Vyzkoušejte betaverzi nového Bazaru mobilů

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 2. 2007 12:36

Možná jste si všimli, že současný bazar na MobilManii funguje ve velmi provizorní podobě. Od spuštění nového designu MM slibujeme, že brzy spustíme úplně nový, lepší a krásnější bazar.

Tento nový Bazar mobilů je nyní na světě. Zatím jsme ho spustili na provizorní adrese a v betaverzi.

Bazar je ale plně funkční, zbývají nám jen drobné dodělávky. Budeme ale rádi, když do něj už začnete přidávat inzeráty, upozorňovat nás v tomto fóru na chyby a nelogičnosti, anebo psát tipy na zlepšení.

Bazar je naprogramovaný úplně od začátku znovu. Je dílem programátorů Mirka Hlavičky, Dana Rulíčka a Pavla Cvrkala, kteří stojí také za současnou MobilManií a dalšími novými weby Computer Pressu.

Do nového Bazaru nebudeme importovat staré inzeráty. Byla by to ruční práce, protože databáze staršího bazaru neměla žádnou strukturu, všechno se psalo do těla příspěvku. Začínáme úplně znovu.

Plánujeme, že nový Bazar přejde do ostrého provozu příští týden. Starý Bazar bude ještě chvíli k dispozici pro čtení, posléze ho zrušíme.

Novinky a nejdůležitější funkce

• Inzeráty jsou strukturované: místo jednoho políčka je třeba vyplnit podrobný formulář.

• Díky tomu je ale potom možné podrobné vyhledávání a filtrování. Vyberete si třeba pouze inzeráty z vašeho města.

• Už v základním pohledu jsou vidět důležité informace: cena, stav produktu, možnost výměny, město.

• K inzerátům lze vkládat obrázky.

• Zadavatel může své inzeráty upravovat a mazat.

• Přidali jsme možnost tzv. aktualizace. Zadavatel může svůj inzerát jednou denně přesunout zpět na první místo. Snad se nám tím podaří trochu odbourat duplicitní inzeráty.

• Na inzerát lze hned reagovat, zpráva přijde zadavateli e-mailem.

• Dlouho jsme řešili, co s diskuzemi, na kterých byl starý bazar založen. Výsledkem je kompromis: diskuze jsou stále možné, ale není to už hlavní funkce bazaru, jsou více skryté. Přispívat do nich mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

• Po přihlášení si také můžete na jedné stránce prohlédnout všechny své inzeráty.

Další plány

V současné době dokončujeme RSS výstup: bude globální i pro jednotlivé kategorie. Poslední inzeráty se objeví na titulce MobilManie a v přihlašovacím boxu vpravo nahoře na stránce bude odkaz pro rychlý přístup k vlastním inzerátům.

Chystáme také podrobnou administraci, ze které snadno poznáme hříšníky s duplikovanými inzeráty, hromadné komerční nabídky a další prohřešky proti pravidlům.

Víme také o různých drobných chybách; týkají se například editoru zpráv atd.

Napište nám, na co jsme v novém bazaru zapomněli a co bychom v něm mohli udělat ještě lépe.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 23. 2. 2007 14:19

Velmi dobry bazar mobilov je na stranke "http://www.mobil.sk/bazar/" mohli by ste sa inspirovat. Mne vyhovuje zo vsetkych bazarov najviac, ako aj po grafickej a aj funkcnej stranke.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 2. 2007 14:26

Aha, to nebylo úplně přesně pochopeno. Teď už ladíme poslední detaily a funkce. Základní koncepce bazaru je daná, tu už příliš nezměníme.

Kromě toho se mi náš nový bazar líbí víc :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 23. 2. 2007 14:39

Bazar sa mi az tak nepozdava ako Vam. No ale forum je bezkonkurencne.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechy 23. 2. 2007 14:48

Jak tak na to koukám tak jste zrušili debaty k inzerátům a to je hodně špatný,to už radši nechte ten starej (sice špatně fungující)ale s debatama. :cry:
bechy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 2. 2007 14:54

Viz výše:

Dlouho jsme řešili, co s diskuzemi, na kterých byl starý bazar založen. Výsledkem je kompromis: diskuze jsou stále možné, ale není to už hlavní funkce bazaru, jsou více skryté. Přispívat do nich mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
l/quote]


K diskuzím se dostanete klepnutím na odkaz Diskuze na kartě inzerátu. Teď tam zatím žádné nejsou, v bazaru jsou čtyři inzeráty.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnny_Bravo 23. 2. 2007 14:55

bechy píše:Jak tak na to koukám tak jste zrušili debaty k inzerátům a to je hodně špatný,to už radši nechte ten starej (sice špatně fungující)ale s debatama. :cry:-/quote]


Nene, konecne je bazar strukturovany a da se v nem aspon nejak hledat, s uspokojenim kvituji, ze je alespon nejaky bazar ne ve forme jak byla doted. Pokud nejake vylepseni, tak k novemu bazaru pridat diskuse

Jsem rad, ze MM vyslysela (nejen me) prosby o novy bazar, dekuji!
Johnny_Bravo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bechy 23. 2. 2007 14:58

aha,jsem to nějak přehlídl.
bechy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 2. 2007 15:00

Johny: Napřed číst, potom psát :) Viz mé dva příspěvky výše.

K diskuzím tady byly dva postoje. Já jsem zastával názor, že v bazaru nemají co dělat. Obchod je záležitost mezi dvěma stranami, nemá zde prostor veřejné anonymní licitování. Žádný podobný internetový bazar s diskuzemi jsem nenašel.

David Polesný hájil stranu s diskuzemi. Tak jsme nakonec udělali kompromis. U inzerátů lze diskutovat stejně jako dřív, diskuze jsou jen na samostatné stránce. Primární je odpověď přímo autorovi inzerátu a další e-mailová komunikace 1 : 1.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 2. 2007 15:30

super :) konečně nový a opravdu daleko lepší bazar, snad nebudou žádné problémy, držím palce! zatím nemám výhrady a diskuse jsou určitě vyřešeny dobře...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan Y. 23. 2. 2007 15:58

Nový bazar vypadá fajn. Tipy ke zvážení:
1) do Rychlého výběru na úvodní stránce přidat kromě typu inzerátu a kategorie i region
2) pro příznivce diskuzí přidat na úvodní stránce v tabulce inzerátů mini sloupeček s počty diskuzních příspěvků u jednotlivých inzerátů (tohle zřejmě, Marku, odsoudíte ;-))
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 23. 2. 2007 16:04

Marek L. píše:K diskuzím tady byly dva postoje. Já jsem zastával názor, že v bazaru nemají co dělat. Obchod je záležitost mezi dvěma stranami, nemá zde prostor veřejné anonymní licitování. Žádný podobný internetový bazar s diskuzemi jsem nenašel.s/quote]


Diskuze je důležitá. I v internetových obchodech, např. Czechcomputer.cz, bývají pod výrobky diskuze, proč by tedy taková diskuze k prodávané věci nebyla užitečná i v bazaru?
:pozor2 :pozor2 :pozor2
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 23. 2. 2007 16:12

Moc hezky, nemam vyhrady. Kompromis s diskusemi je podle me idealni, vypis je prehledny a zobrazujici vsechny dulezite informace. Podle me se to povedlo.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 23. 2. 2007 16:18

Mně se bazar taký líbí, nemám k němu výhrady..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 23. 2. 2007 18:46

š.ť.á.p.i: Připojuji se, je velmi pěkný! Jsou tam všechny důležité informace které při koupi potřebuju :tleskani

//Breaker: odstránená citácia predchádzajúceho príspevku
MichaelJackie.S
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků