Nokia 6230 - nízký signál (po zaklepání stoupne)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Webster 6. 11. 2006 13:49

Mam Nokiu 6230 a mam problém s tim, že mam někdy málo signálu či ho nemám vůbec. Někdy se mi stane, že když s telefonem zaklepu, tak mi signál stoupne. Můžete mi někdo poradit, co je tam špatného, kolik stojí součástka, případně pokud by tam byl někde studeňák na součástce, tak kde, nebo jak tuto vadu odstranit. Záručák jsem nenašel, tak si to budu muset zpravit sám. Tu chtějí za opravu 700,- a to se mi dávat nechce.

Kdyžtak třeba jestli by někdo neměl i schéma?

Díkes za všechny rady

//De Funes: upraven název vlákna.
Webster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARS 6. 11. 2006 14:32

;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
tak ty si iny clen, videl si vobec niekedy telefon zvnutra? Si myslis, ze to opravis trafopajkou ci co?

Jedina rada znie servis!!!
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans76 6. 11. 2006 14:43

to Webster:
snad jedině zkusit opatrně rozebrat a podívat se na kontakt (popřípadě očistit) antény se systémovou deskou (není spojena napevno).

Určitě nic nepájet!!!!! Pokud to nepomůže, tak fakt jedině servis.
Nokia 6280 v6.43 + 1GB mini SD, Loox718 + 1GB MMC
GA628 - N6150 - N3210 - N3310 - T39m - S55 - T68i - N6230 - S75 - N6280
Hans76
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webster 6. 11. 2006 18:44

To ARS:
viděl jsem ho zevnitř - otec orpavuje elektroniku a Playstationy atd.,takže zkušenosti s smd technikou již mam, jen jsem nelezl zatim do žádného mobilu. Mam na to specielní stanice za 20 tisic.

To Hans76:
kontakty jsem už očistil. Nevím, kde přesně tam ta anténa je, nějak jsem to nezpozoroval, protože má anténu integrovanou. Původně jsem to taky chtěl propajovat, ale bylo tam toho fakt hafec, tak jsem tam naslepo nechtěl líst.

Potřeboval bych tedy spíše konkrétní radu, kde může být chyba
Webster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARS 7. 11. 2006 09:35

SMD nie je BGA...a predstav si v mobile je BGA...
Konkretna rada: zmeraj, ci ti mobil vysiela, ak ano tak PA bude v poriadku a skus vymenit antena switch, ak to nepomoze, taq skus reflow/reball Helgo. Ak ani to nepomoze, taq skus vymenit krystal.

A fakt by nebolo od veci skontrolovat antenu a kontakty na nu. Antenu najdes hned nad bateriou.

A pajkovat kontakty na antenu je fakt dobry napad, cin ma urcite lepsiu vodivost ako zlato.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abracas 16. 12. 2006 16:06

Já mam nokii 6230i a mam podobný problém - když telefon proberu ze "spánku", tak má jen dvě čárky a během chvíle naskáče kompletní signál. Někde jsem četl, že telefon v klidovém stavu šetří baterii a tak tzv. nejede naplno, jakmile ho člověk rozsvítí a je tedy oprávněný předpoklad, že bude chtít telefonovat, tak se zaplne naplno... Co si o tom myslíte, je to možný a nebo mam telefon reklamovat?
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 16. 12. 2006 17:28

To se mi zdá divné. Pokud jste v zoně kde je normálně plný signál nemělo by to hapat dolů. Nikdy se mi to u žádné Nokie nestalo natož např. u N70.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Radek E. 16. 12. 2006 20:45

Abracas píše:...že telefon v klidovém stavu šetří baterii a tak tzv. nejede naplno, jakmile ho člověk rozsvítí a je tedy oprávněný předpoklad, že bude chtít telefonovat, tak se zaplne naplno...a/quote]

Myslím si, že telefon musím mít hlavně neustále oprávněný předpoklad, že vám bude někdo volat :wink: Experimentovat s intenzitou příjmu signálu by se nevyplatilo.

Celé to zní zajímavě, ale považuji to za hloupost. Článek bych o tom napsal snad jen na Apríla :wink:
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abracas 16. 12. 2006 23:27

De Funes píše:Celé to zní zajímavě, ale považuji to za hloupost. Článek bych o tom napsal snad jen na Apríla :wink:i/quote]

No mně to přišlo zvláštní, ale když na mém telefonu ten signál tak kolísá, říkal jsem, že na tom možná opravdu něco bude... Mimochodem mě napadla další věc a to, že by jsem mohl do telefonu vrazil kartu O2 mé přítelkyně... A ejhle-telefon drží plnej signál jak přibitej, takže problém bude asi někde jinde... :?
Abracas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků