Chyby v nastaveniach u W810i od T-Mobile Sk a zopár rád.

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod truhlik3 19. 9. 2006 22:48

V emailoch je prednastavený účet, v ktorom je chybne uvedený pop3 a smtp server pre t-zones.
Prednastavené hodnoty sú pop3.t-email.sk a smtp.t-email.sk
Správne ma byť: pop3.t-zones.sk a smtp.t-zones.sk

Nie je správne nastavené internetové pripojenie pre java aplikácie (Jimm, predinštalovaná Opera Mini a News Reader, prípadne ďalšie).
1. V: [Nastavenie, Pripojenia, Dát.komunikácia, Dátové účty, T-Mobile Java, Upraviť, Adresa APN] treba zmeniť hodnotu z wap na internet
2. V: [Nastavenie, Pripojenia, Nastav.Internetu, Profily internetu, T-Mobile Java, Ďalšie, Nastavenie, Použiť proxy] treba zmeniť hodnotu z Áno na Nie (Táto zmena sa automaticky prejaví aj v [Nastavenie, Pripojenia, Nastavenie Java, T-Mobile Java, Ďalšie, Nastavenie, Použiť proxy]

Nie je nastavené cez ktorý dátový účet sa má pripájať Streamované autio/video (pozeranie TV, počúvanie rádia...)
1. V: [Nastavenie, Pripojenia, Nastav.prúdu dát, Pripojiť pomocou:, Vybrať] treba zvoliť dátový účet
T-mobile Internet

Oficiálne doporučené nastavenia pre vytvorenie GPRS/EDGE pripojenia počítača k internetu cez mobilný telefón Sonyericsson, ktoré sú na stránke T-Mobile Sk v pdf dokumente pod nadpisom "Manuálne nastavenie prístupu na internet prostredníctvom GPRS (pre služby Data Basic, Data Start, Data Standard, Data Nonstop, Internet Nonstop)" sú chybné a dokonca spôsobujú aj znefunčnenie pripojenia na wap.
Dokument nájdete v [Pomoc a podpora, Nastavenia, Nastavenie pre Windows]
Doporučený inicializačný reťazec +cgdcont=1,"IP","internet" spôsobí prepísanie hodnoty APN u prvého dátového účtu v mobile na hodnotu internet.
Problém je v tom, že mobily Sonyericsson nastavuje T-Mobile Sk tak, že ako prvý dátový účet je účet pre GPRS wap (T-Mobile WAP) s APN wap. (GPRS profil pre internet je v mobile až 3. v poradí s APN internet)
Prepísaním hodnoty APN wap na internet u dátového účtu pre wap sa znefunkční pripojenie na väčšinu wap stránok (vrátane T-zones).
Vytáčané číslo doporučené v rovnakom návode T-Mobilom pre Sonyericssony je *99#
Vytočenie tohoto čísla spôsobí aktiváciu GPRS/EDGE modemu v mobile s použitím 1. dátového účtu v mobile, čo je ale opäť už spomínaný profil pre GPRS wap (T-Mobile WAP), takže k pripojeniu počítača príde, ale nebude možné prehliadať internetové stránky.
Nápravu je možné úrobiť požitím upraveného inicializačného reťazca a vytáčacieho čísla.
Správne hodnoty:
1. inicializačný reťazec: +cgdcont=3,"IP","internet"
2. vytáčacie číslo: *99***3#

A ešte pár drobných rád na záver.

Takisto ako drtivá väčšina nových mobilov, má aj W810i nastavený Automatický výber siete.
Preto, ak máte aktivovaný roaming, môže mobil ľahko a hlavne bez váško vedomia v blízkosti hraníc zmeniť operátora na zahraničného a o vysoký účet je hneď postarané.
Doporučujem zmeniť výber operátora na manuálny.
1. V: [Nastavenie, Pripojenia, Mobilné siete, Režim hľadania] zmeňte nastavenie z Automaticky na Ručne

Ak chcete vidieť dostupnosť Edge, prípadne GPRS aj v čase, keď nie je vytvorené pripojene, zneňte nastavenie
1. V: [Nastavenie, Pripojenia, Dát.komunikácia, Prefer.služba] zmeňte nastavenie z Iba systém GSM na GPRS a GSM
(dostuposť EDGE, prípadne GPRS sa zobrazí na displeji vľavo hore pri sile signálu a to písmenom E, prípadne G.)

DOPLNENIE 23.09.2006
Pouzity wap prehliafac NetFront 3.3 sposobuje, ze pri zadani adresy wap.google.com sa zobrazi stranka, kde nie je moznost zvolit vyhladavanie na wape. Vyhladane vysledky budu teda www stranky- zobrazia sa vam uplne rovnake vysledky hladania, ktore by ste dostali cez http://www.google.sk na pocitaci.
Preto ak chcete vyhladavat na wape, zadajte adresu wap.google.com/xhtml , pripadne wap.google.com/wml

//Sh4dow: zrusenie oznacenia za dolezite
truhlik3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haddi 25. 9. 2006 18:41

Doplnim jednu radu: Ak si chcete nainštalovať novu operumini (povolene stahovanie, CZ lokalizacia) a telefon to nedovoli - staci ked v jar-ko, ktoré chcete inštalovať zmenite subor MANIFEST.MF tak že prepíšete nazov apletu z Opera Mini na nieco ine, co vam vyhovuje...
Ale to už iste viete... :D :D :D
haddi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 17razor 26. 11. 2006 17:05

truhlik3. vdaka. presne toto som hladal. v tmobile mi povedali ze nevedia preco opera nefunguje a v SE mi povedali ze je chybny Tmobile software a nech 2-3mesiace pockam na novy, evidetne su vsetci v obraze :)
17razor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spizy 28. 11. 2006 16:44

Len by ma zaujimalo,preco mi ide spojenie gprs ked si pozeram cez wap nejaku stranku wapovu stranku ale ked si cem cez wap pozriet kolko mam prevolanyx minut alebo podobne tak to mi nejde.Jednoduxo na t-zones sa uz nedostanem.Ale cez prehliadac/operu/sa tam nedostanem...Neviete niekdo poradit v com moze byt problem?Dakujem vopred za radu...:-)))
S.
Spizy
Junior

Odeslat příspěvekod Spizy 28. 11. 2006 16:46

Sa tam dostanem som sa pomylil.....-myslim to s tou operou....
S.
Spizy
Junior

Odeslat příspěvekod radco 10. 2. 2007 22:51

nevie niekto niečo paušaloch v telefonike?
radco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zero-w810i 10. 5. 2007 12:56

Potrebujem poradit ako nastavit wap na s.e.w810i,cez t-mobile,cez easy kartu,volal som do t-mobile ze nastavenie na wap cez ich stranku nejde stiahnut aj my potom povedali nastavenia a stale to nefunguje :hm skusal som uz stiahnut nastavenie aj zo stranky sonyericssonu ale to je len cez GPRS a easy karta podporuje len wap cez GSM.Vie my niekto poradit ako to nastvit :oops:
zero-w810i
Kolemjdoucí