FUP na GPRS/EDGE u T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CX_SX 28. 7. 2005 14:43

Jak čtu tiskovou zprávu T-Mobile, tak se nestačím divit. Bylo zavedeno FUP což mě tedy u GPRS/EDGE opravdu dostalo. Při běžném prohlížení webových stránek stáhnu denně tak 100MB dat. Když to spočítám, tak během 3 týdnů jsem za hranicí 2GB(to nepočítám posílání větších emailů a občas update systému). Snížení rychlosti po tomto limitu na 32 kbps je podle mne svinstvo. Tak pomalé není ani GPRS při použití mobilu s třídou 6 . V praxi tedy nepoužitelné ani na normální prohlížení webu. Celá tisková zpráva je tady: "http://www.t-press.cz/tiskove-zpravy/archiv_detail.php?uid=516"
CX_SX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas26 28. 7. 2005 14:45

Jak můžeš denně jen při prohlížení stránek stáhnout 100 MB???
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CX_SX 28. 7. 2005 14:58

Úplně bez problémů. Když počítám že si za den prohlédnu tak 100 stránek(některé mají třeba 300kB a více), které občas atkualizuji, pošlu a stáhnu nějaké emaily s fotkami, tak těch 100MB je hned pryč.
CX_SX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 28. 7. 2005 16:09

100MB jen browsením na GPRS/EDGE musí bejt utrpení :D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shady-b_ing(smazano) 28. 7. 2005 17:14

Ono kdyz ma clovek nepreberny moznosti rychlyho a casove neomezenyho netu adsl pocinaje a wifi konce, tak se to smeje snadno..

Ja myslim, ze se to "utrpeni" da prezit.. obzvlast pokud nemate jinou moznost krome dialupu - to je pak i to gprs lepsi nez dial-up, nemusite pocitat dobu pripojeni a i rychlost je oproti dial-upu vetsi, aspon u T-Mobilu. No a EDGE se svyma rychlostma okolo 140 kb/s uz je na browseni naprosto dostatecny, aspon podle mne.

Jinak k tem zmenam v datovejch tarifech - nove je to myslim prehlednejsi, akorat s tim FUP me zklamali - i kdyz, mne ty 2GB asi budou stacit..
by shady-b_ing
shady-b_ing(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod kecal(smazano) 28. 7. 2005 17:35

by mě zajímalo, zda je toto omezení důvodem k odstoupení od smlouvy na dobu určitou ??
kecal(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod skoroandel 30. 7. 2005 11:28

hele a není to náhodou deset mega denně? Jenom pro zajímavost: na netu jsem denně v průměru tři hodiny, stahuju vyjímečně,spíš jenom prohlížim a posílam maily. Už několik měsíců mi to dělá 600-700 mega měsíčně.....
skoroandel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 31. 7. 2005 21:31

D9ky bohu, že mám GPRS/EDGE od Eurotelu. Měsíčně stáhnu 7GB. :-D Tak to by mě zabylo...:-)
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evyl 30. 8. 2005 20:53

tak ja mam vip simku u t-mobile a na tu se to taky vztahuje?
from evyl
evyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 30. 8. 2005 22:31

jiste ze ano
je to datovy limit ne sim limit
Ja jen cekam kdy si lidi uvedomi ze gprs neni na stahovani :-)
dobre vam tak :D
Ja jsem mel oskara za mesic giga a trosku a FUP zadne :-)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 31. 8. 2005 10:49

IcemanCZ píše:jiste ze ano
je to datovy limit ne sim limit
Ja jen cekam kdy si lidi uvedomi ze gprs neni na stahovani :-)
dobre vam tak :D
Ja jsem mel oskara za mesic giga a trosku a FUP zadne :-)


Proč by to nebylo na stahování??? 8GB třeba podlě mě není žádný pořádný download. To je tak odpovídající velikost přenesených dat za měsíc.
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evyl 31. 8. 2005 20:53

ja taky myslim ze pri plnym signalu jako mam treba ja se s tim da stahovat dobre.... :D
from evyl
evyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 31. 8. 2005 21:40

sasa2002 protoze gprs bylo je a bude urceno pro praci v terenu
to znamena emaily,www ci icq
a ne nonstop provoz nekde na dc nebo torrentu
to ze nekdo jiny k nicemu jinemu pristup nema to je zase druha vec..
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sasa2002 31. 8. 2005 22:00

IcemanCZ píše:sasa2002 protoze gprs bylo je a bude urceno pro praci v terenu
to znamena emaily,www ci icq
a ne nonstop provoz nekde na dc nebo torrentu
to ze nekdo jiny k nicemu jinemu pristup nema to je zase druha vec..


Ne tak to si teď pleteš pojmy ty. :pozor2 Je to mobilní internet. A já jako zákazník, který se řídím pravidly společnosti Eurotel spol. s r.o. využívám naplno služeb, na které za sjednanou částku mám nárok. A jestli je využívám v terénu, nebo doma nemusí nikoho ani operátora zajímat.

Jiná věc by byla. Kdyby v podmínkách bylo, že internet budu využívat na kopci za městem. Jináč je to zakázáno.

Myslím, že i podle Eurotelu je to neomezená náhrada lepší pevné linky.

A myslím, že je každého věc na co své připojení ať pomalé či rychlé využije. Pokud na tom bude 24h pouštět rádio přes internet, nebo bude na kopci sedět a surfovat je každého věc.
sasa2002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gorot 31. 8. 2005 22:06

je tak pro zajimavost to propirane FUP u T-mobile se dotkne 1% uzivatelu, kteri zatezuji gprs natolik, ze je klidne v urcitych oblastech dost cast pretizene a zakaznik to pak reklamuje, takze klid:) Je to zmena k lepsimu i kdyz treba Vam to tak neprijde. Pracuji v TMO, vim o cem pisu.
Gorot
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků