrSportu na Praze 10, u nás v kanceláři v přízemí na ulici Milady Horákové hned vedle hotelu Belvedere-Praha7. Samozřejmě podle mapy pokrytí je pokryto, ale ve skutečnosti nic. Pokud je však pokrytí, tak to šlapalo většinou opravdu slušně např. Praha Michle. Nakonec jsme se rozhodli počkat s nákupem než bude nová karta pro použití také mimo Prahu a než trochu vylepší pokrytí. Všem doporučujeme otestovat před koupí zapůjčením na prodejně, kde se pak hned ptali na důvody, proč to nechceme. My řekli: "špatné pokrytí signálem" Jinak celkem pozitivní zkušenosti.
jezurka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spam 6. 9. 2006 13:57

taurus24 píše:Včera jsem si zapůjčil 4G modem a zkouším doma, jak to šlape . Můžu říct, že po jednom dni testu jsem mile překvapen . Testy rychlosti na různých stránkách hovoří o rychlosti 650 - 700 kbps . Při stažení většího balíku dat v nočních hodinách byla rychlost (průměrná ) kolem 740 kbbs . ...
s.
spam
Junior

Odeslat příspěvekod frouzman 9. 9. 2006 20:40

U mě jen spokojenost.Jsem v Praze Vršovice a jedu na tom už 10 měsíc
Obrázek
''I believe in myself'' Intel Celeron D350 3.20GHz,Motherboard Asus P4S800D-X,HDD 2x80GB,1GB ram,NVIDIA GeForce NX6200Ax with AGP8X 256MB,C-Media PCI Audio Device
frouzman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_2 10. 9. 2006 11:26

Jenom malé info pro případné zájemce: Koukám, že nové BTS TMO pro 4G jsou nainstalovány v Havířově na věžáku u autobusového nádraží. Takže celá část Podlesí by měla být pod signálem. Zajímaly by mne však praktické zkušenosti. Ahoj Jirka
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod mtb.biker 17. 9. 2006 19:58

frouzman píše:U mě jen spokojenost.Jsem v Praze Vršovice a jedu na tom už 10 měsíc
simg]http://img97.imageshack.us/img97/5922/screenshot20060909213511te3.png[/img]



tak tohle je zas naopak velmi slušný. :mrgreen:
mtb.biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cvutko (novy) 28. 9. 2006 18:12

Tak mi přišel s vyúčtováním leták na web 'n' walk a je v něm uvedeno, že od 1. 10. 2006 bude v prodeji 4G Combi karta, podporující 4G, EDGE i GPRS za cenu od 1 Kč.
Cvutko (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod symbian 1. 10. 2006 18:57

a jak vypadá, na webu T-mobilu zatím nic takového není??
symbian
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků